Saçlarının protein takviyesine ihtiyacı olduğunun 5 işareti!


Aynı vücudumuz gibi saçlarımız da proteine ihtiyaç duyuyor. Saçların gücüne güç katan proteinle beraber saçlar çok daha sağlıklı görünüyor. Ancak eksikliğinde saçlar zayıflamaya başlıyor.

Son zamanlarda senin de yaşadığın saç problemlerinin çözümü protein olabilir ve saçların bu eksikliği bildirmek için bazı sinyaller veriyor olabilir. Biz de bu sinyalleri önceden fark edip, önlemini alabilmen için saçlarının proteine ihtiyacı olup olmadığını belirten işaretleri listeledik. Hemen göz atmaya var mısın?

Saçların kopuyor, dökülüyorsa…

saç dökülmesi

Saçlarını taradığında tarak ya da fırça üzerinde, topladığında tokaların üzerinde bir sürü saç teli mi görüyorsun? Hatta elini saçlarına her attığında saç telleri elinde kalıyorsa saçların gücünü kaybediyor olabilir.

Esnekliğini kaybettiyse…

saç esnekliği

Şimdi bir test yapalım. Saçından bir tel al ve bu telin esnekliğini test etmek için, iki parmak arasına alıp esnet. Saç eğer sağlıklıysa kendi uzunluğunun 1/3’ü kadar esner ve normal boyutuna geri döner. Ancak zayıflamış bir saç normale dönmez, hatta kırılgan saçlar bu test sırasından kırılabilir, kopabilir. Bu noktada da protein takviyesi yapmak gerekir.

Çok çabuk kırılıyorsa…

kırılgan saç

Saçlarının uç kısımları herhangi bir şekillendirme sırasında bile çabucak kırılıyor, kırıldığı yerden de koparak dökülüyorsa saçlarına protein takviyesi yapmanın zamanı gelmiş demektir.

Yoğunluk azalmaya başladıysa…

saç yoğunluğu

Saçların hafiften dökülmeye, incelmeye mi başladı? Eskiden atkuyruğun çok dolgun görünürken artık incecik, cansız görünüyor olabilir.  

Eskisi gibi sağlıklı görünmüyorsa…

sağlıklı saç

Eskiden saçların capcanlı, parlak görünürken şimdilerde bu görünümün yerinde yeler esiyor olabilir. Aslında sadece bu işaret bile saçlarına protein takviyesi yapmanı gerektiriyor.

Protein takviyesi nasıl yapılır?

arginine direnç x3

Peki saçlarının proteine ihtiyacı varsa, saçlarına ihtiyacı olanı nasıl verebilirsin? Protein içeren bakımlarla saçları derinlemesine besleyerek yeniden gücüne kavuşmasını sağlayabilirsin. Tabii ki sana önerebileceğimiz, hatta bizim de deneyip sonuçlarından çok memnun kaldığımız bir bakım var: Elseve Arginine Direnç X3 Dökülme Karşıtı bakım serisi!

Arginine proteini, Biotin, B5 vitamini gibi güçlü içeriklere sahip bu bakım serisi, saçlarını kökten uca besliyor, güçlendiriyor. Saçlar esnekliğini geri kazanıyor, koparak dökülmeler azalıyor, en ufak darbede kırılmıyor ve de en önemlisi saçların çok daha sağlıklı, güçlü görünüyor. 

Tüm saç bakım serisini bizim nasıl kullandığımızı ve sonucun ne olduğunu öğrenmek isteyenler buraya tıklayabilirler! :)

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!