Cilt Bakım Ürünleri Ne Kadar Zamanda Etki Gösterir?

Cilt Bakım Ürünleri Ne Kadar Zamanda Etki Gösterir?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Keşke kremleri sürdüğümüz anda etkisini anında alabilsek! Fakat anında etki gösteren kremler aslında bir elin parmağı kadar az sayılabilir. Nemlendirme ve cildi daha parlak gösterme etkisi olan cilt bakım ürünleri daha hızlı sonuç gösterirler. Fakat aynı şeyi anti-aging kremler için söylemek pek mümkün değil. Cildimizde zamanla oluşan ve kendilerine yer edinen ince çizgiler sadece düzenli cilt bakımıyla kontrol altına alınabilirler. Hangi kremin ne kadar zamanda etki gösterdiğini senin için (ve tabii ki kendi merakımızı gidermek için) araştırdık ve sonuçlarını seninle paylaşıyoruz. 

Cilt bakım kremlerinin sonucunu ne zaman görebiliriz?

Cilt bakım kremlerinin sonucunu ne zaman görebiliriz?

Cildindeki sorunları veya ihtiyaçları tespit ettin ve bu beklentilere uygun olarak yeni bir cilt bakım kremi aldın. Kremin etkisini görmek ve ona doğru bir puan vermek için ortalama 6 ila 12 hafta arasında düzenli olarak kullanmanı öneririz. 

Özellikle cildindeki ince çizgiler veya leke sorununu azaltmak için bakım kremleri kullanıyorsan en az 4 hafta boyunca ürünü kullanmalısın. Bir aydan önce cildindeki ince çizgilerin azalmasını beklemek biraz hayalperestlik olabilir. En iyi serumlar arasında gösterilen La Roche Posay Effaclar Peeling Etkili serumu 4 hafta boyunca düzenli olarak kullanan kişiler, cilt kusurlarının görünümünde %45'e kadar azalma olduğunu söylüyorlar. Yine 4 haftanın sonunda lekelerin görünümünde %49'a kadar azalma olduğunu da eklemişler. 

Hangi kremlerin etkisini görmek uzun zaman alıyor?

Hangi kremlerin etkisini görmek zaman alıyor?

Hem kendi deneyimlerimize hem de yaptığımız araştırmalara dayanarak, ciltte renk eşitsizliği, leke ve yaşlanma belirtilerini azaltmak için kullandığımız kremler biraz sabır istiyorlar! Cildindeki kuruluk veya cilt bariyerini onarmak için kullandığın kremler çok daha hızlı yanıt verirken anti aging kremler için aylarca bekleyebilirsin. Bizim en sevdiğimiz anti aging kremden 'işte bu!' diyeceğimiz sonuç almamız ortalama 3 ay kadar sürmüştü. 

Cildindeki ince kırışıkların azalması ve cilt dokusunun düzelmesini istiyorsan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi'ni deneyebilirsin. Formülündeki konsantre Pro-Xylane, adenozin ve parçalanmış hyaluronik asit cildinin daha genç görünmesine yardımcı oluyor ve cildinin sıkılaşmasını sağlıyor. Ne şanslısın ki Loreal kremin içindeki hyaluronik asit, cilt bakımında en hızlı yanıt aldığımız içeriklerin başında geliyor. Yani Loreal Revitalift Lazer X3 serisindeki gece kremi, serum ve göz kremini de birlikte kullanarak cildinin kısa sürede nemli ve dinç görünmesini sağlayabilirsin. Düzenli olarak kullandıktan birkaç hafta sonra cildindeki ince kırışıkların da azaldığını fark edeceksin.

Sabırsız cilt bakım guruları için öneriler

Sabırsız cilt bakım guruları için öneriler

Cilt bakımında haftalarca beklemeye sabrı yetmeyenler için de harika bir önerimiz olacak. Cildini daha kısa sürede kusursuz göstermek istersen L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 7 Günlük kür kullanmanı tavsiye ederiz. Loreal ampullerin içeriğindeki  %10 glikolik asit, yoğun formülü sayesinde ciltte daha hızlı etki gösteriyor. Kontrollü bir peeling başlatarak cildin kendini yenilemesini sağlıyor. Böylece cilt lekelerin azalıyor ve cildin daha pürüzsüz bir hale geliyor. 

Ampullerin içeriğindeki yoğun glikolik asit nedeniyle bunları gece bakımında kullanmanı öneririz. Gündüzleri ise leke bakımını devam ettirmek için L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı kremini cildine uygulayabilirsin. 

Yeni cilt bakım ürünlerini nasıl test edebilirsin?

Yeni cilt bakım ürünlerini nasıl test edebilirsin?

Merak ettiğin o cilt bakım ürününü aldın, peki sonuçlarını nasıl gözlemleyeceksin? Yeni aldığın cilt bakım kremini denerken daha objektif yorumlamak için bakım rutinindeki diğer ürünlerine devam etmeli, sadece yeni kremini bakım rutinine 'yeni olarak' eklemelisin. Böylece cildindeki değişikliği daha doğru olarak gözlemleyebilirsin. Eğer kullandığın bütün kremlerin hepsini bir anda değiştirirsen cildindeki iyi veya kötü anlamdaki değişikliğin sorumlusunu bulmak daha zor olabilir. 

Cildindeki ince kırışıkları azaltmak ve cildine sağlıklı bir parlama etkisi kazandırmak için Vichy Liftactiv Peptit C Kırışıklık Karşıtı Ampulleri kullanmanı öneriyoruz. 10 günlük kür kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık görünümünü azaltmak için birebir! Formülündeki %10 saf C vitamini cildinin aydınlanmasını ve derinlemesine nemlenmesini sağlıyor. Cilt bakım rutinine ek olarak ampul bakım kürleri kullanarak daha hızlı sonuçlar alabilirsin. 

Cilt bakım ürünlerinden nasıl daha hızlı sonuç alabilirim?

Cilt bakım ürünlerinden nasıl daha hızlı sonuç alabilirim?

Cildinde daha hızlı ve etkili bir sonuç görmek için daha yoğun formüllere sahip olan serumları kullanmanı öneririz. Serumlar, klasik kremlere göre daha zengin ve konsantre içeriklere sahip oluyorlar. La Roche Posay Hyalu B5 serum kullananlar, 1 saatte cilt bariyerine koruyucu etki sağladığını, 4 saatte de ciltte sıkılaşma etkisi hissettiğini söylüyorlar!

Düzenli olarak Hyalu B5 serumu kullandığında cildinin sıkılaştığını ve ince çizgilerin daha az gözüne çarptığını görebilirsin. İki çeşit Hyalüronik Asit, Vitamin B5 ve Madecassoside içeren cilt serumunu sabah akşam günde iki kere kullanmanı öneririz.

Cilt kremi ne kadar sürede emilir?

Deri kremi ne kadar sürede emer? sorusu en sık duyduğumuz sorulardan biri. Nemlendirme amacıyla kullandığın krem, yapısına göre cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir. Bunun için ortalama 10 dakika yeterlidir. Ama daha yoğun formüllü kremler için biraz daha beklemelisin.

Bizim cildimizi en iyi nemlendiren kremlerden biri olan Kiehl's Ultra Facial Cream, cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor ve geride yağlı bir his bırakmıyor. Kremi uyguladıktan sonra ise 24 saate kadar cildi en zorlu hava koşullarında bile 24 saat nemlendiriyor. Skualan, gliserin ve buzul glikoproteinleri içeren formülü cildin 2.3 kat daha nemli olmasını sağlıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?