​Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

​Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Dergilerde, televizyonda görüp beğendiğin saç renkleri ve kesimleri sana her zaman yakışmayabilir. Cilt rengine ve yüz şekline uygun saç kesimi ve renkleri bulmalısın. Merak etme, esmer tenliysen ve esmerlere yakışan saç rengi arıyorsan, senin yardımına geldik! Esmerlere yakışan saç renkleri için okumaya devam et.

Esmerlere en çok hangi saç rengi yakışır?Esmerlere en çok hangi saç rengi yakışır?

Aslında esmer tene yakışan saç renklerini bulmak sandığın kadar zor değil. Esmerlerin ten rengini ön plana çıkaracak ve cilt alt tonuna uygun renkleri seçtiğinde saçlarında havalı bir görüntü yakalayabilirsin. Esmere yakışan saç renkleri isimlerini öğrendikten sonra bu renklerden birini hemen denemek isteyeceğinden eminiz!

Hemen, canlı şekilde denemek için ise tek yapman gereken L’Oréal Paris web sitesine gidip, denemek istediğin saç boyasını seçip telefonunun ya da bilgisayarının kamerasıyla bir selfie çekmek. Böylece ten rengine uygun, sana yakışacak saç rengini kolayca bulabiliyorsun! Buraya tıklayıp sana uygun saç rengini seçip  “Canlı Dene” yazan yere tıkladığında telefonunun ön kamerası ya da bilgisayardan giriyorsan bilgisayarının kamerası açılıyor. İşte sana yakışan tonu bulmak bu kadar kolay! :)

Aynı zamanda Garnier'nin de web sitesinde bulunan "Rengini Bul" testi ve uygulamasıyla artık sana en uygun saç rengini kolayca bulabilirsin! Önce buraya tıklayıp testi çözüyorsun, ardından da sana özel saç rengi önerilerini telefonun kamerasını kullanarak kolayca saçlarında canlı olarak görebiliyorsun. Bu harika uygulamaya bayıldık! :)

Esmer tenlilere yakışan renkler arasında en sık yapılan hata esmerlere açık tonların yakışmadığıdır. Doğru alt tonu bulursan esmer tenlilere açık tonlar da yakışır. Esmerlere yakışan saç renkleri isimlerini seninle paylaşma zamanı geldi!

Esmerlere Yakışan Sarı Saç Renkleri

Esmerlere Yakışan Sarı Saç Renkleri

Esmer kadınlara yakışan saç renkleri arasında sarı tonları da bulunuyor. Evet yanlış okumadın, sarı tonları da esmer tenli kadınlarda harika görünüyor. Yani esmerlere sarı saç yakışmaz diye bir şey yoktur.

1. Bal köpüğü saç rengi

Bal köpüğü saç rengi

Saç rengi seçerken teninle kontrast yaratmasını istiyorsan bal sarısı rengini deneyebilirsin. L'Oréal Paris Excellence Creme saç boyalarından 7.31 Balköpüğünü denemeye ne dersin? Esmerler için saç renkleri arasında sarı balyaj da yer alıyor. Saçlarının doğal rengini koruyarak üzerine sarı tonlarında balyaj yaptırmak esmerler için kusursuz görünümün anahtarı! Esmerlere yakışan sarı saç renklerini bulduysan şimdi deneme zamanı.

2. Koyu sarı saç rengi

Koyu sarı saç rengi

Esmerlere yakışan sarı tonlarından biri de koyu sarı rengidir. Esmerlere sarı yakışır mı? diye sorduğunu duyar gibiyiz. Esmerler sarı tonları seçerken dikkatli davranmalılar. Küllü açık sarı, açık kumral tonlarından uzak durmalısın. Esmer tenlilere en çok koyu sarı saç rengini yakıştırıyoruz. Bronz tene de çok yakışan koyu sarı rengini ombre olarak da tercih edebilirsin. 

Esmerler Yakışan Kumral Saç Renkleri

1. Parlak kumral saç rengi

Parlak kumral saç rengi

Esmerlere, en çok yakışan saç renginin başında kumral geliyor. Özellikle küllü tonlarındaki seçtiğin kumral rengi, sende oldukça doğal görünecektir. Yaz aylarına doğru saçlarının uçlarını açtırarak ombre de yaptırabilirsin. Hemen hemen her cilt rengine yakışan bu uygulama, saçlarına ışıltı verecektir. Esmerler için kumral saç boyası önerisi istiyorsan L'Oréal Paris Casting Créme Gloss 700 Parlak Kumral rengini denemeni öneririz.

2. Koyu kumral saç rengi

Koyu kumral saç rengi

Esmer tene kumral saç rengi seçmek zordur. Genelde açık tenlere yakışan kumral renkleri arasından esmerlere de yakışacak bir ton bulduk! Koyu kumral saç rengi, sıcak alt tonlu esmerlere çok yakışıyor. Koyu kumral saç rengini dilersen saçlarının arasına gölge tekniği ile uygulayabilir veya saçlarının tamamını koyu kumrala boyayabilirsin. 

Esmer tene kumral yakışır mı? Koyu kumral saç renginin içindeki ışıltılar esmer tenine çok yakışacak. Buğday ve esmer tenliler koyu kumral rengiyle daha aydınlık ve canlı görünebilirler. 

Esmerlere Uygun Kahve Saç Renkleri

1. Efsanevi Türk kahvesi saç rengi

Efsanevi Türk kahvesi saç rengi

Esmerlere en çok yakışan saç renklerinden biri de kahve saç rengidir. Fahriye Evcen'in de saç rengi olan Efsanevi Türk Kahvesi'ni bu yaz mutlaka denemelisin. Fahriye Evcen'in de favorisi olan L'Oréal Paris Excellence Creme Saç Boyası 5.15 Efsanevi Türk Kahvesi hem parlak hem de canlı gösteren bu renk, bu yıl da en çok tercih edilen saç renklerinin başında geliyor. Bu güzel saç renginle uyum sağlayacak en güzel saç modellerini buraya tıklayarak öğrenebilirsin.

2. Bronz kahve saç rengi

Bronz kahve saç rengi

Bronz kahve saç renginin içindeki parlak ışıltılar esmer tene çok yakışıyor. Saçlarının solgun ve mat görünmesinden şikayet ediyorsan bronz kahve saç rengini çok seveceksin. Saçlara anında ışıltı kazandıran bu renk en çok esmerlere yakışır. 

Esmerlere Yakışan Siyah Saç Renkleri

1. Gece mavisi saç rengi

Gece mavisi saç rengi

Esmerlere giden saç renkleri arıyorsan tabii ki siyah rengini de unutmamak lazım. Siyah saçların asil duruşu esmer tende harika görünüyor. Eğer saçlarında çekici ve iddialı bir görünüm arıyorsan parlak siyah saçı mutlaka denemelisin. Evde saçlarını siyaha boyamak istersen sana çok farklı bir önerimiz olacak: Garnier Color Naturals 1.10 Gece Mavisi saç rengine bir şans verebilirsin! Saçları beslerken doğal ve ışıltılı saç renkleri sağlayan Garnier Color Naturals'ın bu saç rengi, son dönemin favorilerinden! Bu havalı mı havalı saç rengi, sana da çok cool bir görünüm verecek. Özellikle esmer ten renginle de ışıl ışıl görünecek. :)

Esmerler İçin Renkli Saçlar

Çılgın görünmek isteyen esmer tenliler göz alıcı renkli saç renklerinden kırmızı, koyu mavi, gri gibi saç renklerini de deneyebilirler. Hatta esmerlere yakışan kızıl saç renkleri sayesinde saçlarında enerjik ve dinamik bir görüntü yakalayabilirsin.

Ancak esmer tenliler, kızıl tonlarını kullanırken dikkatli olmalılar. Dore ve altın ışıltıları olan kızıllar, esmer tenli kadınlarda daha canlı ve enerjik görünüyor. Esmerlere kızıl saç seçerken sıcak alt tonlu kızıl renklerini değerlendirmelerini öneririz. 

Esmerlere özel stil rehberimizi görmek ve saç renklerine en uygun kombinleri yaratmak için ise bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?