Micellaire şampuan nedir, kimler için uygundur?

Micellaire şampuan nedir, kimler için uygundur?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Micellar, diğer adıyla Misel suları artık cilt bakımında hepimiz biliyoruz. Makyajımızı kolayca ve nazikçe temizleyen bu ürünler artık saç bakımında da kullanılıyor. Kérastase Aura Botanica serisinin Micellaire Saç Banyosu saç derisine zarar vermeden saçı temizleyip bakım yapabiliyor.

Micellaire şampuan tam olarak nedir, ne işe yarar?

Micellar, aslında temizleyici bir molekül. Saç derisi ile temas ettiğinde micelle’ler saç derisinde birikmiş kiri, fazla yağı, şekillendirici kalıntılarını saç derisinin doğal yapısına zarar vermeden temizliyor.

Micellaire şampuan, saç tipi ne olursa olsun çevresel etkilerden, terden, kirden saçlarını arındırmak isteyen ve “temiz” hissetmek için saçlarını yıkayan kadınlara özel bir çözüm sağlamayı amaçlıyor.

Saç ve saç derisi bazen günlük yıkamadan dolayı kurumaya meyilli olabilir ama miceallaire şampuan saçları güçlendirirken, saç derisi bakımı için de nazik bir temizleme sunar. Ayrıca saç renginin solmasına engel olur ve saçın ağırlaşmasını da önler.

Aura Botanica Micellaire Saç Banyosu’nun farkı nedir?

Kérastase Aura Botanica Micellaire Saç Banyosu, organik Hindistan Cevizi ve Argan yağı içeriyor. Bu 2 yağın da saçlara ne kadar iyi geldiğini artık aramızda bilmeyen yok! Bu içeriklerin yanında, %97 oranında doğal olarak üretiliyor; ayrıca sülfat, silikon ve paraben de içermiyor.

Doğal saç bakım ürünlerinin performansından hepimiz birazcık şüphe edebiliyoruz. Ancak Aura Botanica’nın tüm serisini kullananlardan olarak, biz de hem şampuandan, hem de tüm seriden çok memnun kaldığımızı seninle paylaşmak isteriz :)

Kimler için uygun?

Aura Botanica Micellaire Saç Banyosu, mat, cansız saçları olanlara, normal saçlara ve hassas saçlara uygun bir şampuandır. 

Nasıl kullanılıyor?

Peki, nasıl kullanılıyor? Saçlarını nazikçe temizleyen bu şampuanı, senin de saçlarına nazikçe uygulaman gerekiyor. Şampuanı yukarıdaki gibi saçlarına uyguladıktan sonra hafif hareketlerle saç derine masaj yapmalısın.

Ardından şampuanı iyice, uzun süre durulamalısın.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?