​Yeni çıkan minik saçlarını kontrol altına al!


Sabah kalktığında, dağınık gözüken minik saçlarınla uğraşmaktan yoruldun mu? Merak etme, yalnız değilsin! Saçlarını şekillendirirken, alnının kenarında çıkan yeni saçlarla uğraşmak gerçekten çok can sıkıcı! İşte minik gözüken ama büyük sorunlar yaratan bebek saçların için harika çözümler, okumaya devam et! :)

1. Diş fırçası ve saç kurutma makinası hilesi

elektriklenen saçlar

Alnının kenarında çıkan minik saçları keserek veya yoğun saç şekillendiricileri kullanarak kontrol altına almamalısın. Minik saçların, normal saçlarına göre daha hassas ve ince yapılı olduğu için daha kolay zarar görebilirler. Bizim tavsiyemiz ise, öncelikle minik saçlarını iyice ıslat. Daha sonra öncelikle sıcak havayla geriye doğru 3 saniye boyunca fön çek, sonra aynı işlemi soğuk hava ile yap. Böylece saçlarının yıpranmasını önleyebilirsin. Son olarak saçlarını geriye doğru sabitlemek için saç köpüğünü veya yumuşak saç spreyini saçlarına uzaktan sık. Diş fırçan ile saçlarını geriye doğru tara.

2.    Maskara fırçası hilesi

kabaran saç

Diş fırçası hilesine benzer olarak temiz bir maskara fırçası da yeni çıkan minik saçlarını kontrol altına alabilmen konusunda sana yardımcı olabilir. Temiz bir maskaraya sabitleyici sprey uygulayıp minik saçlarını nazikçe tarayabilirsin.

3. Tarama yönü hilesi

saç taramak

Saçlarını geriye doğru taramak istemiyorsan, çıktıkları yöne doğru tarayarak onlarla barış imzalayabilirsin. Herkeste olan bu saçlar, kabarmadığı sürece kötü bir görüntü oluşturmuyor. Saç tipine uygun şampuan ve saç kremi kullandığın sürece saçlarının kabarmasını kontrol altına alabilirsin. Böylece minik saçların sana kötü görünmeyecektir.

4.       Topuz fırçası hilesi

topuz fırçası

İnce, uzun topuz fırçaları da bebek saçları kontrol altına almak için en etkili şekillendirici aletlerden biri. Özellikle saçlarını topuz ya da atkuyruğu yaptığında, yeni çıkmaya başlayan minik saçlar görünümü bozuyorsa topuz fırçasının üzerine bir miktar sabitleyici saç spreyi uyguladıktan sonra bebek saçlarını taramayı deneyebilirsin. Bastırmadan, hafifçe taradığından emin olmayı unutmamalısın. Ayrıca sert, plastik fırçalar yerine, minik bebek saçların kabarmaması için ahşap kıllara sahip fırçaları kullanmanı tavsiye ederiz.

5.       Soğuk hava hilesi

saç kurutma

Elektriklenen bebek saçlar genellikle kurudur, bu yüzden düz durmayı reddederler. Minik saçları kontrol altında tutmak için sürekli ısı ile şekillendirici ürünleri kullanmak ise sadece saçını daha kuru hale getirir, bu yüzden bunları dikkatli kullanmalısın. Fön çekerken ya da saçlarını kuruturken saç kurutma makinesini orta ısıda ve tam devirde kullanıp aşağı doğru şekillendirmeni tavsiye ederiz. Son dokunuşu ise mutlaka soğuk hava vererek yapmanı öneririz. Mümkün olduğunca az ısıyla, aşağı yönde şekillendirmek bebek saçlarının daha düzgün görünmesini sağlayacaktır.

6.       Saten yastık kılıfı hilesi

saten yastık

Sabah uyandığında elektriklenen saçlarınla baş başa kalıyorsan sana önerimiz saten yastık kılıfı kullanman! Pamuklu yastık kılıflarını kullandığında, gece boyunca saçların yastığa değdikçe elektriklenip kabarabilir. Bu da uyandığında kabarık görünümüne neden olabilir. Bu nedenle saten yastık kılıfı kullanarak elektriklenmeye engel olabilirsin. Eğer saten yastık kılıfı kullanmak istemezsen ipek bir eşarp ile saçlarını toplayarak da kabarmayı önleyebilirsin.

7.       Minik saçlarını kesme!

yeni çıkan küçük saçlar

Yeni çıkmaya başlayan küçük saçlar her ne kadar görünümü bozsa da kesmeye çalışmamalısın. Bu saçlar dökülen saçların yerine çıktıkları için saçının sağlıklı şekilde uzamasına engel olabilir. O kadar zahmetle uzatmaya çalıştığın, özen gösterdiğin saçlarının zarar görmesini istemezsin değil mi? Bu yüzden minik saçları kesme veya kırpmaya çalışma.

8.       Şekillendirme hilesi

saç trendi

Yeni çıkmaya başlayan minik saçlarınla istersen barış imzalayabilir ve onları görünümüne dahil de edebilirsin. Hatta bu görünüm oldukça trend! Yüzünü çevreleyen kısımdaki yeni çıkan saçlarını alın bölgene ya da yanaklarına doğru hafif kıvırarak sabitleyebilirsin. Öncesinde şekillendirici wax ya da şekillendirici jöle ile uygulamayı unutmamalısın.

9.       Saç fuları hilesi

saç fuları

Minik saçlarının görünümünü bozmasına engel olmak için bir bandana ya da saç fularından da yardım alabilirsin. Saç fularını ister saçını toplayarak istersen de açık bırakarak kullanabilirsin. Saç fularını nasıl kullanabileceğini öğrenmek için bu yazımıza mutlaka göz atmalısın!

10.   Tel toka hilesi

tel toka

Elektriklenen saçlar için elimizin altındaki kurtarıcılarımızdan biri de tabii ki tel tokalar! Hangi saç modelini tercih edersen et, tel tokalardan yardım alarak minik saçlarını kolayca kontrol altına alabilirsin.

Bonus öneri: Saçların pürüzsüz görünsün!

pürüzsüz saçlar

Saçlarımız pürüzsüz görünmediğinde, istediğimiz gibi olmadığında modumuz hemen düşebiliyor. Merak etme modunu hep yüksek tutmanı sağlayıp pürüzsüz ve parlak saçlara ulaşmanı sağlayabilecek süper bir önerimiz var: Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu. Saçlara mucize gibi gelen bu bakım suyu, son dönemdeki favorilerimizden. 

8 saniyede daha yumuşak, parlak ve 10 kat* daha pürüzsüz bir görünüm veren Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu saç yüzeyini yapılandırarak mucize bir dönüşüm sağlıyor. Uzun ve yıpranmış saçları onaran bu saç bakım suyu, saça pürüzsüzlük vermesinin yanı sıra parlaklık da sağlıyor. Yani 1 taşla 2 kuş diyebiliriz. :) Sen de kontrol altına almak istediğin saçlarının pürüzsüz ve parlak görünmesini istersen mutlaka bir şans vermelisin!


*Instrumental test

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala