Yüzmeye giderken boyalı saçlarını nasıl koruyabilirsin?


İşte yazın en sevmediğimiz yönü! Hava sıcak, nem saçlarını ve makyajını mahvediyor, sıcaktan bunalıp denize ve havuza giriyoruz klor ve deniz tuzu da boyalı saçlarımıza zarar veriyor! Böyle düşününce en iyisi tatile gitmeyeyim diye düşünebilirsin ama bazı adımlara dikkat ederek boyalı saçlarını yazın etkilerinden koruyabilirsin. Özellikle denize veya havuza giderken yapman gerekenleri senin için derledik.

Bakım yağı

Sıcaktan bunalıp bir an önce havuza atlamak istiyor olabilirsin ama öncesinde bakım yağını saçlarına uygulamanı öneririz. Bakım yağı saçlarının kloru ve deniz tuzunu absorbe etmesini önleyerek bir bariyer görevi sağlar.

Havuzdan önce duş

Denize ya da havuza girmeden önce saçlarını nemlendirebilirsin. Saçların zaten ıslak olduğu için daha fazla klor ve deniz tuzunu absorbe etmez böylece zarar da görmez. Eğer bulunduğun yerde duş yoksa, temiz suyla da saçlarını ıslatabilirsin.

Güneş koruyucu

Aynı cildimiz gibi saçlarımız da güneşten korunmaya ihtiyaç duyar. UV filtreli saç bakım ürünleri saçlarında güneş koruyucu krem görevi görür. Böylece kırık saç uçları ve kuruluk gibi zararlarla karşılaşmazsın.

Toplu saçlar

Denizde ya da havuzdayken başını olabildiğince yukarıda tutmaya çalışmalısın ya da topuz, örgü gibi saç modellerinden yararlanabilirsin. Böylece saçlarının en azından bir kısmının havuz ve deniz suyunu emmesini önleyebilirsin.

Photo credit: Getty Images

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!