Gizem Güven’in Cilt Bakım Sırlarını Öğrendik!

Gizem Güven’in Cilt Bakım Sırlarını Öğrendik!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sosyal medyada takip etmekten en keyif aldığımız Gizem Güven, cilt bakım sırlarını Cildimveben.com takipçileriyle paylaştı! Her zaman ışıltılı, capcanlı görünen cildine hangi bakım ürünlerini kullandığını ve cilt bakım rutinini öğrenmeyi de ihmal etmedik! :) Sen de Gizem Güven’in cilt bakım sırlarını merak ediyorsan seni yazımızın devamına alalım.

1.Nasıl bir cilt tipine sahipsin?

Cilt tipim kuru ve de oldukça hassas. Güneşe karşı alerjim de olduğu için özellikle yaz aylarında özellikle dikkat etmem gerekiyor. :)

2.Günlük cilt bakım rutinini açıklayabilir misin?

Günlük cilt bakım rutinimde temizleme adımı ve nemlendirme adımı olmazsa olmazlarımdan! Cildimin gerçekten iyi görünmesinin yolu düzenli temizlemekten geçiyor. Cildi makyajdan arındırmak da oldukça önemli. Makyaj yapmadığım günler dahil cildimi temizlemeye devam ediyorum.

gizem güven

Temizleme adımı ve cildimi nemlendirmek için şu aralar favorim olanlar ise Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ve de Garnier Hyaluronik Aloe Jel nemlendiricim. Garnier Hyaluronik Aloe Jel, hafif yapısıyla susayan cildimin kaynağı diyebilirim! Jel dokusuyla cildime anında ferahlık veriyor. Cildimin nem ihtiyacını karşılıyor ve sağlıklı, canlı bir görünüm kazandırıyor. 

Temizleme jeli ile yüzümü yıkayıp nemlendirme adımı ile rutinime devam ediyorum. Ardından da güneş koruyucu sürerek günlük adımlarımı tamamlıyorum.

3.Cilt bakım rutininden eksik etmediğin, favori cilt bakım ürünün hangisi?

aloe jel

Cilt bakımımda eksik etmediğim, favori ürünüm nemlendirme adımına dair oluyor. Şu sıralar en sık kullandığım Garnier Hyaluronik Aloe Jel, cilt tarafından anında emiliyor, jel dokusuyla kolayca uygulanıyor, kolayca emiliyor. 

4.Bizimle paylaşmak istediğin bir cilt bakım sırların/tavsiyelerin var mı?

Bence cilt bakım aşamasında en önemlisi cilt bakım ürünlerinin düzenli kullanımı ve cilt temizliğini atlamamak. Her gün, sabah-akşam cilde uygun, doğru ürünleri uygulamak ve  cildi nemlendirmek. Göz çevresi, boyun bölgesi ve dudak üstü gibi yerleri de unutmamak lazım; yaşlanma belirtileri başlamadan önlem almak gerekli.

Haftada 1 yapıtğım maskelerin de cilt bakımımı taçlandırdığını düşünüyorum. Aynı zamanda ölü hücrelerden cildi arındıran peeling adımı da bunu destekliyor. :) Ayrıca makyaj öncesinde cildi güzel nemlendirmek de hem makyaj ürünlerinden güzel sonuç almayı hem de cilt dokusunun daha güzel bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

5.Sence, herkesin cilt bakım rutininde bulunması gerekenler ürünler hangileri?

Garnier Çift Fazlı Micellar

Makyaj temizleme adımını kolaylaştıran bir ürün olan Garnier Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu benim favorim ve günlük rutinimin vazgeçilmezi! Hatta ilk micellarım diyebilirim! :) Tek adımda makyajımı temizliyor, ovalamaya gerek kalmadan makyajı, kiri mıknatıs gibi çekiyor!

garnier kağıt maske

Tabii ki bir de Garnier Kağıt Maskeleri söyleyebilirim. Cildimize uygun olabilecek bir sürü çeşidi var ve uygulandığı andan itibaren farkı görebiliyorsunuz. Benim favorim ise Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi! Cilde anında parlaklık kazandırıyor; bildiğin nem bombası gerçekten! :)

6.Cildin üzerinde oldukça güzel etkileri olduğunu düşündüğün bir içerik var mı?

Doğal kaynaklı içerikler cildim için öncelikli. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülü ile Garnier Hyaluronik Aloe serisi hem cildimin nem kaynağı hem de rahatlamış ve ferah bir cilde kavuşuyorum.😊 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?