​Gri ombre saça bayılacaksın!

​Gri ombre saça bayılacaksın!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Ombre modellerine bir de bu gözle bakmaya ne dersin? Gri ombre saçları bu yaz her yerde gördük, şimdi ombre ve gri saçı birleştirme zamanı. Sosyal medyada gördüğümüz gri ombre saçlar bizi çok etkiledi! Eğer saçlarını kökten uca değiştirmek istemiyorsan gri saç boyasına bir şans vermelisin. Biz en beğendiğimiz gri ombre modellerini senin için seçtik, bakalım senin favorin hangisi?

Siyah saça gri ombre:

dalgalı ri ombre

Ombre gri tonlarda olduğunda siyah saçlara çok yakışıyor! Saçlarının rengini ortaya çıkarmak istiyorsan siyah gri ombre tam sana göre! Tabii bu yeni saç modelinin de dikkat çekmesi gerek. O zaman sana dalgalı saç modelini öneriyoruz. Kalın uçlu saç maşası ile saçlarını sar ve 10 saniye bekle. Bu saç modeli ile ombrelerinin güzelliği ortaya çıkacaktır. Eğer saç maşası yoksa bunu saç düzleştiricisi ile de yapabilirsin. Saçlarını tamamını şekillendirdikten sonra saçlarını tara, işte bu kadar!

Açık gri ombre

açık gri ombre

Açık gri ombre de en beğendiğimiz ombre modellerinden! Ayrıca açık gri ombre her saç boyuna çok yakışıyor. Hatta bizce en çok bob kesim saçlara yakışıyor. Eğer uzun saçları yıprandıysa saçlarını bu modelde kestirip, ombre yaptırmaya ne dersin?

Renkli gri ombre

renkli ombre

Saçlarında sadece gri değil, farklı renkleri de görmek istiyorsan pembeye ne dersin? Gri ombre saçının ucunu pembe, mavi veya mora boyayarak farklı bir saç stili elde edebilirsin. Gri saç ombre yaptırdıktan sonra saç rengini değiştirmek daha kolay olacaktır.

Koyu kahve saça gri ombre

gri ombre

Saç rengin koyu kahveyse gri ombreyi tercih edebilirsin. Özellikle gri ombre yaptırdıktan sonra half bun en sevdiğin saç stili olacaktır. Saçlarını ikiye ayır ve üstte kalan kısmı dağınık bir şekilde topuz yap. Unutma, topuzun ne kadar dağınık olursa o kadar doğal görünecektir.

Yoğun küllü gri ombre

yoğun gri ombre

Eğer saçlarının sadece ucunda değil, her yerinde grileri görmek istiyorsan yoğun balyaj veya gölge yaptırabilirsin. Gri tonlarını daha yoğun ve baskın olarak kullanmak istersen, bunu kuaförüne mutlaka söylemelisin.

Gri Ombrenin Bakımı Nasıl Olmalı?

gri ombre bakımı

Gri ombrelerin bakımı aslında zor gibi görünse de doğru ürünleri bulduğunda çok kolay! Bu saç renginin bakımında, gri saçların da kullanımına uygun olarak üretilen mor şampuanları ve mor maskeleri kullanmalısın. Bu ürünler, özellikle saç renginde oluşan istenmeyen sıcak yansımaların engellenmesini sağlıyorlar. Böylece saç rengi o havalı, küllü yansımalarına kavuşuyor, capcanlı görünüyor!

elseve mor şampuan mor maske

Peki, gelelim hangi bakımı tercih edeceğine! Bizim mor şampuan ve mor maske konusunda şu sıralar vazgeçilmezlerimiz Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ve Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske. İçerisindeki mor pigmentlerle saç rengindeki turuncumsu yansımalara engel olan bu seri ile hayalindeki küllü yansımalara kavuşabilirsin. Haftada 1 kez, boyalı saçlara özel kullandığın şampuana ek olarak Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan’ı ve Mor Maske'yi kullanabilirsin.

Genelde gri ombre konusunda herkesin aklına gelen soru ise ' saçlarımı griye boyatırsam yıpranır mı?' sorusu. Boyalı saçlarına ihtiyacı olan bakımı yaptığın sürece, saçlarının zarar görmesini engelleyebilirsin. Bu bakımın içine, saçlarının ihtiyacına uygun şampuan, saç kremi ve maskesi giriyor. Mor şampuan ve mor maske kullanmadığın günlerde saçlarına boyalı saçlara uygun Elseve Color Vive serisinin ürünleriyle bakım yapabilirsin. Boyalı saç renginin uzun süre parlaklığını korumasına yardımcı olacak bu seriyi eminiz ki sen de çok seveceksin! :)

Unutma, saçlarını boyattıktan sonra boyalı saçlara özel şampuan kullanarak saç renginin daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?