Saçlarının daha parlak görünmesini nasıl sağlayabilirsin?


Kim parlak görünen ışıltılı saçları sevmez ki? Aslında bu göründüğü kadar kolay değil çünkü parlak görünüm ve yağlı saç görünümü arasında oldukça ince bir çizgi vardır. Ancak senin endişelenmene gerek yok çünkü her zaman istediğin, parlak saçlara sahip olman için bazı ipuçları bulduk!

rnrn

İlk adım:

rnrn

Saçlarını parlatmaya banyoda başla! Işıldayan saçların anahtarı, saç şekillendirme öncesinde, banyoda başlar. Bu nedenle saçlarına bakım yapmaya besleyici bir saç bakım şampuanı, kremi ve maskesi ile başlaman gerekir.

rnrn

İkinci adım:

rnrn

Saçlarını yıkadıktan sonra, bakım yağı, durulanmayan krem veya saç bakım spreylerinden yararlanabilirsin! Bakım yağından veya durulanmayan kremden birkaç damlayı avucuna damlatıp, saç uç ve boylarına uygulayabilirsin. Ellerinde geriye kalan yağı ise hafifçe başının üstüne ve yanlarına doğru uygulayabilirsin.

rnrn

Üçüncü adım:

rnrn

Saçlarını nasıl kuruttuğun ve hangi fırçayı kullandığın da oldukça önemli bir konu. Düz saç fırçaları saçın düz görünmesini sağlayabilir. Özellikle saçlarını bu tür fırçalarla tarayarak kurutursan, en kabaran saçları bile düzleştirebilirsin. Ancak saçlarını kurutmadan önce ısı koruyucu bir sprey uygulamayı da sakın unutma!

rnrn

Dördüncü adım:

rnrn

Daha önce hiç parlaklık arttırıcı sprey kullandın mı? Hem nemli, hem de kuru saçlarına uygulayıp saçlarının şekillendikten sonra ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin.

rnrn

Beşinci adım:

rnrn

Parlak saçlarını herkese gösterebilmek için düz, atkuyruğu modellerini tercih edebilirsin. Böylece bütün dikkati saçlarına çekmeyi başarabilirsin!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala