Geri Dönüştürülebilir Cilt Bakımı Ürünleri Önerileri

Geri Dönüştürülebilir Cilt Bakımı Ürünleri Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Geri dönüşüm kutuları, geri dönüşümlü ambalaj gibi terimler uzun süredir hayatımızda. Fakat bunların ne anlama geldiğini, kullandığımız ürünleri nasıl daha ''geri dönüştürülebilir'' olacağını pek düşünmemiştik. 

Globalleşen dünya ile birlikte artık çevre sorunlarına daha duyarlı bir hale geliyoruz. Evdeki en minik bir paketi bile değerlendirmek, çöplerimizi ayrıştırmak ve sürdürülebilir ürünler kullanmak önceliğimiz oldu. Eminiz sen de doğaya karşı daha duyarlı olmak adına elinden geleni yapıyorsun. Cildimveben editörleri olarak bugün geri dönüştürülebilir cilt bakım önerilerini seninle paylaşıyoruz. Sen de bu önerilerden ilham alarak hem cildini hem de doğamızı ödüllendirebilirsin. 

Cilt bakımında kullandığın markaları araştır

Cilt bakımında kullandığın markaları araştır

Daha sürdürülebilir bir dünya için satın aldığın her ürünü ve arkasındaki markayı araştırmanı tavsiye ediyoruz. Biz cilt bakım ürünlerinde dahi araştırmalar yaparak doğal ve çevreci markaları tercih etmeye çalışıyoruz. Geri dönüşüme değer veren, sürdürülebilir doğayı destekleyen cilt bakım markalarından biri de: Kiehl's!

Kiehl's markasının Future Made Better projesi, bügune kadar gördüğümüz en anlamlı cilt bakım projelerinden biri! Küresel iklim krizine karşı geliştirilen bu projede, her Kiehl’s alışverişi doğaya ecoDrone ile bırakılan bir tohum olarak geri dönüyor. Yani sen cildini Kiehl's ürünleri ile ödüllendirirken, Kiehl's senin adına bir tohumu doğaya bırakıyor. 

Cilt bakım ürünlerinin içeriğine değer veriyor, aldığın kremlerin içindekileri araştırıyorsan sana güzel bir haberimiz var! Kiehl's ürünlerinin %98’i, formülünde en az 3 yenilenebilir içerik kullanılarak üretiliyor. Daha doğa dostu bir cilt bakım önerisi olabilir mi?

Yeniden doldurulabilir ambalajları tercih et

Yeniden doldurulabilir ambalajları tercih et

Sürdürülebilir bir doğayı desteklemenin en önemli adımlarından beri ambalaj tüketimini azaltmak. Plastik poşet yerine bez çanta kullanmak, kağıt ve plastik atıkları ayırmak ve cilt bakımında yeniden doldurulabilir kremleri tercih etmek gibi...

Evet, artık ülkemizde de refill yani yeniden doldurulabilir ambalajlı cilt bakım ürünleri satılıyor! Daha çok ürün, daha az plastik anlayışı ile yola çıkan Kiehl's en sevdiğimiz cilt bakım ürünlerini yeniden doldurabilir olarak üretmeye başladı. Kiehl's Amino Acid Shampoo, Creme de Corps vücut nemlendiricisi ve Amino Acid Conditioner ürünleri yeniden doldurulabilir seçenekleriyle karşımızda! Bizim de en çok sevdiğimiz Kiehl's ürünlerinin refill boylarını satın aldığında, evdeki ambalajları doldurabilir ve bu ürünlerin keyfini uzun süre çıkarabilirsin. Bir refill ambalajın, 4 şişe ürüne denk geldiğini unutma! 

Biten kavanozlara çiçek ekebilirsin

Biten kavanozlara çiçek ekebilirsin

Biten cilt bakım ürünü kavanozlarını çöpe atmak yerine evde geri dönüştürmeye ne dersin? Çok sevdiğin cilt bakım ürünü ambalajının seninle daha uzun süre kalmasını sağlamak için saksı olarak kullanabilirsin. Biz küçük boy cilt bakım kavanozlarını, içine minik sukulentler ekerek değerlendiriyoruz. Sukulent bakımı çok kolay, delikli bir saksıya ihtiyaç olmadığı için herhangi minik bir kavanoz yeterli oluyor.

Kiehl's Ultra Facial Cream 125 ml gibi büyük boy bir kavanozun varsa bunu kaktüs ekmek veya yeni fideleri büyütmek için kullanabilirsin. Evdeki kaktüslerini çoğaltmak ve ufak bitkileri ekmek için Kiehl's Ultra Facial Cream'in kavanozu ideal! Kiehl's markasının en sevilen nemlendiricilerinin başında gelen bu ürün, evdeki saksı ihtiyacını da karşılıyor! Biz evde en sevdiğimiz cilt bakım ürünlerinin değerlendiğini görünce daha motive oluyoruz ve cilt bakımını es geçmiyoruz. 

Boş kavanozlara mum yapabilirsin

Soya veya balmumu kullanarak evde kendi mumunu en doğal bir şekilde yapabilirsin. Doğal mumlarını evde küçük kutulara koymak istersen Kiehl's Creamy Eye Treatment with Avocado kutusunu değerlendirebilirsin. Neredeyse tüm arkadaş çevremizin denediği bu göz kreminin sende de olduğuna eminiz! Eğer hala denemediysen, Kiehl's avokadolu göz kremiyle, göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendirme keyfini mutlaka yaşamalısın. İçindeki göz kremini bitirdikten sonra kutunun içine erimiş soya veya balmumu koyarak ambalajı geri dönüştürebilirsin. 

Evdeki eski ambalajları takı kutusu olarak değerlendir

Evdeki eski ambalajları takı kutusu olarak değerlendir

Bazı kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin kutularını çok seviyoruz. Onlardan kolay kolay kopmamak için evde değerlendiriyoruz. Kullanmadığımız minik cilt bakım kavanozları genellikle takı kutusu olarak bize geri dönüyor. Sen de masanın üstünde dağınık duran yüzüklerini ve küpelerini evdeki boş nemlendirici kavanozlarına koyarak organize edebilirsin. 

Nemlendiricini bitirdikten sonra içini mutlaka sabunlu su ile yıka ve iyice temizlendiğine emin ol. Duruladıktan sonra içine en sevdiğin takılarını koyabilirsin. Zamanla nemlendiricinin o mükemmel kokusunun takılarına sindiğini göreceksin:)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?