En İyi 4 Su Bazlı Nemlendirici Önerisi


Nemlendiriciler genel olarak su bazlı ve yağ bazlı nemlendiriciler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Bugün su bazlı nemlendiricileri ele alıyoruz. Su bazlı nemlendirici nedir? Cildine hangi nemlendiricinin daha iyi geleceğini ve su bazlı nemlendiricileri hangi dönemlerde nasıl kullanman gerektiğini anlatıyoruz. 

Su bazlı nemlendiricileri, yağ bazlı ürünlerden ayıran detayları seninle paylaşalım. Sen de nemlendirici alışverişi yaparken ürün içeriklerini okuyarak ürünlerin su veya yağ bazlı olup olmadığını anlayabilirsin. Tabii ki yazımızda Cildimveben editörlerinin en iyi su bazlı nemlendiricilerini de bulacaksın. 

Su bazlı nemlendirici nedir ve nasıl anlaşılır?

Su bazlı nemlendirici nedir ve nasıl anlaşılır?

Öncelikle şu konuda anlaşalım, su bazlı nemlendiriciler hem kuru, hem de yağlı ciltler için uygundur. Su bazlı olan kremlerin, yağ bazlı nemlendiricilerden en önemli farkı, kremin içindekileri incelediğinde en üst sırada aqua yani su yer alır.

Su bazlı nemlendiricilerin üzerinde oil free veya yağsız ibareleri yer alabilir. Yağ bazlı nemlendiricilerin içeriğine baktığında ise ilk sırada etken maddesi yağ olan içerikler görebilirsin, örneğin argan yağı, Shea Butter yağı gibi. En iyi su bazlı nemlendiricilerin içeriğinde mutlaka cildi yumuşatma etkisi olan E vitamini, seramid ve hyaluronik asit olmasına dikkat etmelisin. Su bazlı nemlendiricilerin formülleri daha ince ve hafif kıvamlı olduğu için ihtiyaç hissettikçe tekrar tekrar uygulayabilirsin. Su bazlı nemlendiriciler cildinde ağırlık yaratmaz ve gözeneklerinin tıkanmasına yol açmaz. 

L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

En iyi nemlendiriciler arasında gösterilen L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, su bazlı formülü sayesinde oldukça hafif bir his bırakıyor. Cildinde nemli, aydınlık ve tazelenmiş bir görünüm yaratırken, Nem Terapisi nemlendiricinin en sevdiğimiz yönü çok hızlı emilmesi oldu. Böylece su bazlı nemlendirici cildimizde ağırlık yapmadan, yapışkan bir his bırakmadan emiliyor. 

Hyaluronik asit ve aloe vera içeren nemlendirici krem, adeta su gibi likit bir yapıya sahip. Formülündeki hyaluronik asit, nemi cildine 72 saate kadar hapsederek kurumasına engel oluyor. Su bazlı nemlendiricilerin en sevdiğimiz özelliklerinden biri cildimizi ferahlatması ve tazelemesi. Nem Terapisi'nin hafif ve ince formülü de cildini rahatlatarak nemlenmesine yardımcı olur. Cildinin ihtiyacı olan nemi, en hafif ve ince yapılı nemlendirici ile almak istersen Nem Terapisi'ni denemeni öneririz. 

Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Kiehl'sin ince yapılı nemlendiricilerinin ne kadar iyi olduğunu herkes bilir! Bizim en çok sevdiğimiz Kiehl's nemlendiricilerin başında Ultra Facial Oil-Free Gel Cream geliyor. Özellikle normalden yağlıya dönük ciltler için önerdiğimiz bu su bazlı nemlendirici oldukça hızlı emilen jel yapıya sahip. Jel yapısı kayganlık yaratmadan cildinle bütünleşir. Formülündeki buzul proteini, çöl bitkisi ve salatalık özü sayesinde cildinin sebum oranını dengeler ve cilt bariyerinin kuvvetlenmesini sağlar.

Kiehl's su bazlı nemlendirici, cildini uzun süre nemli tutmak için yeterli bir ürün. Hem yazın, hem de kışın kullanabileceğin bu nemlendirici cildinin daha canlı ve nemli görünmesini sağlayacak ve cildini yağlandırmayacak. 

Editörün önerisi: Yağlı ciltler, yağlanmaya müsait olduğu için her zaman su bazlı nemlendiricileri tercih etmelisin. Yağ bazlı nemlendiriciler, gözeneklerini tıkama eğiliminde olduğu için cildinde istenmeyen yağlanma ve parlamalar oluşturabilir. 

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Garnier Hyaluronik Aloe Jel

Garnier'in %96 doğal kaynaklı nemlendiricisi ile tanıştın mı? Hyaluronik Asit ve Aloe Vera içeren Garnier Hyaluronik Aloe Jel, su bazlı nemlendiriciler arasında en hafif ve ince formüle sahip olan nemlendiricilerin başında geliyor. Jel formülü sayesinde cildini ferahlatır, cildinin ihtiyacı olan nemi sağlar. 

48 saat boyunca cildini nemlendiren ve cildinde pürüzsüz bir his bırakan Garnier nemlendiriciyi çok seveceğine eminiz. Nemlendiriciyi dilersen makyaj altına veya günlük cilt bakımında kullanabilirsin. Günde iki defa nemlendirici kullandığında cildinin nem dengesinin eşitlendiğini ve cildinin daha kusursuz görünmeye başladığını fark edersin. 

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

La Roche Posay Duo (+) Nemlendirici

Effaclar Duo (+) nemlendiricinin ne kadar popüler olduğunu eminiz duymuşundur. Su bazlı Effaclar nemlendirici, cildinde ağırlık yaratmadan sebum oranını dengeliyor ve cildinin tazelenmesini sağlıyor. Düzenli kullanımda cilt kusurlarını azaltan ve ciltteki siyah noktaları kontrol altına alan La Roche Posay su bazlı nemlendiriciyi mutlaka denemeni öneririz. 

Effaclar Duo (+) nemlendiricinin formülündeki Procerad, leke görünümüne karşı savaşarak cildinin pürüzsüz görünmesini sağlıyor, Mannose ise cilt görünümünün yenilenmesini sağlıyor. Böylece cilt tonun eşitleniyor ve cildine taptaze bir görünüm geliyor. Her cilt tipi için önerdiğimiz bu nemlendiriciyi sabah akşam kullanarak cildindeki farkı keşfedebilirsin. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!