Yaşına Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapmalısın?

Yaşına Göre Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapmalısın?

Cildimizin her yaşta farklı ihtiyaçları olduğundan, her yaşta uygulanan cilt bakım ürünleri, takip edilen cilt bakım rutini farklı olmalı. Gençlik çağlarından itibaren düzenli olarak cilt bakımı yapıldığında ve her yaşta uygun ürünler kullanıldığında, cildimizdeki olası problemlerin önüne geçebiliriz. Özellikle de kırışıklık, sıkılık kaybı gibi yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak için doğru cilt bakım ürünlerini kullanmak çok önemli.

Sana özel hazırladığımız bu rehberde, hangi yaşta, hangi ürünleri kullanman gerektiğini öğrenebilirsin. Hazırsan başlıyoruz! :)

20’li yaşlar için bakım:

20’li yaşlar için bakım

İlk olarak 20'li yaşlardan başlayalım. 20’li yaşların başında cildi temizlemek, güneş koruyucu kullanmak yeterli olurken, 25’li yaşlara gelindiğinde cildi yoğun şekilde nemlendirmeye başlamak çok önemlidir. O nedenle bu yaşlarda, özellikle ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen Hyaluronik Asit gibi içeriklerle cilde nem desteği sağlanmalıdır.

nem terapisi

20’li yaşlarda su gibi güzel bir cilt görünümü için sana önerimiz, L’Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu! Cildimiz için süper bir doğal nem kaynağı olan Aloe Vera suyu ve Hyaluronik Asit içeren bu nemlendirici, hafif, likit-jel yapısıyla cildi 72 saat boyunca nemlendiriyor. Yoğun şekilde nemlenen cilt, capcanlı görünüyor.

25'li yaşlardan itibaren de cildi nemlendirip, ilk kırışıklıklara karşı önlem almak için L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem GKF 20 kullanabilirsin. Yüksek ve mikro moleküler olmak üzere 2 farklı Hyaluronik Asit içeren bu nemlendirici, 20 faktörlü güneş korumasıyla da cilde günlük olarak koruma sağlıyor. 

30’lu yaşlar için bakım:

30’lu yaşlar için bakım

30’lu yaşlara ulaştığımızda cildimiz, yavaş yavaş elastikiyetini kaybeder. Her ne kadar biz fark edemesek de cildimizdeki kolajen azaldığı için sıkılığını kaybetmeye ve kurumaya başlar. Bu nedenle ilk kırışıklıklar, kazayağı görünümü de kendini göstermeye başlar. İşte bu duruma engel olmak için cildi derinlemesine nemlendirecek, kolajen miktarının artmasına destek olacak bakımlar uygulamak gerekir.

L’Oréal Paris Yaş Uzmanı

Bizim, 30’lu yaşlara özel bakım ürünü önerimiz: L’Oréal Paris Yaş Uzmanı serisinin 30+ Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem. Bu nemlendirici krem, ilk kırışıklıkları azaltan, cildin elastikiyetini güçlendiren ve ince çizgi görünümünü azaltan kolajen biyosferleri içeriyor. Aynı zamanda yenileyici özelliği ile bilinen Opuntia Çiçeği özleri de içeriyor. Bu güçlü içerikleriyle de bizce 30’lu yaşlardaki cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor!

Yukarıda da açıkladığımız gibi, 30’lu yaşlardan itibaren başlayan kazayağı görünümüne engel olmak için kâğıt göz maskelerini kullanmaya başlayabilirsin. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Canlandırıcı Kâğıt Göz Maskesi 30+ Hyaluronik Asit ve Kolajen içeriği ile göz çevresini yoğun şekilde nemlendiriyor. Böylece göz altı torbalarının ve ince çizgi görünümünün azalmasına destek oluyor.

40’lı yaşlar için bakım:

40’lı yaşlar için bakım

40’lı yaşlarda cildin kendini yenileme özelliği artık yavaşlamaya başlar. Bu yaşlarda kırışıklıklar belirginleşir, cilt, sıkılığını gözle görülü şekilde kaybetmeye başlar, git gide kurur. İşte cildin tüm bu ihtiyaçlarını karşılamak için özel bakımlar uygulamak gerekir.

yaş uzmanı

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Krem, işte tam da bunu yapabilmemize yardımcı olur. Pro-retinol A ve peptidlerin bir kompleksi olan Retino-peptid ile formüle edilen nemlendirici, cildin pürüzsüz ve daha sıkı olmasına yardımcı olurken, aynı zamanda kırışıklıklar ve kuruluk da dâhil olmak üzere cilt yaşlanması belirtilerinin de gözle görülür şekilde azalmasına destek olur.

Eğer cildin için hızlı bir bakım arıyorsan ve cildinin anında nem kazanıp capcanlı görünmesini istiyorsan da sana önerimiz L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Sıkılaştırıcı Kağıt Maske 40+. Hyaluronik Asit, Pro-retinol ve peptidler içeren bu kağıt maske, kolayca, çok pratik şekilde uygulanıyor ve yüzümüzle mükemmel uyum sağlıyor. Yalnızca 15 dakikanı ayırıp anında daha pürüzsüz, daha aydınlık bir görünüme kavuşabilirsin! :)

50’li yaşlar için bakım:

50’li yaşlar için bakım

50’li yaşlara geldiğimizde cildimiz, nemini kaybetmesiyle çok fazla kurur, kırışıklıklar oldukça belirginleşir. Bu nedenle kuruluğa engel olup cildimizi besleyecek, yoğun şekilde nemlendirecek bakımlara ihtiyaç duyarız. L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 50+ Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem, yağ özleri içeren formülü sayesinde cildi besleyip kuruluğa karşı savaşıyor, kırışıklık görünümünün azalmasına destek oluyor. Böylece cilt daha pürüzsüz, yenilenmiş görünüyor.

L'Oréal Paris Yaş Uzmanı 50+ Kırışıklık Karşıtı Yenileyici Krem,

Tabii ki senin için bir önerimiz daha var! Cildini çabucak nemlendirmek, anında etki sağlamak için L'Oréal Paris Yaş Uzmanı Yenileyici Kağıt Maske 50+ ideal! Cildini sıkılaştıran, cilt tonunu eşitleyen ve yoğun şekilde nemlendiren bu kağıt maske, favorilerinden olacak! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?