Yıka-çık saçlar: Bu kısa saç modelleri şekillendirme gerektirmiyor!

Yıka-çık saçlar: Bu kısa saç modelleri şekillendirme gerektirmiyor!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Saçlarını daha önce kısa kestirdin mi? Eğer kestirmediysen kısa saç modelleri denilince şöyle bir duraksıyor olabilirsin! Aslında rahatlığını, kolaylığını keşfettiğinde vazgeçemeyeceğin saç kesimin olabilir! Özellikle saçlarını uzun uzun şekillendirmek için vakti olmayanların bizce mutlaka tercih etmesi gerekiyor.

Sen de saçlarının şekillendirilmeden de güzel görünmesini istiyorsan bu kısa saç kadın modellerine mutlaka göz atmalısın!

1- Katlı bob kesim

Katlı bob kesim

Bu kısa saç kesimini istediğin kadar dağınık kullanmakta serbestsin çünkü ne kadar dağınık, o kadar havalı görünüyor! Herkesin bildiği, uzun yıllardır trend olan bob kesim saçların bu versiyonunda saçın arka ve ön kısmı yanlara göre daha kısa.

2- Önler uzun saç modeli

2- Önler uzun saç modeli

En kolay kısa saç modelleri kadın stillerinden biri de önlerin uzun olduğu saç kesimidir. Bu modelde saçın ön kısmında asimetrik şekilde daha uzun oluyor. Bu şekilde de saç çok daha hacimli görünüyor. Kısa saç şekillendirme sandığından daha kolay!

3- Dağınık dalgalı kısa saç

Dağınık dalgalı kısa saç

Bob kesimdeki saçlarını şekillendirmek istersen banyo sonrasında nemli saçlarına bir şekillendirici krem uygulayabilirsin. L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni nemli saçlarına masaj yaparak uyguladığında saçlarının doğal dalgalara kavuştuğunu göreceksin. 

4- Küt kısa saç modeli

4- Küt kısa saç modeli

Küt kısa saçlı kadınlar şu sıralar sosyal medyada da, sokak stillerinde de sık sık karşımıza çıkıyorlar ve bizce çok havalılar! Küt saçlarının dümdüz görünmesi için Dream Long Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Saç Serumu kullanmanı öneririz. Keratin içeren saç serumu saçlarına bakım yapıyor ve ısıya karşı saçlarının yıpranmasına engel oluyor. 

5- Gür kısa saç modeli

5- Gür kısa saç modeli

Çene hizasında, küt şekilde kesilmiş kısa saçları maşayla, düzleştiriciyle, fönle uğraşmadan şekillendirebiliyorsun.

6- Uçları dalgalı saç modeli

Küt kısa saç modeli

Bob saç modelini kullanmak çok kolay. İstersen uçlarını dalgalandır veya istersen yarım topuz şeklinde toplayıp çok cool bir görünüm elde edebilirsin :) Saçının üst ve ön kısmına tepede topuz şekli verip lastik tokayla sabitlemen yeterli olacaktır.

7- Önleri hareketli kısa saç modeli

Omuzda kısa saç modelleri arasından önlerinde katları olan hareketli kısa saç modeli bizim favorilerimiz arasında! 

8- Hacimli kısa saç modeli

Saçını yıkayıp, sadece taramadan önce L’Oréal Paris Elnett Hacim Spreyi gibi hacim veren bir saç spreyi uygula tamamdır!

9- Yandan kısa saç modeli

9- Yandan kısa saç modeli

Kıvırcık kısa saç modelleri arıyorsan yandan ayrılan kesimlere bakmalısın. Merak etme saçların bu modelde kabarmaz. Saçların kısa olduğu için zaten çabucak kuruyacak ve şekillendirmene gerek kalmadan hoş bir görünüm elde edeceksin.

10- Pixie kısa saç modeli

- Pixie kısa saç modeli

Önden arkaya doğru kısalan pixie saç kesimi görünümüne farklılık ve biraz da asilik katmak isteyenler için ideal stillerden!

11- Uzun perçemli saç modeli

Uzun perçemli saç modeli

Yandan ayrılarak şekillendirilen bu saç kesiminde saçın arka kısmı katlar nedeniyle doğal hacimli bir görünümde olduğu için bu saç modelinin şekillendirilmeye ihtiyacı yok!

12- Tomboy kısa saç kesimi modeli

Tomboy denilen, arka ve yan kısımların kısa olduğu, tepe noktasından başlayan uzun perçemlerin yer aldığı bu saç kesimi de minimum şekillendirmeyle güzel görünmek isteyenlere göre!

13- Yanları tıraşlı kısa saç kesimi

Yanları tıraşlı kısa saç kesimi

Biraz daha orijinal bir görünüm istiyorsan mutlaka yanları tıraşlı kısa saç kesimine bir şans vermelisin.

14- Yandan ayrılmış Pixie kesim

Tepe ve ön kısımların birazcık daha uzun olduğu bu saç kesimi çok kısa olduğu için tam da yıka-çık stillerden!

15- Choppy kısa saç kesimi

Choppy kısa saç kesimi

Choppy denilen, uzun perçemlerin yer aldığı, arkaya doğru uzayan, katlı kesim saç modeli dağınık bir görünüm sağladığı için şekillendirmeye hiç gerek yok. Doğal bir hacmi olduğu için banyodan sonra saçın kendiliğinden kurusun yeter!

16- Kakül kesimi

Kakül kesimi

Kakül kesimi seni hem genç hem de enerjik gösterecektir.

17- Kıvırcık kısa saç

Kakül kesimi

Saçlarını şekillendirmek için çok fazla zaman harcamak istemiyorsan kakül kesimini düşünmeni öneriyoruz. Böylece saçlarını yıkadıktan sonra saçların yeterince havalı görünecektir.

18- Kakül ve bob modeli

Kakül kesimi

Özellikle orta boy saç boyuna sahip olanlara çok yakışan kakül stili açık saçlarınla kullanabilirsin.

19- Asimetrik kısa saç

Kısa saç kesimi ve bere en pratik önerilerden biridir.

20- Platin kısa saç

Asimetrik kısa saç

Asimetrik kısa saçlar, hem pratikliği hem de şık görünümü ile bizim gönlümüzde taht kurdular! Bu saç kesimini farklı saç renkleriyle kullanarak daha cool bir hale getirebilirsin. Platin sarı tonlarını, gümüş, gri renklerini tercih ederek ilgiyi saçlarında toplayabilirsin, bizden söylemesi! Hatta L'Oréal Paris Excellence Creme Pure Blonde 03 Ultra Açık Küllü Sarı rengini deneyebilirsin.

21- Perçemli kısa saç kesimi

Perçemli kısa saç kesimi

Saçların ince telli veya düzse boyun hizasındaki perçemli saç kesimini tercih edebilirsin.

22- Maşalı kısa saç

Perçemli kısa saç kesimi

Her kısa saça perçem yakışır mı? Kalın telli veya kıvırcık saçlara perçem önermiyoruz çünkü perçemlerini sürekli şekillendirmek durumunda kalabilirsin. Bunun yerine yan perçem dediğimiz saçın ön kısımlarında bulunan uzun perçemleri tercih edebilirsin.

23- Uzun bob kesim kısa saçlar

Uzun bob kesim kısa saçlar

Uzun bob saç kesim modası son yıllara damga vurdu ve önümüzdeki senelerde de devam edecek gibi görünüyor!

24- Omuz hizası saçlar

Saçların omuz hizasında olduğu bu saç kesimini şekillendirmek için çok fazla çaba sarf etmene de gerek yok. Saçlarını taradıktan sonra hacimlendirmek için hacim veren saç spreyi uygulaman yeterli olur.

25- Gür ve orta boy saçlar

 Gür ve orta boy saçlar

Düzgün ve pürüzsüz bir saç modeli istersen orta boy saç kesimini denemelisin. 

Editör önerisi: Bizce kumral saçlara bu saç kesimi çok yakışıyor. Sen de görünümüne farklılık katmak istersen Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral rengini deneyebilirsin. Kumral saç renginin doğallığı, saç kesiminin farklı havasıyla birleşecek ve harika görüneceksin!

26- Ortadan ayrılmış saçlar

 Ortadan ayrılmış saçlar

Bu saç kesiminde saçlarını düzleştirdikten sonra Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak saçlarının elektriklenmemesini, pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin ve böylece gün boyunca saçlarının düz görünümünü koruyabilirsin.

27- Gözlüklerden yardım al

Saçlarını şekillendirecek zamanın yoksa büyük bir gözlük takarak ilgiyi saçlarından alabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?