40'lı Yaşlarda Cildine Nasıl Bir Bakım Yapmalısın?

40'lı Yaşlarda Cildine Nasıl Bir Bakım Yapmalısın?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

40'lı yaşlardaki cilt görünümünle 20'li yaşlardaki cildin aynı değil. Daha genç yaşlarda cildin nemli ve dolgun görünürken, ileri yaşlarda cildindeki hyaluronik asit oranı azalır, deri altındaki yağ tabakası incelir ve ciltte gözle görülür bir kuruluk meydana gelir. Aslında yaşlanma belirtileri dediğimiz durum da bu kuruluk sonrasında ortaya çıkar. 40 yaş, cilt bakımının dönüm noktalarından biri olarak görülüyor. Eğer 40 yaşında doğru anti-aging uygulamalarına başlarsan ileriki yaşlarda yaşlanma belirtilerini kontrol altına alman daha kolay olacak. 

1. Adım: Cilt temizliğini atlama

Cilt temizliğini atlama

Sadece 40'lı yaşlarda değil, her yaşta cilt temizliği oldukça önemli. Fakat 40'lı yaşlarda olanlar ve cildini düzenli temizlemeyen kişilerde daha yoğun kuruluk ve pul pul dökülme sorunu görülebiliyor. Çünkü cildini düzenli temizlemediğinde, gözeneklerine dolan kir ve makyaj artıkları cildinin nefes almasını engeller. 

40'lı yaşlarda cilt temizliği yaparken cildini kurutacak ürünlerden uzak durmalısın. Bu nedenle biz bu yaş grubuna kurutmayan ve nemlendiren jel temizleyicileri öneriyoruz. Kurutmadan temizleyebilen ürünlerle cildini derinlemesine arındırabilirsin.

2. Adım: Cildini yoğun bir şekilde nemlendir

Cildini yoğun bir şekilde nemlendir

40'lı yaşlardaki cilt bakım sürecinin anahtar noktası cildi yoğun bir şekilde nemlendirmek. Çünkü yaş aldıkça derimiz inceliyor ve kuruma eğiliminde oluyor. Çevresel faktörlerin de bir araya gelmesiyle birlikte cildinde kuruluk ve sonrasında ince kırışıklar görebilirsin. Bunların önüne geçmenin en önemli yolu cildi derinlemesine nemlendirmek ve cilt elastikiyetini arttırmak. Unutma, hem sabah, hem akşam cildini nemlendirmek ince kırışıkların azalmasına ve cildinin daha dinamik görünmesine yardımcı olur. 

40'lı yaşlara geldiğinde içeriğinde retinol, hyaluronik asit ve peptidler olan cilt bakım ürünleri kullanmalısın. Çünkü bu içerikler cildinin sıkılığını arttırır ve cildini dolgunlaştırmayı hedefler. Cildin için bu değerli içeriklere sahip olan L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem'i kullanmanı öneririz. Yaş Uzmanı 40+ krem cildindeki kırışıklık görünümünü azaltır, cildini sıkılaştırır ve cildinin ihtiyacı olan nemi karşılar. Yani tek kremle 3 etkiye sahip olabilirsin! Yenileyici özelliği ile bilinen Opuntia Çiçeği özü, cilt hücrelerini yenileyerek kırışıkların azalmasına yardımcı olacak. 

3. Adım: Sıkılaştırıcı maske kullan

Sıkılaştırıcı maske kullan

Cilt bakımında düzenli olarak maske yapmak cildinin sıkılaşmasını, daha aydınlık ve genç görünmesini sağlar. 40'lı yaşlarında olan herkes için L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı 40 Yaş + kağıt maskesini öneririz. Maskenin formülündeki PRO Retinol, Hyaluronik Asit ve Peptidler sayesinde cildin sıkılaşır ve yukarı doğru lifting etkisi oluşur. 40'lı yaşlarda belirginleşen ince çizgiler ortadan kalkıyor ve cildinin eskisi gibi dolgun görünmesi amaçlanıyor. 

1 kullanımda anında etki sağlayan Loreal sıkılaştırıcı maske, cildinin esnekliğini arttırır ve pürüzsüzleşmesini sağlar. Böylece 40'lı yaşlarımızda oluşan minik kusurlar, cilt kuruluğu gibi işaretler ortadan kalkarak cildin daha enerjik görünmesi sağlanıyor. Kağıt maske kullanımı da oldukça pratik. Temizlenmiş cildine kağıt maskeyi yerleştir ve 15 dakika boyunca yüzünde tut. Sonrasında kalan ürünü de cildine yedirerek beklet. 40 yaş cilt bakımı için oldukça uygun olan bu kağıt maskeyi mutlaka denemelisin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?