Status Skin Trendi Nedir?

Status Skin Trendi Nedir?

Tüm doğallığıyla pürüzsüz, parlak ve bakımlı görünen bir cilt bugünlerde herkesin hayali. İşte bu, son zamanlarda bir hayli popüler olan status skin’in yankıları… Ama belki de bu artık senin için çok da şaşırtıcı değildir. Çünkü bu trend, minimalist cilt bakımına yeni bir yaklaşım getiren uygulamalardan yalnızca biri.

Makyaj konusunda pek çoğumuz sadeleşmeye ve kat kat makyaj uygulamalarını ardımızda bırakmaya bir süredir zaten alışmıştık. Şimdi ise aynı alışkanlığı cilt bakım rutinimizde de sürdürme zamanı! Status skin trendi, işte bu amaç doğrultusunda ortaya çıkan bir cilt güzelliği akımı. Status skin trendinin odağında cildin doğal görünümünü etkili bir şekilde geliştirmek yer alıyor. Hadi, şimdi status skin trendi nedir, etkileri nelerdir ve nasıl yapılır bizimle birlikte detaylıca öğren! 

1. Status Skin Nedir? Neyi Amaçlar?

Status Skin Nedir? Neyi Amaçlar?

Status skin, parlak ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için daha az ürünü stratejik bir şekilde kullanmayı amaç edinen bir cilt bakım uygulaması. 2021 yılında hayatımıza giren “skinimalism”in devamı niteliğindeki bir kavram olan status skin, Türkçeye birebir çevrildiğinde “cilt statüsü” ve “cildin mevcut görünümü” gibi anlamlar taşıyor. Status skin trendinin temelinde ise cildin doğal güzelliğini ortaya çıkaracak en az sayıda, ancak lüks segmentteki cilt bakım ürünlerinin kullanımı yatıyor. 

2. Status Skin Nasıl Yapılır?

Status Skin Nasıl Yapılır?
  • Status skin uygulaması yapmak için ilk olarak cilt tipini yakından tanımalı ve cildinin ihtiyacı olan çözümün ne olduğunu keşfetmelisin. 

  • Status skin bakımı yaparken cildine uyum sağlayacak ve cilt kusurlarının giderilmesine destek olacak en az ürünü kullanmaya özen göstermelisin. 

  • Cildini mükemmelleştirmeye çalışmadan yalnızca doğal ışıltısının ortaya çıkmasını sağlayacak cilt bakım ürünlerini rutinine ekleyerek status skin yapmak için büyük bir adım atabilirsin. 

  • Bu aşamada cildine yüksek oranda nem desteği sağlayacak, ince çizgi ve lekeli cilt görünümlerini hafifletecek ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmeni sağlayacak güçlü içerikleri tercih edebilirsin. 

  • Unutmamalısın ki, cilt statüsü bakımıyla yüzüne karakter katan detayları gizlemek yerine onları öne çıkarabilir ve doğal görünümü lüks bir anlayışla sergileyebilirsin.

3. Status Skin Trendi için Cilt Bakım Ürünü Önerileri

Status skin trendini uygulamak ve cildinin doğal yapısını en iyi haliyle sergilemek için kullanabileceğin cilt bakım ürünlerini aşağıya bıraktık. Hemen incele! 

3.1. Skinceuticals Simply Clean Temizleme Jeli

Skinceuticals Simply Clean Temizleme Jeli

Botanik özler içeren formülüyle ciltteki kir, sebum ve makyajı temizleme konusunda üst düzey bir performans gösteren Skinceuticals Simply Clean Temizleme Jeli, status skin bakımın için tercih edebileceğin temel ürünler arasında! Ciltteki ölü hücreleri arındırarak çok daha pürüzsüz bir görünüm sunan bu Skinceuticals temizleyici tüm cilt tiplerine hitap ediyor.

3.2. Lancôme Rénergie Göz Kremi

Lancôme Rénergie Göz Kremi

Status skin uygulaması için Lancôme Rénergie Göz Kremi nokta atışı bir ürün alternatifi. Koyu halka ve ince çizgi görünümü azaltan Rénergie Göz Kremi, aynı zamanda göz kapaklarında lifting etkisi yaratıyor.

3.3. Yves Saint Laurent Pure Shots Light Up Brightening Serum

Yves Saint Laurent Pure Shots Light Up Brightening Serum

Cildinin doğal ışıltını desteklemek için status skin bakımına Yves Saint Laurent Pure Shots Light Up Brightening Serum’u hiç düşünmeden dahil edebilirsin. Yüzde 100 saf CG vitamini içeren formülüyle renk eşitsizliklerini hafifleten Pure Shots Light Up aydınlatıcı serum, daha pürüzsüz bir cilt görünümü elde etme noktasında da etkili bir seçenek. 

3.4. Kiehl's Ultra Facial Cream

Kiehl's Ultra Facial Cream

Status skincare için Kiehl's Ultra Facial Cream yanında olmaya hazır! Buzul glikoproteinleri ve skualan ile formüle edilmiş içeriği sayesinde 24 saate kadar nem desteği sağlayan Ultra Facial Cream, nemli ve canlı görünen bir cilt görünümüne kapı açıyor. 

3.5. La Roche Posay Anthelios Uvmune Fluid Güneş Kremi 

La Roche Posay Anthelios Uvmune Fluid Güneş Kremi

En yüksek UV korumasına sahip güneş kremleri arasında dikkat çeken La Roche Posay Anthelios Uvmune Fluid Güneş Kremi, status skin ritüelin için ideal bir seçim. SPF50+ içeren formülüyle cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına alan bu La Roche Posay güneş kremi, aynı zamanda yaşlanma karşıtı bakım konusunda da çok yönlü bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Status skin bakımı nasıl yapılır öğrendiğine göre ihtiyacını karşılayacak kapsül cilt bakım ürünlerini hemen şimdi edin ve cilt statünü yükseltmenin ayrıcalığını tat!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?