İnceliyoruz: En İyi 4 Siyah Nokta Maskesi

İnceliyoruz: En İyi 4 Siyah Nokta Maskesi

Hangimizin siyah noktası yok? Burun üzerinde ve çenede yer alan siyah noktalardan kurtulmaya bu sefer kesin karar verdik. Siyah noktalara kesin çözüm arıyorsan sana en basit formülü söyleyelim, temizlik ve maske. Cilt temizliğini günde iki kere sabah akşam olmak üzere yapmalısın. Siyah nokta maskesini de haftada iki veya üç kere yapmak siyah noktaları önemli ölçüde azaltıyor. Tabii hangi siyah nokta maskesini kullandığın da çok önemli. Bizim en çok kullandığımız ve siyah noktaları en çok azalttığını gözlemlediğimiz cilt maske önerilerini şimdi seninle paylaşıyoruz. 

1- L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

1- L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Siyah noktaları gözeneklerimizden temizleyecek en önemli içerik, kil maskeleri. Kil maskeleri vs. siyah nokta maçını kazanan taraf olmak istiyorsan sana önereceğimiz bu kil maskesini mutlaka not al: L'Oréal Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske. İçeriğindeki 3 saf kil (arı kili, Montmorillonit kili, Rhassoul kili) cildindeki pürüzleri giderir ve yüzünü fazla yağdan arındırır. Loreal kil maskesinin cildi kusursuzlaştırıcı etkisi var, cildini kurutmuyor, nazik bir şekilde gözeneklerinde yoğunlaşarak siyah noktalarını hedef alarak cildini daha pürüzsüz bir hale getiriyor. 

L'Oréal Paris Siyah Nokta Maskesi'ni kullanmaya başladığın andan itibaren yüzünün daha pürüzsüz ve mat göründüğünü fark edeceksin. Maskeyi düzenli kullandığında 7 gün sonra gözeneklerinin küçüldüğünü ve siyah noktalarının gözle görülür bir şekilde azaldığını gözlemlersin. Loreal kil maskesini kullananlar yüzünün sağlıkla ışıldadığını ve siyah noktalarının eskisi gibi belirgin olmadığını söylüyorlar. 

2- Garnier Saf&Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

2- Garnier Saf&Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske

Siyah noktalara karşı kullanabileceğin bir diğer maske Garnier Saf&Temiz Kömürlü Soyulabilen Siyah Maske. Soyulabilir maskeler, gözeneklerindeki tüm yağı, kiri ve makyaj artıklarını dışarı çıkararak derinlemesine temizlik sağlıyor. Böylece gözeneklerinde var olan siyah noktalar azalıyor, hem de ileride oluşacak siyah noktalara erkenden önlemiş oluyorsun. 

Garnier siyah nokta maskesinin içeriğindeki kömür ve Salisilik Asit cildin derinlemesine temizlenmesini ve yağlı T bölgesinin kontrol altına alınmasını sağlıyor. Kömürlü siyah maske cilde doğal bir matlık kazandırıyor ve aşırı yağlanmayı azaltıyor. Soyulabilir maskeyi kullanmak da çok keyifli! Maskeyi kaldırdıkça cildindeki siyah noktaların maskede kaldığını göreceksin. Daha tatmin edici bir cilt bakımı olabilir mi?

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Kil Maskesi

Kiehl's Rare Earth Kil Maskesi

Yüzündeki siyah noktalardan kurtulmak için cilt bakım rutinine ekleyebileceğin en iyi maskelerden biri Amazon beyaz kili içeren Kiehl's Rare Earth Maske.

Amazon beyaz kili, ciltteki ölü derileri temizliyor ve cildin daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Düzenli olarak Kiehl's maskeyi kullandığında gözeneklerinin küçüldüğünü ve siyah noktaların gözle görülür oranda azaldığını fark edersin. Hava kirliliği ve makyaj kalıntıları gibi çevresel faktörler cildinde siyah nokta yarattığı gibi aynı zamanda mat ve  donuk bir ifadeye de sebep olurlar. Rare Earth maske, cildinin daha aydınlık ve fresh görünmesine yardımı olur, cildini sıkılaştırarak büyük gözenek sorunundan seni kurtarır. Siyah noktaların için Amazon kili maskesini haftada iki kere yapmalısın.

Garnier Gözenek Sıkılaştırıcı Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maske

Garnier Gözenek Sıkılaştırıcı Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maske

Dur tahmin edelim, siyah noktalarından şikayetçi olduğuna göre büyük gözeneklerinden de rahatsız oluyorsun. Çünkü siyah noktaların cildinde ne kadar uzun süre kalırsa gözeneklerin de o kadar genişler ve cildine yayılır. Siyah nokta görünümü azaltma ile birlikte gözenek küçültücü etkisi olan cilt maskesi arıyorsan Garnier'in Gözenek Sıkılaştırıcı Saf Kömür Siyah Kağıt Yüz Maskesi'ni senin için öneririz. 

Kömür, siyah alg özü ve hyaluronik asit içeren siyah kağıt maske, cildindeki büyük gözenekleri sıkılaştırarak yüzünün daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Nemlendirici ve arındırıcı etkisi olan Garnier kağıt maskeyi kullanmak, bir haftalık nemlendirici kullanmakla eş değer! Evde yoğun ve etkili cilt bakımı yapmak isteyenler artık hangi siyah nokta maskesini kullanması gerektiğini öğrendi, değil mi?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?