Makyajı Bozmadan Güneş Kremi Tazeleme Tekniği

Makyajı Bozmadan Güneş Kremi Tazeleme Tekniği

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Makyaj uygulamaları konusunda artık bir profesyonel olduğunu düşünebilirsin. Makyaj yapmanın tüm kurallarını ezberlemiş, her adımı sırasıyla ve en doğru şekilde uygulamaya özen gösteriyor da olabilirsin. Ancak konu makyajını bozmadan güneş kremi tazelemek olunca tüyoya ihtiyacın varsa hala gidilecek biraz yolun var demektir. Endişelenme, biz buradayız!

Özenle yaptığın makyajının gün içerisinde bozulmasını istememen gayet doğal. Üstelik bunun için farklı önlemler alman ve makyajının sabit kalması için çeşitli yollar deniyor olman da gayet muhtemel. Fakat asıl mesele, gün içerisinde 2-3 saatte bir güneş kremini yenilemek olduğunda bunun mümkün olmayacağını düşünmen. İşte tam bu noktada sana fazlasıyla yanıldığını kanıtlamaya hazırız. Kusursuz bir şekilde yaptığın makyajını yerinden oynatmadan güneş kremi sürebilir ve cildini güneşin zararlarına karşı koruyabilirsin. Öyleyse makyaj varken güneş kremi nasıl tazelenir öğrenmeye hazırsan, başlayalım! 

Makyajlı Cilde Neden Güneş Kremi Sürülmeli?

Makyajlı Cilde Neden Güneş Kremi Sürülmeli?

Güneş kremi, güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarından cildini korumak, güneşin olumsuz etkilerini minimuma indirmek için eşsiz bir cilt bakım ürünü. Güneşten kaynaklı lekelenmelerin önüne geçmek ve yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak için günlük rutinlerine güneş kremini mutlaka dahil etmelisin. Ayrıca güneş kreminin faydalarından yararlanmak için gün içerisinde 2-3 saate bir güneş kremimi yenilemelisin. Özellikle yaz aylarında makyajdan önce ve sonra güneş kremi kullanmaya dikkat ederek cildini güneşin zararlı ışınlarına karşı koruman mümkün. 

Aklında hemen makyajın üzerine güneş kremi sürülür mü veya fondötenden sonra güneş kremi sürülür mü soruları oluştuysa, yanıtlayalım. Hatta konuya en başından girelim ve güneş kremi makyajın hangi aşamasında sürülür sorusuna bakalım. Güneş kremini makyaj uygulamalarının ilk adımında kullanmalısın. Makyaj bazı ve fondöten gibi makyaj ürününden önce güneş kremi sürerek cildini güneşin olumsuz etkilerine karşı koruyabilirsin. Ancak tabii ki bu yeterli değil. Gün içerisinde makyajın dahi olsa güneş kremini tazelemeye özen göstermelisin.  

Makyajı Bozmadan Nasıl Güneş Kremi Uygulanır?

Makyajı Bozmadan Nasıl Güneş Kremi Uygulanır?
  • Makyajını bozmadan güneş kremi sürmek için öncelikle gün içerisinde fazla sebumdan kaynaklı ortaya çıkan cilt parlamalarını gidermelisin. Bu sayede hem güneş kreminin cildine daha iyi oturmasını sağlayabilir hem de makyajı bozmadan güneş kremi nasıl sürülür deneyimleyebilirsin. 

  • Cildindeki fazla yağdan kurtulmak için ise transparan veya renkli pudralardan yardım alabilirsin. Dilersen yağ emici kağıtlar da bu konuda etkili bir seçenek olabilir. 

  • Makyajlı cildini güneş kremi tazeleme için hazır hale getirdiysen, dilersen bir makyaj süngerine ince yapıdaki güneş kremini alarak tampon hareketlerle cildine uygulayabilirsin. Bu aşamada dikkatli olman gerekiyor çünkü fondötenin üzerine uyguladığın makyaj ürünlerinin birbirine karıştırma ihtimalin yüksek. Dolayısıyla çok hassas dokunuşlar yapmaya özen göstererek makyajının üzerine güneş kremi sürmen mümkün. 

  • Makyajını bozmadan güneş tazelemek için diğer bir yöntem ise sprey formundaki güneş kremlerini cildine çok yakın olmayacak şekilde uygulamak ve bir süre hiç müdahale etmeden beklemek. Bu teknikle en yoğun makyajlarda bile bozulma olmadan güneş kremini kolay bir şekilde tazelemen mümkün. 

Makyaj Üzerine Uygulanacak Güneş Kremi Nasıl Olmalı?

Makyaj Üzerine Uygulanacak Güneş Kremi Nasıl Olmalı?
  • Makyaj üzerine uygulanacak güneş kreminin hafif ve ince dokulu olması gerekiyor. 

  • Daha kolay ve sorunsuz bir uygulama için güneş kreminin likit forma sahip olması başarılı bir sonucu beraberinde getirebiliyor. 

  • Hızlı emilen güneş kremleri, makyajı yerinden oynatmadan güneş kremi tazelemek için ideal oluyor. 

  • Makyaj üzerine sürülecek güneş kreminin iz bırakmayan yapıda olması ve yağlı bir his bırakmaması önemli. Ayrıca güneş kreminin makyajı sabitlemeye yardım etmesi çok daha verimli bir kullanıma kapı açabiliyor.

Editörün Önerisi: Makyajı bozmadan güneş kremi kullananların ve bizim favorimiz olan Garnier Ambre Solaire Makyaj Üstü Güneş Koruyucu Yüz Misti, sana makyajını bozmadan güneş kremi tazelemenin en pratik yolunu göstermeye aday! Sprey formu, incecik yapısı ve hafif dokusu sayesinde makyajının üzerine kolay bir şekilde uygulayabileceğin bu Garnier güneş koruyucu, hızlı emilen formülüyle de kurtarıcın olacak. İz bırakmayan ve makyaj sabitleyici özelliğine de sahip olan Garnier Ambre Solaire makyaj üstü güneş koruyucu ile makyajını bozmadan güneş kremi tazelemenin keyfini çıkabilirsin!

Yılın her ayında ve her anında güneş kremi kullanmayı ve makyajın olsa dahi güneş kremi tazelemeyi unutmamanı diliyoruz! Gün sonunda makyajınla bütünleşen güneş kremini temizlemek için “Güneş Kremini Nasıl Temizlemelisin?” içeriğimize mutlaka göz at!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?