Parlak bir cilt için hızlı ve pratik bakım rutini!

Parlak bir cilt için hızlı ve pratik bakım rutini!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Cilt bakımı meraklıları olarak hedefimiz, nemli ve sağlıklı parlaklığa sahip bir cilt görünümü elde etmek. Ancak mevsimsel geçişler, günlük stres ve çevresel etkenler arasında cildimiz solgun görünebiliyor. İşte bu duruma engel olmak ve cildimizin sağlıkla parlamasını sağlamak için uygun bir bakım rutini edinmek şart. Merak etme; bahsettiğimiz bu rutin hem çok pratik hem de oldukça hızlı! :) O zaman hemen önerdiğimiz bakım rutinine geçelim.

Cildini kurutmadan temizle

 Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli

Öncelikle sağlıklı görünen bir cilde ulaşmanın en önemli adımlarından biri cildimizi nazikçe temizlemek. Biz cildimizi temizlerken, kurutmayacak, gerginlik hissi oluşturmayacak temizleme jellerini tercih ediyoruz. Son dönemdeki favorilerimizden biri ise Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli.  Hyaluronik Asit ve Aloe Vera özleri içeren bu temizleme jeli, cildimizi kurutmadan temizliyor, kirden, kalıntılardan arındırıyor, aynı zamanda da gözeneklerimizin sıkılaşmasına destek oluyor.

Cildini nemlendir

 Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Nem, nem, nem! Vücudumuzun suya nasıl ihtiyacı varsa, cildimizin de aynı şekilde düzenli olarak nemlendirilmeye ihtiyacı var. Özellikle kullandığımız ürünlerin içeriklerine de çok dikkat ediyoruz. Kullandığımız ürünlerin içerisinde cildimizin tazelenmesini sağlayacak, derinlemesine nemlendirecek içerikler olmasına özen gösteriyoruz.

Bizim cildimizin nem kaynağı ise Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren Garnier Hyaluronik Aloe Jel! Uzun zamandır günlük olarak kullandığımız bu jel nemlendirici, hem cildimizin yoğun şekilde nemlenmesini hem de jel dokusuyla ferahlamasını sağlıyor. Cildimizin günlük nem ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor! :)

Makyajını çıkar cildin parlasın

Garnier Micellar Gül Suyu

Sağlıklı parlak cilt görünümüne ulaşmak için makyajımızda bol bol aydınlatıcı kullanmayı atlamıyoruz. Peki ya makyajı çıkardıktan sonra? Makyajımızı çıkardıktan sonra önceki halinden eser kalmazdı... Ancak Garnier Micellar Gül Suyu ile tanıştık ve artık makyajımızı çıkardıktan sonra cildimiz solgun görünmüyor! 

Cilde parlaklık vermesiyle bilinen Gül suyu içeren bu micellar su, makyajımızı çıkardıktan sonra da cildimizin parlamasını sağlıyor. Hem makyajımızı kolayca çıkarıyoruz, hem cildimizi kir ve kalıntılardan arındırıyoruz, hem de parlak bir cilde kavuşuyoruz. Daha ne olsun? :)

Anında doğal parlaklık

Garnier Nem Bombası Doğal Işıltı Kağıt Yüz Maskesi

Solgun cildine 15 dakikada, anında doğal parlaklık kazandırmaya ne dersin? Buna kim “hayır” diyebilir ki? :) Solgun cildimize parlaklık vermek için biz, kağıt maskelerden yararlanıyoruz. Hem cildimize anında etki eden hem de uygulaması çok pratik olan bu kağıt maskeler artık bizim bakım rutinlerimizin vazgeçilmezi haline geldi.

Yoğun nem sağlama ve cilde ışıltı verme özellikleriyle Garnier Nem Bombası Doğal Işıltı Kağıt Yüz Maskesi ise en sevdiğimiz kağıt maskelerden. Sakura özü içeren Garnier Nem Bombası Işıltıcı Verici Kağıt Yüz Maskesi ile cildimizi neme doyuruyoruz, cilt tonumuzu eşitlerken ona parlak bir görünüm kazandırıyoruz! Maskeyi cildimize uygulamak ise çok pratik! Maskenin beyaz tarafı yüzümüze gelecek şekilde güzelce yerleştiriyoruz. Ardından iyice yüzümüze oturttuktan sonra 15 dakika bekleyip çıkartıyoruz ve cildimiz nemleniyor, sağlıkla parlıyor. İşte bu kadar! :)

C vitamini serumu kullan

C vitamini serumu kullan

Parlak bir cilt için bakım rutinine eklemen gereken en önemli ürünlerin başında C vitamini serumu geliyor. En sevdiğimiz serumlardan olan Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum, yüksek konsantreli formülü sayesinde ilk günden itibaren yüzde aydınlatıcı bir etki bırakmaya başlıyor. %3,5 oranında C vitamini, niasinamid ve salisilik asit içeren serum, cilt tonunu eşitliyor ve cildin daha parlak görünmesini sağlıyor. 3 günde daha eşit tonda ve pürüzsüz bir cilt görünümü yaratırken 6. günden itibaren ciltteki koyu lekelerin azalmasına yardımcı oluyor! Garnier serumun en çok sevdiğimiz özelliklerinden biri de hızlı emilmesi ve ciltte hafif bir his bırakması. Her sabah tmiz cildine C vitamini serumu uygulamanı tavsiye ediyoruz. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?