Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yöntemleri


Yüzündeki tüyleri alıp almama konusunda ikilemdeysen bu makale tam sana göre! Yüzündeki tüylerin neden çıktığını ve nasıl alman gerektiğini anlatıyoruz. Gerçekten dedikleri gibi yüz tüylerini almak zararlı mı? Tüylerin kalınlaşarak mı uzayacak? Aklında bir sürü soru olduğunu tahmin edebiliyoruz. Yüz tüyleri alınmalı mı? Yüz tüylerini almak dosyasını açıyoruz! 

Yüz tüylerinden kurtulma yöntemleri

Yüz için tüy dökücü krem

Yüzdeki tüylerden kurtulma yöntemleri arasında en kolay ve acısız olanı tüy dökücü krem kullanmak! Yüz için olan tüy dökücü kremler, hassas ciltlere uygun olarak hızlıca tüyleri döküyorlar. Vücudundaki tüylerin uzama hızına göre tüylerin 7-10 gün içinde yeniden uzamaya başlarlar.

Yüz için tüy dökücü kremleri kullanarak kaş, bıyık, yanak, çene ve yanak üstü tüylerini alabilirsin. Tüy dökücü krem geniş bölgeler için daha uygundur. Kaş gibi dar ve zor bölgeler için tüy dökücü kremi kullanmak riskli olabilir. 

Ustura ile yüz tüylerini almak

Ustura ile yüz tüyleri almak

Kaşları usturayla almak çok popüler! Kolay uygulamak sağlaması kaş usturasıyla yüz alma yöntemini daha yaygın bir hale getirdi. Peki herkesin aklındaki tek soruyu yanıtlayalım: Kaş usturası ile yüz almak tüylerini kalınlaştırır mı?

Kaş usturası kullanmak tüz tüylerini kalınlaştırmaz. Sadece tüyleri tek bir hizada kestiği için hepsinin aynı anda uzamasına neden olur. Bu da tüylerin daha sert ve kalın hissedilmesine yol açar. 

Editörün önerisi: Yüz tüylerini usturayla aldıktan sonra kızarmayı önlemek için CeraVe nemlendirici krem sürmeni öneririz. Kontrollü salınım teknolojisi sayesinde gün boyu cildi nemlendirmeye devam eden bu krem, epilasyon sonrası cildine ferahlık kazandıracak. 

Tüy alma aleti kullanmak

Tüy alma aleti kullanmak

Bıyık alma yöntemlerinden biri tüy alma aleti kullanmak. Yay şeklindeki bu alet, yüzdeki tüyleri sıkıştırarak kopmasına yol açıyor. Yüzdeki tüyleri alma aleti, tüyleri kökten koparmıyor, sadece cilt yüzeyinden kopmasını sağlıyor. Bu yüzden tüy alma aleti sonrasında bıyık, kaş gibi yüz tüyleri hızlı bir şekilde yeniden uzuyorlar. 

Yüz tüylerini alma aleti en çok bıyık ve yanak gibi düz zeminler için tercih ediliyor. Yüz tüyü alma aleti sonrası cildinde kızarıklık ve hassaslaşma görebilirsin. Metal yaydan oluşan bu alet ciltte pütürlü bir görünüm bırakabiliyor. Bu nedenle uygulama sonrası Garnier Hyaluronik Aloe Jel kullanarak yüzün ferahlamasını sağlayabilirsin. Cildi pürüzsüzleştiren ve 48 saat boyunca nemli görünmesini sağlayan bu nemlendirici, tüy alma sonrası cildinin rahatlamasına yardımcı olacak. 

Tüy sarartıcı kullanmak

yüz tüyleri sarartma

Yüz tüyleri sarartma en konforlu ve rahat yöntemlerden biri! Tüy sarartıcı kremler, tüy alma işine yaramıyor. Yüzdeki koyu renkli tüyleri sarartarak belirginliğini azaltıyor. Yüz tüyü sarartma kremleri içeriğindeki kimyasallarla tüylerin rengini açarak görünmez olmasını sağlıyor. Özellikle hassas cildin varsa sarartıcı kremler yerine iple tüy alma, ağdayla yüz epilasyonu gibi yöntemleri kullanmanı tercih ediyoruz. 

Yüzde tüylenme neden olur?: Hormonal dengesizlik, tiroid, ilaç kullanımı ve polikistik over hastalığı yüzde tüylenmeye neden olabiliyor. 

Ağdayla yüzdeki tüyleri almak

Ağdayla yüzdeki tüyleri almak

Yüz tüylerini almanın en kalıcı yolunu merak ediyorsan sana ağda yapmayı öneririz. Ağdayla kaş, bıyık ve yanak tüylerini almak 15 gün boyunca pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. 

Evde epilasyon yapmak ve yüzdeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyenler için ağdayı öneririz. Ağda yapmak en uzun süreli pürüzsüz görünümü sağlar. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğin ağda bantlarıyla kaş, bıyık, boyun, yanak ve kulak önü tüylerinden kolayca kurtulabilirsin. 

Editörün önerisi: Ağda yaparken cildin çekilir ve ihtiyacından fazla esner. Bu da ağda sonrasında kızarıklık ve minik kabarıklar olarak bize geri döner. Ağda sonrası kızarıklığı azaltmak için yüzüne CeraVe Yüz Kremi sürebilirsin. Hassaslaşan cildini güneşten koruyan ve yoğun bir şekilde nemlendiren bu krem ağda sonrası bakım için ideal! 

İple tüy almak

İple tüy almak

Evde iple tüy almak sana ilk denemede zor gelebilir ama birkaç uygulama sonrasında pratik bulabilirsin. İple tüy almak hızlı, pürüzsüz ve bakımlı bir sonuç yaratır. Kaş ve bıyık almak için evde ip kullanabilir ve dakikalar içinde tertemiz bir görünüm yaratabilirsin. 

Yüzde en çok rahatsız eden tüylerin başında çene altı tüyleri geliyor. Kadınlarda çene altı kıllanma neden olur? Hormonal değişiklik, hamilelik, yaşlanma, ilaç kullanımı ve menepoz gibi sebepler çene altında kıllanmaya neden olabiliyor. İple çene altın tüylerinden hızlıca kurtulabilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala