Yaz Aylarında Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz Aylarında Karma Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz ayları, karma cilde sahip olanlar için, daha fazla yağlanan, parlayan T bölgesi, kuru yanaklar anlamına geliyor… Bunaltıcı sıcaklardan ve nemden dolayı cildin yağlı bölgeleri daha çok yağlanıyor, kuru noktaları ise daha çok kuruyor. Bu nedenle karma cilde sahip olanlar olarak yaz boyunca, cildimizin yağ dengesini koruyacak ama aynı zamanda da cildimizi ihtiyacı olduğu kadar nemlendirecek ürünler kullanmalıyız.

Eğer sen de karma cilde sahipsen ve yaz aylarında cildine nasıl bir bakım uygulayacağını öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin! Tam sana göre cilt bakımı önerilerimiz var. Hazırsan başlıyoruz! :)

Cilt temizliği!

Yaz aylarında sıcak havalara bağlı olarak terleme de artıyor. Bu nedenle cildini gece ve gündüz olarak, günde 2 kez temizlemeyi unutmamalısın. Cilt yüzeyindeki kiri, makyajı, fazla yağı temizleyecek, cildini arındıracak temizleyici ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

1.Yüz temizleme jeli önerisi:

Yüz temizleme jeli önerisi

Günlük cilt bakımında, temiz, ferah bir cilt için Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli’ni öneririz. Aloe Vera ve Hyaluronik Asit içeriği ile cildi kurutmadan temizleyen bu temizleme jeli, bizim de favorilerimizden! :) %96 doğal kaynaklı ve vegan formüle sahip içeriği ile cildimizi temizliyor, arındırıyor, sıkılaşmış gözeneklere sahip olmamızı sağlıyor. En önemlisi de cildimizi kurutmadan temizliyor, ferahlık sağlıyor!

2.Soyulabilen maske önerisi:

Soyulabilen maske önerisi

Siyah noktalar karma ciltlerin en büyük problemlerinden! Siyah noktalarından acil şekilde kurtulman gerekiyorsa sana önerimiz, Garnier Soyulabilir Siyah Maske. Hepimizin arındırıcı etkisiyle bildiği kömür, bir mıknatıs gibi kiri çekebiliyor, bu da yağlı ve karma ciltlere mükemmel bir arındırma sağlıyor. İşte Garnier Soyulabilir Siyah Maske de kömür ve Salisilik Asit içeriyor. Yüzüne uygula, 15 dakika bekle ve soy! Siyah noktalara bir nokta koymak bu kadar kolay! :)

3.Makyaj temizleyici önerisi:

Makyaj temizleyici önerisi

Yaz aylarında günlük olarak, hafif bir makyaj yetiyor! Peki bu makyajını temizlemeyi unutmuyorsun değil mi? Biz, makyaj temizleme konusunda vazgeçilmezlerimizden olan Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu ile cildimizi makyajdan tek adımda arındırabiliyoruz. Ovalamaya gerek kalmadan cildimizdeki kalıntıları, fazla yağı temizleyebiliyoruz. Hassas ciltler de dahil tüm cilt tiplerine uygun Garnier Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu her mevsim olduğu gibi yaz aylarında da favorimiz!

Nem, nem, nem!

Her ciltte olduğu gibi karma ciltler için de cilde nem desteği sağlamak oldukça önemli. Nemlendiricilerin yanı sıra kağıt yüz maskeleriyle de cildine nem desteği sağlayabilirsin!

1.Nemlendirici önerisi:

Nemlendirici önerisi

Hafif, jel dokusuyla, yağlı his bırakmamasıyla, cildimizi nemlendirerek rahatlatmasıyla Garnier Hyaluronik Aloe Jel en sevdiğimiz nemlendiricilerin başında geliyor! Susayan cildinin nem kaynağı olan Garnier Hyaluronik Aloe Jel, adından da anlaşıldığı üzere, Hyaluronik Asit ve Aloe Vera özleri içeriyor. Böylece cildimize hem nem desteği sağlıyor, hem de cildimizi nemlendirerek dolgunlaştırıp rahatlatıyor!

2.Ferahlatıcı kâğıt yüz maskesi önerisi:

Ferahlatıcı kâğıt yüz maskesi önerisi

Cildin en hızlı şekilde hem ferahlasın, hem nemlensin, hem de gözeneklerinin görünümü azalsın istiyorsan tercihin Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kâğıt Yüz Maskesi’nden yana olmalı! Cildi anında nemlendiren, ferahlatan, karma ve yağlı ciltlere özel Garnier Nem Bombası Ferahlatıcı Kâğıt Yüz Maskesi’nin içerisinde Yeşil Çay özleri ve Hyaluronik Asit bulunuyor. Bu sayede de cildin anında nemlendirip ferahlamasını sağlıyor!

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?