En İyi Siyah Nokta Temizleme Ürünleri


En sevdiğimiz siyah nokta temizleme ürünlerini yakından inceliyoruz!

Pürüzsüz görünen bir cildi kim istemez? Ancak bazen kullandığımız yanlış ürünler ve sahip olduğumuz cilt tipi nedeniyle, cilt problemleriyle baş etmek durumunda kalabiliyoruz. Onlardan biri olan siyah nokta problemi de en can sıkıcı cilt sorunlarından biri. Genellikle T bölgesi ve yanaklarda kendini belli eden siyah noktalar, cildin bebek gibi görünmesinin önündeki en büyük engel. Siyah nokta probleminden kurtulmanı sağlayacak en iyi ürünler ise yazının devamında! Senin için favorilerimizi bir araya getirdiğimiz bu yazıya bakmadan siyah nokta temizleme ürünü satın alma! 😊

La Roche Posay Effeclar Tonik

La Roche Posay Effeclar Tonik

Siyah nokta problemin varsa, yüksek olasılıkla geniş gözeneklere sahipsin. Geniş gözenek probleminin önüne geçebilmek içinse cilt bakım rutininde tonik kullanımını atlamaman gerekiyor. Bizim genişleyen gözenek ve siyah nokta problemi yaşadığımız anlarda kullanmayı tercih ettiğimiz ürün ise La Roche Posay Effeclar Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik oluyor.

İçerisinde temizleyici maddelerin yanı sıra lipohidroksi asit (LHA) birleşimi içeren bu tonik, gözenekleri hem siyah noktalardan temizlemeye hem de gözenek görünümünü küçültmeye yardımcı oluyor. Cildimizi mükemmel şekilde arındıran ve düzenli kullanımda pürüzsüz bir görünüme kavuşturduğunu gözlemlediğimiz bu tonik, senin siyah noktalarına da iyi gelecektir. Bu harika toniği, özellikle de yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltlerin, cilt bakım rutinlerinden kesinlikle eksik etmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Garnier Saf & Temiz Kömürlü Siyah Nokta Maskeleri

Garnier Saf & Temiz Kömürlü Siyah Nokta Maskeleri

Siyah nokta cilt probleminde, maske kullanımı önemli bir detay. Çünkü haftanın belirli günlerinde gerçekleştirilen bu adım, cildin mükemmel şekilde arınmasını ve cilt dokusunun yeniden şekillenmesini sağlıyor. Biz de Garnier Saf ve Temiz ailesinden kömürlü soyulabilen siyah nokta maskesi ve kağıt maske çeşitlerini denedik ve oldukça memnun kaldık. İlk olarak Garnier Saf ve Temiz Soyulabilen Kömür Maske’den bahsetmek istiyoruz sana.

Bu soyulabilen maskenin formülünde yer alan kömür ve salisilik asit, cildi arındırıcı, matlaştırıcı ve dengeleyici özelliğe sahip. Daha ilk kullanımda siyah noktalarımızı temizlediğini gördüğümüz maske, aynı zamanda fazla yağı da cildimizden mükemmel şekilde arındırdı. Haftada 2 gün cilt bakım rutinine ekleyebileceğin ürünü, cildine sürdükten sonra kurumasını beklemen ve ardından soyman gerekiyor. Serinin diğer bir ürünü ise kömürlü kağıt maske.

Garnier Saf ve Temiz kağıt maske ise içerisinde siyah çay yaprağı, LHA ve hyaluronik asit bulunduruyor. Cildimizin parlamaya müsait olduğu dönemlerde kullanmayı tercih ettiğimiz bu ürünse cildimize mat bir görünüm kazandırırken, arındırdı ve yoğun bir nem kazandırdı. Haftada 1 kullanabileceğin bu maskeyi 15 dakika yüzünde tutman yeterli oluyor.

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Bir diğer siyah nokta için maske önerimiz ise L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske ürünü. Bu ürün de içerisinde 3 saf kil ile su yosunu özü barındırıyor. Kilin yapısı gereği zaten cilt üzerinde yağ kontrolü sağlayıp, cildi arındırdığını biliyorduk. Bir de üzerine cilt güzelliğinde etkisiyle bilinen su yosunu ile birleşince hemen bu maskeyi alıp denemek istedik ve sonuç bizi oldukça gülümsetti.

Cildimizi kurutmadan siyah noktalarımızı mükemmel şekilde temizleyen bu maske, düzenli kullanımda gözeneklerimizi sıkılaştırdı. Haftada 2 kez temiz cildimize uyguladığımız bu maskeyi göz çevremize ince bir katman halinde yayıp, 5 ila 10 dakika kurumasını bekledik. Ardından ılık su ile yüzümüzü temizleyerek arınmış ve yumuşacık bir cilde sahip olduk. Soyulabilen ve kağıt maskeler yerine, klasik maske çeşitlerini sevenlerdensen, bu ürüne kesinlikle bayılacaksın!

Daha fazla ürün önerisi için bizi takip etmeye devam et! 😊

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!