Evde Pilates Yapmanın Yararları Nelerdir?


Pilates yapmak vücuduna verebileceğin en büyük ödüllerin başında geliyor. Evde pilates yaparak vücudunun merkezinin güçlenmesini ve vücudunun esneklik kazanmasını sağlayabilirsin. Pilatesin faydalarını say say bitiremeyiz. En iyisi sen şimdiden pilates matı ve pilates topu siparişi vererek evde sağlıklı yaşama ilk adımı at. Günde sadece bir saatini ayırarak vücudunun ne kadar hızlı şekillendiğini göreceksin. Evde pilates yapmanın faydalarını anlatıyoruz, eminiz bu faydalar seni pilates için motive edecekler!

Kilo verme sürecini hızlandırır

Kilo verme sürecini hızlandırır

Evde pilates yapmak kilo verme sürecinde olanlar için çok faydalı bir egzersiz. Çünkü evde pilates yaparak dakikada 4 ila 8 kalori yakabailirsin. Eğer beslenmene dikkat edersen ve düzenli olarak pilates yaparsan daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsin. Yetişkin bir insanın hafta 1 kilo vermesi için günde ortalama 500 kalori yakması veya 500 kalori daha az tüketmesi öneriliyor. Sen de diyet yaparken bu süreci 30-45 dakikalık pilates seansları ile desteklersen hayalindeki vücuda sahip olabilirsin.

Pilates yaptıktan sonra cildin terler ve nem kaybı meydana gelir. Sağlıklı yaşam için cildinin de sağlıklı görünmesi şart! Kuruyan cildini canlandırmak ve ferahlatmak için pilates sonrası cildine Garnier Hyaluronik Aloe Jel'i uygulayabilirsin. Aloe Jel, içeriğindeki Aloe Vera ve Hyaluronik Asit sayesinde cildinin canlanmasına ve gün boyu daha nemli görünmesine yardımcı oluyor. Hyaluronik aloe jel, çok hızlı emiliyor ve cildinde yapışkan bir his bırakmıyor. Dilersen pilatesten önce veya sonra Garnier nemlendiricini sürerek cildinin kurumasını engelleyebilirsin. 

Bel ve sırt ağrılarını azaltır

Bel ve sırt ağrılarını azaltır

Evde pilates yapmak üst gövdedeki kas ağrılarının azalmasına yardımcı oluyor. Eğer sırt ve bel ağrısından şikayetçiysen pilates yaparak sırtını destekleyebilir ve core kaslarının güçlenmesini sağlayabilirsin. Biliyorsun, sırt ağrıları yanlış duruş ve yanlış pozisyondan oturmaktan dolayı oluşuyor. Pilates yapmak vücuttaki sırt ağrılarına sebep olan temel dengesizlikleri düzenleyerek vücudun daha doğru durmasını ve omurganın güçlenmesini sağlar. Sırt ağrıları için pilates yapmak isteyenler sırt ve bel ağrılarına göre pilates hareketlerini takip etmeliler. 

Pilates yaptıktan sonra vücudunun canlandığını hissedeceksin. Aynı hissi yüzünde de yaşamak için L'Oréal Paris Şeker Peeling ile tanışmalısın. L’Oréal Paris Şeker Peelingi Işıltı Canlandırıcı Üzüm Çekirdeği Yağı, formülündeki üç şeker sayesinde cildinin canlanmasını ve gözeneklerinin temizlenmesini sağlıyor. Peeling yaptıktan sonra yüzündeki solgun ve mat görünüm ortadan kalkıyor, daha aydınlık görünmeye başlıyorsun. Biz şeker peelingi haftada 3-4 kere uyguluyoruz ve anında fresh hissediyoruz. Sen de vücuduna iyi bakarsan cildini unutma! 

Daha esnek olmanı sağlar

Daha esnek olmanı sağlar

Pilates yapanların yorumlarına göre vücudun çok hızlı bir şekilde esneklik kazanıyor ve kendini daha çekici hissetmeye başlıyorsun. Hiç esnek değilim diye üzülüyorsan pilatese başlayarak vücudunun daha omurgana esneklik kazandırabilirsin. Diğer evde yapılan egzersizlerin aksine pilates yapmak, omurgayı esnetiyor, uzatıyor, iş ve dış rotasyon sağlıyor ve sol şeklinde çalıştırarak vücudun her yerinde esneklik amaçlıyor. Pilates yaparak vücuduna esneklik kazandırdığında daha az yaralanmanın olduğunu ve daha estetik bir şekilde dans ettiğini fark edeceksin. 

Evde egzersiz yapmak hassas cildinde kızarıklık yaratabilir. Aşırı terlemek ve terin uzun süre cildinde kalması cildinde hassasiyet ve kaşıntı meydana getirebiliyor. Bunu önlemek için cildine detoks maskesi yapabilirsin. L'Oréal Paris Saf Kil Hassas Detoks maskesi, cildi rahatlatıyor ve yatışmasını sağlıyor. Hipoalerjenik yapısı sayesinde hassas ciltlere uygun olan bu maske, cildimizi çok güzel temizliyor ve uygulama sonrası cildimizin aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. 

Daha kusursuz duruş sağlar

Daha kusursuz duruş sağlar

Pilates incelmene ve vücudunun daha doğru bir duruş kazanmasına yardımcı oluyor. Pilates kas simetrisini düzenleyerek daha duruş bozukluklarını gidermeyi amaçlıyor. Uzun süredir pilates yapanlara baktığında ne kadar dik ve doğru durduklarını fark edebilirsin. Pilatesle güçlenen core kasları vücudunda daha az ağrının olmasına ve ev işlerinden sonra vücudunun ağrımamasını sağlar. Ayrıca evde pilates yapmak sakinleşmeye ve stresinin azalmasına da yardımcı oluyor. Yorgunluğunu atmak ve günün stresini boşaltmak için pilates yapmaya başlamalısın. 

Stresin vücudunda yarattığı hasarı pilatesle atabilirsin, peki ya cildin? Stres dolayısıyla matlaşan ve solgun görünen cildini canlandırmak için Lancome Hydra Zen Anti-Stress Cream-Gel'i kullanabilirsin. Stresin gözle görülür etkilerini cilden silen bu krem sayesinde cildindeki sorunların yatışmasını sağlayacak ve cildinde doğal bir aydınlanma göreceksin. Anti stress cilt bakımıyla hemen tanışmalısın. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!