Saçını düzleştirdin, kalıcılığı nasıl sağlarsın?


Saçlarını düzenli aralıklarla düzleştirenler bilirler: İlk anda kuaförden çıkmışçasına dümdüz görünen saçlar bir süre sonra bozulmaya başlar; saçlar elektriklenir ve kabarır. Eğer saç düzleştiricin hayatının ortasındaysa, bu saç düzleştirme ipuçlarını bir an önce öğrenip, saç şekillendirme rutinine eklemelisin! 

Düzleştirme öncesinde hazırlık önemli

hazırlık

Yağlı bir saçta her şekillendirme işlemi bir süre sonra bozulacaktır. Saçlarını düzleştirme işlemine hazırlamak için öncesinde arındırıcı bir şampuanla temizlemeli, saç bakım kremi ile nem desteği sağlamalısın. 

Saç serumlarından yardım al

Her işlem için geçerli olduğu gibi, düzleştirme işleminden sonra da saçlarına yüksek tutuşlu bir saç spreyi sıkarak stilin daha da kalıcı olmasını sağlayacaksın.

Düz ve parlak saçlar

Saçlarının düzleştirme işleminden sonra da parlaklığını koruması için durulanmayan bakım kremlerinden de yardım alabilirsin. Isı öncesi koruyucu bir saç serumu da saçlarının ısı ile şekillendirme işleminden hasar görmesini önleyecektir.

Özen göster

Saçlarını şekillendirdikten hemen sonra saç uçlarına bir miktar saç bakım serumu uygulamak saçlarının kabarmasını ve elektriklenmesini önleyecektir. Saçlarını düzleştirdikten sonra, saçlarını toplama ya da topuz yapma. Bunlar düz saçlarının bozulmasına ve lastik izi oluşmasına neden olabilir. 

İşte bu kadar! Pürüzsüz düzlükte saçlara ulaşmak işte bu kadar pratik! :)

Photo Credit: pinterest.com, istockphoto.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!