Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dökülen saçlarına bir türlü çözüm bulamıyor musun? Saç dökülmesini azaltmak ve kontrol altına almak için belki de doğadan ilham alman gerekiyordur. Saç dökülmesine karşı doğal içerikler kullanmak hem saçlarına bakım yapmana olanak sağlar, hem de saç dökülmesini azaltır. Hangi doğal içerikler saç dökülmesine iyi geliyor? Saç dökülmesini azaltacak en iyi doğal formülleri senin için araştırdık. Uzman kuaförlerin de hep bahsettiği saç dökülmesine iyi gelen doğal ürünler sayesinde saçların eskisinden güçlü görünecek. Gücünü doğadan alan bakım önerileri için yazının devamına bekleniyorsun. 

Uzman kuaförlerin önerdiği doğal içerikler:

Zencefil kökü

Zencefilin saç bakımında ne kadar aktif bir rol üstlendiğini biliyorsun, değil mi? Zencefilin içeriğindeki C vitamini, B6 vitamini, magnezyum, demir saçların güçlenmesini ve böylece koparak dökülmelerin azalmasını sağlıyor. Zencefil kök bölgesinde zencefilin faydalarını daha yoğun olarak görebiliyoruz. Zencefilli saç bakım ürünleri kullandığında kan dolaşımının hızlanır ve saçların daha sağlıklı uzamaya başlar. Zencefil, saç köklerine nüfuz ederek saç köklerini güçlendiriyor ve saçların daha güçlü büyümesini sağlıyor. 

Saç dökülmesini önlemek, saç foliküllerinin ihtiyacı olan besinleri sağlamak ile kontrol altına alınabilir. Zencefil kökünün içeriğindeki magnezyum, potasyum, fosfor sayesinde saç folikülleri besleniyor ve daha güçleniyor. Böylece saç dökülmesi tarihe karışıyor. 

Edelweiss Çiçeği 

edelweiss çiçeği

Edelweiss çiçeği, yüksek dağlarda yaşayan yüksek UV ışınlarına maruz kalan fakat zor şartlara karşı hayatta kalmayı başarabilen bir bitki. Edelweiss çiçeğinin gücü saçlara da fayda sağlıyor. Edelweiss çiçeği kök hücresi, cilt bakımında antioksidan etkisi ve kolajen muhafaza etmesi ile ünlü! Saç bakımında ise saç tellerini en zorlu dış etkenlere karşı koruyan, saç tellerinde adeta kalkan görevi gören bu çiçek, oldukça faydalı bir içerik! Eğer sen de bizim gibi saç bakımında doğal içerikleri seviyorsan Edelweiss çiçeğinin saça faydalarını gördükçe çok mutlu olacaksın. 

Aminexil

Aminexil

Aminexil için güçlü saçların ortak noktası diyebiliriz. Saç köklerinin yaşlanmasını, saç köklerinin tıkanmasını ve saçların güçlü uzamasını sağlayan Aminexil molekülü, saç tellerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Aminexil içeren saç bakım ürünleri kullandığında saçlarının güçlendiğini ve daha az döküldüğünü fark edersin. 

Limonene

Limonen

Limonene, yüksek seviyelerdeki limonlarda bulunan oldukça değerli bir molekül. Limon özü olarak da bilinen Limonene, en çok limonun kabuğunda bulunuyor. Limonene, saçların daha sağlıklı uzamasını ve esnek olmasını sağlar. Ve en sevdiğimiz doğal özelliği ise kokusu! Limonene eklenen saç bakım ürünlerinin doğal kokusu seni limon bahçelerine götürüyor. İçeriğindeki C vitamini, magnezyum, kalsiyum, potasyum, bakı ve folik asit sayesinde saçların beslenir ve daha güçlü uzarlar. 

Doğal içeriklere sahip olan iyi saç bakım ürünleri

genesis

Saç dökülmesine iyi gelen ve doğal içeriklerle formülünü güçlendiren saç bakım ürünleri her zaman favorilerimiz! Şu sıralar tam da mevsim geçişinde olduğumuz için saçlarımız güçsüzleşmeye, dökülmeye başladı. Özellikle mevsim geçişlerinde artan saç dökülmesi problemleri hepimizin dönem dönem karşısına çıkabiliyor. Biz de bu nedenle Kérastase Genesis serisini kullanmaya başladık. Bu özel seri, içeriğindeki doğal kaynaklı içerikler sayesinde saç dökülmesine etkili çözüm sunuyor.

Kérastase Genesis serisinin doğal ve güçlü etkisi saç dökülmesine çift etkili çözüm yaratıyor. Saç dökülmesi sorununu çözerken bir yandan da içeriğindeki Zencefil Kökü ve Edelweiss Çiçeği Kök Hücresi sayesinde saçları nemlendiriyor ve saç tellerinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlıyor.

kerastase genesis

Aynı zamanda saç dökülmesine iyi gelen Aminexil sayesinde saçların mevsim geçişlerinde dökülmelere karşı daha dirençli olmasını sağlıyor. Gücünü doğadan alan Genesis serisinin saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde azaltmasının dışında bizi en çok etkileyen özelliklerinden birinin de eşsiz kokusu olduğunu söylemeden geçmeyelim! Saç bakımı yaparken bir yandan da kendini duyusal bir deneyimin içerisinde bulabiliyorsun! :)

Kérastase Genesis serisini denediğimiz bu yazımızı okuyarak saç dökülmesine iyi gelen ürünleri keşfedebilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?