Merve Özkaynak’tan Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Şampuan Önerisi!


Herkese merhaba! :) Sizin de bildiğiniz gibi saçlarıma uygulanan bir sürü işlemden dolayı saçlarım çok zarar görmüştü, yıpranmış, kurumuştu... Yıpranan saçlarım için uygulamadığım bakım neredeyse kalmamıştı. Ama çok özel bir şampuanla tanıştım: Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan ile saçlarımı  kurtardım! 

Kuru ve yıpranmış saç bakımında artık favorim olan köpüksüz şampuan hakkında merak edilenleri cevaplamayı ise tabii ki unutmadım! Merak edenleri yazımın devamına bekliyorum! :)

Köpüksüz şampuan deneyimim!

Fön, maşa, boya gibi işlemlerden dolayı yıpranan saçlarım için şampuan arayışındayken, Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan ile tanıştım. Köpük, kuru ve yıpranmış saçların daha çok kurumasına neden olabiliyor. Bu şampuan köpüksüz olduğu için saçı nazikçe temizliyor ve saçlar yumuşacık oluyor. İtiraf edeyim; ilk başta köpüksüz şampuana alışık olmadığım için biraz çekinsem de sonuçtan gayet memnunum! :) Saçlarım artık çok yumuşak, ışıl ışıl parlak ve bu görünümün kahramanı Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan

Saçlarımı onarmak için saç bakım rutinimde serumlar, maskeler gibi birçok ürün kullanıyordum ama artık bir sürü ürün kullanmama gerek kalmadı! 

Köpüksüz şampuan, saçları hem nazikçe temizliyor, hem maske gibi yoğun bakım yapıyor, hem de saç kremi gibi saçın yumuşacık olmasını sağlıyor. Yani sadece saçlarımızı yıkarken, komple tüm saç bakımını yapmış oluyoruz! :)

Hangi köpüksüz şampuan, hangi saçlara uygun?

-Benim saçlarım oldukça kuru, işlem görmüş ve elektriklenen bir yapıda olduğu için Elseve 6 Mucizevi Yağ 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan’ı kullanıyorum. Besleyici yağlar içeriyor ve kuru saçlar dipten uca besleniyor.

-Saçları boyalı olanlar için Elseve şampuan çeşitlerinden Color-Vive 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan’ı öneriyorum. Bu köpüksüz şampuan da saç renginin uzun süre parlaklığını korumasını ve boyadan zarar gören saçların onarılmasını sağlıyor.

-Aşırı işlem görmüş, uçları kırık saçlara da için Elseve Komple Onarıcı 5 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan’ı öneriyorum. 

-Tabii burada da önemli bir noktaya da değinmek isterim; yağlı olan saçları yağlandırabileceğinden dolayı kullanmamalarını öneriyorum.

Köpüksüz şampuan nasıl kullanılır?

Gelelim köpüksüz şampuanın nasıl kullanıldığına!

-Öncelikle saçları yaklaşık 10-15 pompa arası Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan ile yıkamak gerekiyor. Avucunuza şampuandan yeterli miktarda ürünü alıyorsunuz. 

-Ardından, 1-2 dakika boyunca tüm saç diplerine, nazikçe masaj yaparak uygulanıyor. İşte bu noktada köpürtme, masaj yap devreye giriyor! :) Parmak uçlarınızla, hafifçe masaj yaparak tüm şampuanı saçınıza eşit şekilde dağıtıyorsunuz. 

-Son olarak da da saçta 2-3 dakika bekletip bol suyla, iyice durulanıyor. İşte bu kadar! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala