Kıvırcık kısa saçlar için pratik saç modelleri


Kıvırcık saçlarınla başın dertte mi? Özellikle hem kısa, hem de kıvırcık saçların varsa biliyoruz, saç şekillendirmek konusunda oldukça zorlanıyorsun…Ama tabii ki Saç Sırları.com imdadına yetişiyor ve sana özel, pratik mi pratik, kısa kıvırcık saç modelleriyle hayatını kurtarıyor! :)

Sabahları uyandığında sadece 5 dakika içinde yapabileceğin bu saç modelleri seni sabahtan akşama kadar kusursuz gösterecektir. Hazırsan başlıyoruz!

Kıvırcık saçlarını nasıl şekillendirmelisin?

Kıvırcık saçlarını nasıl şekillendirmelisin

Pratik saç modeli önerilerimize geçmeden önce kıvırcık saçlarını nasıl şekillendirmen gerektiğinden bahsetmek istiyoruz. Kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine göre biraz daha fazla elektriklenmeye, kabarmaya meyillidir. Bunun nedeni ise neme daha fazla ihtiyaç duymalarıdır. Bu nedenle saç tiplerine uygun saç kesimleri kullanmaya özen göstermeliler. Kıvırcık saç tiplerine uygun saç kesimlerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Saçlar yapısından dolayı, ihtiyacı olan nemi alamayınca kuruyor, kabarıyor, çabucak karmakarışık olabiliyor. Bu nedenle kıvırcık saçlarını daima nemlendirmeli, beslemelisin. Özellikle besleyici yağlar içeren saç bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisin.

Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem

Bu konuda da bizim favorilerimizden olan Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem ideal! Besleyici Amla yağı içeren, durulanmayan bu bakım kremi buklelerin belirginleşmesini sağlayıp çok daha bakımlı, güzel görünmesini sağlıyor.

Sen de banyo sonrasında ıslak saçlarının boy ve uçlarına Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem'i uygulayıp kolayca saçını tarayabilir. Ardından saçların kuruduktan sonra da bir kere daha uçlara ve boylara uygulayıp buklelerini şekillendirebilirsin. Yumuşacık, parlak görünen buklelere ulaşırken en büyük yardımcın olacak! :)

Difüzör

Difüzörün ne olduğunu daha önce duymuş muydun? Eğer duymadıysan buraya tıklayıp, açıkladığımız yazımızı okuyabilirsin. Özellikle kıvırcık saçların çok işine yarayan, fön makinesinin bu parçası, buklelerini kuruturken aynı zamanda kıvrımını korumasını sağlıyor. Saçlarını baş aşağı şekilde, difüzör yardımıyla kuruttuğunda buklelerin çok daha düzgün görünecektir. Ancak öncesinde buklelerinin belirginleşmesini sağlayacak Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem'i kullanmayı da sakın unutma!

Pratik, kıvırcık kısa saç modelleri

Şimdi de sana özel kıvırcık saç modellerine geçelim!

Yarı toplu saçlar

Yarı toplu saçlar

Bu saç modeliyle kıvırcık saçlarını ısı ile şekillendirmeden kontrol altına alabilirsin. Saçlarının kolayca şekil alması için Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem’i buklelerine uyguladıktan sonra saçlarının önlerinden aldığın kalın saç tutamlarını burgu şeklinde, arkaya doğru getir ve arkada sabitle. Sabitlerken tel tokalardan yardım alabilirsin. İşte bu kadar kolay!

Pratik 3’lü topuz

Pratik 3’lü topuz

Eğer saçların omuz hizasındaysa bu üçlü topuz modelini denedikten sonra hep yapmak isteyeceksin! Saçlarını önce 3 eşit parçaya ayır ve üçünü de burarak topuz görünümü ver. Saçlarının uzunluğuna göre yukarıdan aşağı veya üçgen şeklinde bu topuzları yerleştirebilirsin. Daha doğal saç modellerinden hoşlanıyorsan saçlarının önlerinden ince tutamlar da bırakmanı öneririz.

Burgu topuz

Burgu topuz

Ani çıkan bir toplantı veya özel bir akşam yemeği için ideal saç modeli! Saçlarını önce Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem’i uygulayıp buklelerinin belirginleşmesini sağla. Daha sonra saçının üst kısmını arkada toplayıp atkuyruğu görünümü oluştur. Ardından oluşan atkuyruğunu içe doğru çevirip saçının üst kısmının içerisinden geçir. Geri kalan saçlarını da bu noktadan geçir ve her defasında tel tokalarla sabitle. Oluşan topuz görünümünü çok seveceksin! :)

Kıvrımlı topuz

Kıvrımlı topuz

Hem gündüz, hem de gece kullanabileceğin bu pratik saç modeli hayatını kurtaracak! Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem'i saçlarına uyguladıktan sonra buklelerini kıvırıp burgu görünümü veriyorsun ve tel tokalarla saçına sabitliyorsun. Sonunda da sanki çok uğraşılmış, özenilmiş gibi görünen saç modeline kavuşuyorsun! :)

Yarım topuz

Bu yılın en çok tercih edilen, favori saç modellerinden olan yarım topuzu denemeye ne dersin? Eminiz ki buklelerinin kabaracağından endişelenip denememişsindir. Ancak bir de Elseve Mucizevi Amla Yağı Bukle Belirginleştirici Krem'i saçlarına uyguladıktan sonra denemeni öneririz. Uyguladıktan sonra saçının üst kısmını tepede toplayıp topuz görünümü oluşturduğunda saniyeler içerisinde hazır olacaksın! :)

Photo credit: unsplash.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!