CildimveBen Editörlerinin En İyi Sivilce Kurutucu Krem Önerileri


Hepimiz pürüzsüz, kusursuz bir cildi hak ediyoruz. Ancak o sivilceler yok mu… Tam alnın ortasında, bazen tam yanağın en belli olan noktasında, bazen çenede çıkan o kıpkırmızı, kocaman sivilceyi birkaç dakika içerisinde yok etmenin bir yolu olsa keşke…

Her ne kadar sivilcelerimizi 1 gecede kurutacak bir ürün olmasa da, sivilce kurutucu kremlerin desteğinden yararlanabiliriz. Sen de sivilce kurutacak krem ve sivilce kurutucu maske arıyorsan , denediğimiz ve memnun kaldığımız önerilerimize mutlaka göz atmalısın!

Sivilce Kurutucu Krem Nedir?

Sivilce kurutucu krem nedir

Öncelikle sivilce kurutucu kremin ne olduğundan bahsetmek isteriz. Sivilce kurutucu kremler, güçlü içerikleri sayesinde sivilcenin hem daha hızlı kurumasına hem de leke bırakmamasına destek olurlar. İçerisindeki maddeler çok güçlü olduğundan ve genelde kurutucu kremlerde mikro soyucu etkiye sahip maddeler olduğundan mutlaka güneş koruyucu kremlerle beraber kullanmalıdır. Ayrıca sivilce kurutucu kremleri kullanmadan önce dermatoloğuna da danışmanı öneririz.

Sivilce Kurutucu Kremin Etkileri Nelerdir?

Sivilce kurutucu kremin

 Sivilce kurutucu kremler ne işe yarıyor? Sivilce kurutucuların tam olarak ne yaptıklarını ve cilde etkilerini aşağıda görebilirsin. 

  • Sivilce kurutucu kremler cilt yüzeyindeki yağı absorbe ederek uygulanan bölgeyi yağdan (sebumdan) arındırır.
  • Bölgesel uygulandığından, gözeneklere nüfuz ettiğinde gözeneklerin de arınmasına destek olur.
  • Salisilik asit içeren sivilce kurutucu kremler sivilcenin içerisinde bulunan bakterilerden arınmasına yardımcı olur.
  • Sivilce kurutucular, sivilcelerin büyümesine engel olarak, sivilcenin şişkinliğini ve kızarıklığını azaltır.
  • İçerdiği güçlü içeriklerden dolayı ciltte mikro soyucu etkiye sahip olduğundan cildin üst tabakasının çok hafif şekilde soyulmasını sağlar. O nedenle bölgesel uygulanmalıdır.

Sivilceyi Ne Kurutur?

Sivilceyi Ne Kurutur?

Sivilceyi kurutmanın en iyi yollarından biri, birbirini tamamlayan farklı bileşenlere, içeriklere sahip sivilce kurutucu krem kullanmaktır. Salisilik asit, sülfür gibi içerikler sivilcenin daha hızlı kurumasına destek olurken, leke bırakmadan geçmesine de yardımcı olur. Son zamanlarda radarımıza giren sivilce kurutucu bant da sivilcelerin kurumasına yardımcı olabiliyor. 

Cilt bakım rutininde bu içeriklere sahip temizleyicileri, kremleri tercih ederek sivilcenin çabuk kurumasını sağlayabilirsin. Doğal sivilce kurutucular limon, elma veya yumurta gibi içerikler yüzde leke bırakabilir veya alerjik reaksiyona yol açabilir. 

Sivilce Kurutucu Krem Önerilerimiz

La Roche-Posay Effaclar A.I.

Hangi içerikler sivilcenin kurumasını sağlar

La Roche-Posay Effaclar A.I. akneye eğilim gösterebilen ciltler için bakım kremidir. Ani ve lokal olarak beliren cilt kusurlarına karşı savaşır ve cildin yenilenme sürecini harekete geçirir. Cilt daha temiz ve pürüzsüz görünür ve hisseder. Mikro-soyucu LHA ve yatıştırıcı La Roche-Posay Termal Suyu içeren formülü cilt görünümünü yenilemeye yardımcı olur. Aynı zamanda kızarıklığı da önlemeye destek olur.

Sivilce kurutucu kremler nasıl kullanılır?

İlk adım: Temizleme

Sivilce kurutucu kremler

Sivilcenin daha hızlı kuruması için öncelikle cildini temiz tutman gerekir. Bizim cilt temizleyici önerimiz ise, yağlı ve akneye eğilimli ciltlere uygun Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel. Çinko, bakır ve probiyotik içeren bu jel temizleyici, ilk kullanımdan itibaren 7 saat sonra sebum görünümünde azalma sağlıyor. Ayrıca gözenek görünümünün de azalmasına destek oluyor.

İkinci adım: Sivilce kurutucu krem

 Sivilce kurutucu krem

Sivilce kurutucu kremini, günde bir kez cilt probleminin olduğu bölgenin üzerine, ince bir tabaka halinde uygulayabilirsin. Farklı bir ürün uygulamadan önce emilmesini beklemelisin. Ancak her cildin ihtiyacı farklı olduğundan kullanım sıklığını ve kullanım miktarını mutlaka bir uzmana danışarak öğrenmeni öneririz.

Editörün önerisi: La Roche Posay Effaclar Duo (+) bakım kremi, yağlı ve akneye eğilimli olan ciltler için önerdiğimiz kremlerden biridir. Akneye iyi gelen bu krem, cilt kusurlarının azalmasını sağlıyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor. Düzenli kullanımda sivilcelerin azaldığını ve sivilcelerin iz bırakmadan cildinden gittiğini görebilirsin. Sivilce için krem arayışında olanlar Effaclar Duo ile mutlaka tanışmalı. 

Üçüncü adım: Güneş kremi

Güneş kremi

Sivilce kurutucu kremler mikro soyucu özellikte oldukları için cildin güneş hassasiyetini ve özellikle güneş yanığı ihtimalini artırabilirler. Bu nedenle sivilce kurutucuları kullandıktan sonra mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısın. Aynı zamanda da cildinin güneşe maruz kalmasını engellemelisin. 

En Hızlı Sivilce Geçirme Yöntemleri

En hızlı şekilde sivilceyi geçirmen gerekiyorsa kendini yoğun bir cilt bakım rutinine almalısın. Cilt temizleyici ile cildini yıkamalı ve sivilce kurutucu maske yapmanı öneririz. 

CeraVe Akneye Eğilim Gösteren Ciltlere Özel Temizleyici, salisilik asit içeren formülüyle gözeneklere nüfuz ederken, 3 temel seramid içeren formülüyle cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Sivilcelere etki ederek cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Sivilceli cilde iyi gelen salisilik asidi cilt bakım rutinine mutlaka eklemelisin. Sonrasında cilt kurutucu maskelerden kil maskesi veya kömür maskelerini kullanabilirsin. Sivilce kurutucu özelliği olan bu gibi maskeler cildini bir gecede daha pürüzsüz yapabilir. Sivilceyi bir gecede kurutmak için diş macunu sürmek veya limon, yumurta akı gibi içerikleri cildine direkt uygulamak yüzünde alerjik reaksiyon yaratabilir, aman dikkat!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?