Yüz dolgunlaştırıcı krem nedir, nasıl kullanılır?


Yüz dolgunlaştırıcı krem ile daha dolgun ve genç görünen bir cilt elde etmek için bildiğimiz tüm cilt bakım sırlarını anlatıyoruz!

Yaş ilerledikçe, cilt eski dolgunluğunu, sıkılığını ve genç görünümünü kaybetmeye başlıyor. Peki ciltteki dolgunluk kaybının önüne nasıl geçilebilir? Zamanla nemini kaybeden cildi dolgunlaştırmak için, yüz dolgunlaştırıcı kremler imdadımıza yetişiyor! Bu yazımızda, daha dolgun ve genç görünen bir cilt elde etmek için bildiğimiz tüm cilt bakım sırlarını ve yüz dolgunlaştırıcı krem önerilerimizi bir araya getirdik!

Yüz dolgunlaştırıcı krem nedir?

Yüz dolgunlaştırıcı krem nedir?

Yaş ilerledikçe, cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Ciltteki hyaluronik asit üretimi azaldıkça cilt nemini kaybeder ve eskisi gibi dolgun ve genç görünmez. Bu durumun önüne geçmek için kolajen üretimini destekleyen bakım kremleri kullanabilir, hylauronik asit içeren yüz kremlerini tercih edebilirsin.

Yüzün dolgun görünmesi için, hylauronik asit en etkili içeriklerden biri. Çok trend olan bu içerik, aslında sık sık bahsettiğimiz gibi vücudun kendi ürettiği bir molekül. Genç yaşlarda ciltte bol miktarda bulunurken, yaş ilerledikçe üretimi azalıyor. Bir hyaluronik asit molekülünün kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülü tutabildiğini düşünürsek, cildin dolgun görünmesi için ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. Bu yüzden, cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başladığında, hyaluronik asit içeren yüz dolgunlaştırıcı kremleri kullanmak son derece akıllıca.

Yüz dolgunlaştırıcı kremler nasıl etki eder?

Yüz dolgunlaştırıcı kremler nasıl etki eder?

Hyaluronik asit içeren, yüz dolgunlaştırma etkili kremlerin gerçekten işe yaraması için, içerdikleri hyaluronik asit çeşitleri de son derece önemli. Biliyorsun ki, hyaluronik asit moleküllerinin de farklı büyüklükleri var. Cildin alt katmanlarına inerek burada su yani nem tutabilmeleri için belirli küçüklükte olmaları gerekiyor. Yoksa, sadece yüzey tabakaya etki ederek iyi bir nemlendirme etkisi sağlamaktan öteye gidemiyorlar.

Cildin nemini derinden kazanarak daha dolgun ve genç görünebilmesi, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azalabilmesi için iki farklı hyaluronik asit molekülüne ihtiyaç duyuluyor. Cildin yüzeyini nemlendirmenin son derece önemli olmasının yanında, alt katmanlara kadar inebilen hyaluronik asit içeren kremler, cildin daha dolgun görünmesini sağlıyor, kırışıklık görünümünü azaltıyorlar.

Yüz dolgunlaştırıcı krem önerisi

Yüz dolgunlaştırıcı krem önerisi

Yüzünün daha dolgun görünmesi için sana önerebileceğimiz cilt bakım kremi, L’Oréal Paris’in Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi. Bu yüz dolgunlaştırıcı kremin içerisinde 2 farklı büyüklükte hyaluronik asit molekülü bulunuyor. Yüksek moleküler hyaluronik asit, nemi cilde hapsediyor, yoğun bir nemlendirme yapıyor, nem kaybını engelliyor ve sonuç olarak cildin çok daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor.

Mikro moleküler hyaluronik asit ise cildin daha derinlerine etki ederek dolgunlaştırma görevini görüyor. Böylece cilt çok daha dolgun ve genç görünürken, yoğun bir şekilde nemleniyor, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümü azalıyor. Üstelik L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi’nin içerisindeki GFK20 ile de cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

Cildin 10 yıl önceki dolgunluğunu geri kazanmak için

Cildin 10 yıl önceki dolgunluğunu geri kazanmak için

Cildin eskiye oranla daha dolgun görünmesini sağlamak için enjeksiyon iğneleri yani dolgu işlemi yaptırmak son dönemde çok popüler. Peki ya enjeksiyona gerek olmadan cildinin 10 yıl önceki dolgunluğunu geri kazandırabileceğini söylesek?

L'Oréal Paris'in Revitalift Filler serisindeki gündüz kremi, formülündeki macro hyaluronik asit, mikro hyaluronik asit ve yeni nesil hyaluronik asit sayesinde yoğun dolgunlaştırıcı bir etkiye sahip. Hyaluronik asitin bu 2 çeşit molekülü zaten ciltte iyi bir dolgunlaştırma etkisi sağlarken, yeni nesil mikro hylauronik asit molekülü ise, makro versiyonundan 50 kat daha küçük bir yapıya sahip ve cilde derin dolgunlaştırıcı etki veriyor. Böylece cildinde iğnesiz dolgunluk etkisi elde edebilir, kırışıklıklarının dolmasını sağlayabilirsin. L'Oréal Paris Revitalif Filler serisini daha yakından incelemek ve cilt bakım rutinine nasıl dahil edebileceğini öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

Yüz dolgunlaştıran gece bakımı önerisi

Yüz dolgunlaştıran gece bakımı önerisi

Cildin kendini geceleri daha hızlı yeniliyor. Bu yüzden de geceleri uygulayacağın bir gece kremi ile gerçekten de etkili sonuçlar elde edebilirsin. L’Oréal Paris Hylauron Uzmanı Gece Kremi, aynı gündüz kreminde olduğu gibi 2 çeşit hyaluronik asit içerek hem yoğun nemlendirme hem de dolgunlaştırma görevi görüyor. Maske dokusu ile cilde daha yoğun bir bakım yapan bu gece kremi, cildi pürüzsüzleştirerek besliyor. Sonuç: Sabah uyandığında çok iyi bir şekilde nemlenmiş bir cilt, dolgun ve pürüzsüz bir görünüm!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!