Yağlı ciltler için matlaştırıcı ürün önerileri!

Yağlı ciltler için matlaştırıcı ürün önerileri!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yağlı cildin mi var derdin var! Herkes cildinin daha parlak ve ışıl ışıl görünmesini isterken sen daha mat hatta donuk görünmesini tercih edersin. Evet, seni çok iyi anlıyoruz. Mat cilt görünümü için ilk önce cildindeki sebum dengesini iyi ayarlamalısın. Yağlı ciltlere uygun ürünlerle cildine bakım yaparak cildinin yağ üretimini kontrol altına alabilirsin. İlk kullanımdan itibaren etki gösteren en iyi matlaştırıcı ürünleri seninle paylaşıyoruz. Cildini daha mat ve sağlıklı gösterecek cilt bakım ürünlerini öğrenmek için okumaya devam et!

Garnier Saf ve Temiz Tonik

Garnier Saf ve Temiz Tonik

Tonik kullanmak cildin hem temizlenmesine hem de daha mat görünmesine yardımcı olur. Yağlı ciltler için en iyi tonik olarak önerilen Garnier Saf ve Temiz Tonik, cildindeki yağı alır ve yüzdeki pürüzlerin azalmasını sağlar. Salisilik asit ve çinko türevi içeren Garnier Tonik’in en sevdiğimiz diğer özelliği ise gözenekleri küçültmesi. Malum, eğer yağlı bir cildin varsa geniş gözeneklere sahip olma şansın çok yüksek. Gözeneklerini düzenli temizlediğinde buraya dolan yağ ve kir gözeneklerini büyütüyor ve siyah nokta oluşumuna yol açıyor. Garnier tonik ile günde iki kere yüzünü silerek yağlı cildinin daha mat görünmesini sağlayabilirsin. Düzenli kullanımda cildini sıkılaştıran anında cildini matlaştıran bu ürünü çok seveceksin.

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

Yağlı cildini matlaştırmanın en garanti yollarından biri düzenli maske yaparak yüzünü temiz tutmak. Cildindeki yağı düzenli olarak temizlersen sebum üretimini kontrol altına alabilirsin. Cildini derinlemesine temizlemek ve bakım yapmak için maske yapmanı öneririz. L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske, formülündeki okaliptüs özü ve üç saf kil sayesinde cildini derinlemesine temizler ve kurutmadan mat görünmesini sağlar.

Bu kil maskesini kullandığın andan itibaren cildinin arındığını ve cildinin matlaştığını göreceksin. Loreal arındırıcı maske kullananlar 7 günde cildinin matlaştığını ., durulaştığını ve yumuşadığını söylüyorlar. Arındırıcı maskeyi temiz cildine uygula, 5-10 dakika boyunca cildinde kurumasını bekle. Sürenin sonunda cildinden ılık suyla temizlediğinde daha aydınlık, fresh ve doğal mat görünümlü cildine hayranlık duyacaksın.

La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay Effaclar Jel

Yüz temizleme jelleri cildi ferahlatan ve daha mat görünmesini sağlayan en iyi cilt bakım ürünlerinden! La Roche Posay Effaclar Jel, yağlı ciltler arasında fenomen haline gelmiş bir ürün. Eğer hala tanışmadıysan cildini matlaştırmak için mutlaka Effaclar Jel’in yardımını almalısın.

Her sabah ve akşam cildini Effaclar Jel ile temizlediğinde cildinin yumuşacık, mat ve daha pürüzsüz göründüğünü fark edersin. Yüz yıkama jelinin en güzel özelliği ise sadece anlık etki yaratmaması, sebum üretimini kontrol altına alarak cildinin yağlanmasını azaltması. Geceleri Effaclar Jel ile yüzünü temizleyip uyuduğunda sabah daha mat ve pürüzsüz bir cilde uyanırsın. Yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için önerdiğimiz La Roche Posay yüz yıkama jeli, cildini ferahlatacak ve siyah nokta görünümünü azaltacak.

Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz Maskesi

Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz Maskesi

Kağıt maske denildiğinde aklına cildini aydınlatan ve parlatan maskeler geldiğini biliyoruz. Fakat yağlı ciltler için de kağıt maskeler var. Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kağıt Yüz Maskesi, cildindeki yağlanmayı kontrol altına alan ve gözenek görünümünü sıkılaştıran en iyi kağıt maskelerin başında geliyor. Yeşil çay ve hyaluronik asit içeren Garnier Kağıt Maske, cildinin ihtiyacı olan nemi sağlarken yüzünün parlamasına engel oluyor. Hızlı emilen formülü sayesinde yüzünde yapışkan bir his kalmıyor ve daha ferah hissetmeye başlıyorsun. Unutma, cildin yağlı da olsa mutlaka nemlendiriciye ihtiyacın olacak. Kağıt maskelerle cildinin ihtiyacı olan nemi sağlayarak  yüzünün doğal mat görünmesini sağlamak mümkün!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?