Ayak Maskesi ve Ayak Peelingi Nasıl Yapılır?

Ayak Maskesi ve Ayak Peelingi Nasıl Yapılır?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Vücudumuzun tüm yükünü çeken organımız elbette ki ayaklarımız. Öyle ki, kimi zaman onu güzel görünmek uğruna dar ve rahatsız ayakkabıların içerisine hapsediyor, kimi zamansa uzun saatler üzerine baskı uygulamak durumunda kalıyoruz. Sence de ayaklarımız iyi bir bakımı hak etmiyor mu? Bu soruya cevabının ne olduğunu tahmin edebiliyoruz. Son zamanların öne çıkan ayak bakım maskeleri ve ayak peelingi ürünleri nedir? Ne işe yarar? ve nasıl kullanılmalı? Detaylarıyla senin için açıkladık. Keyifli okumalar! 😊

Ayak Maskesi Nedir?

Ayak Maskesi Nedir?

Ayak maskesi, ayaklara bakım sağlamak üzere kullanılan bir maske çeşididir. Kozmetik ürün satışlarının yer aldığı her mağazadan temin edebileceğin bu maskeler, kuru ve sertleşen ayakların yumuşaması için tercih edilen ürünlerdir. Kağıt formunda satılan ve ayaklara çorap gibi geçirilerek kullanılan bu ürünler, genelde uzun süreli bakımlar sunar.Sen de kuru, sert ve topuk kısmı çatlamış bir görünüme sahip olan ayakların için bir ayak bakımı uygulamak istiyorsan, bu maskelerden yararlanabilirsin.

Ayak Maskesi Nasıl Kullanılır?

Ayak maskesinden daha iyi bir verim alabilmen için aşağıdaki ipuçlarını takip ederek uygulamayı gerçekleştirebilirsin. 😊 Buna göre;

  • Ayak maskesini kullanmadan önce ayaklarının temiz olmasına özen göstermelisin. Ayrıca maske öncesi bir süre ılık suda bekletmek de ayaklarının bir miktar yumuşamasına yardımcı olacaktır.

  • Ardından maskeyi, üzerinde yazan talimatlara uyacak şekilde ayaklarına geçirmeli ve belirtilen süre boyunca ayaklarında bekletmelisin.

  • Daha sonra maskeleri ayaklarından çıkarıp, ayaklarında kalan ürünü masaj yardımı ile cildine yedirebilirsin. Bu işlem, ürünün daha iyi emilmesi ve ayaklarının daha iyi nemlenmesini sağlayacaktır.

Gördüğün gibi ayak maskesi evde kullanımı son derece kolay maske çeşitlerinden biri. Üstelik dakikalar içerisinde ayaklarının yumuşacık olmasını sağlıyor.

CeraVe Yenileyen Ayak Kremi

En az ayak maskesi kadar etkili bir ayak nemlendiricisi ürününden bahsetmek istiyoruz sana. Dermatologlar tarafından geliştirilen CeraVe Yenileyen Ayak Kremi ile çatlamış ve sert topuklara elveda diyebilirsin! 😊 Formülünde 3 temel seramid, salisilik asit ve amonyum laktat içeren bu krem, koruyucu cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. İçeriğindeki kontrollü salınım teknolojisi sayesinde, ürünün uzun süre cilt üzerinde kalmasını sağlayarak, cildi nemlendirme etkisinin gün boyu sürmesini sağlanmış oluyor. Ayaklarımızın çatlamış, sert ve kuru görünümüne şahit olduğumuzda mutlaka kullandığımız bu ayak kremi ile uzun süre yumuşaklığını yitirmeyen ayaklara kavuşuyor ve ayaklarımızdaki ölü derileri atıyoruz. Bizce kesinlikle denenmesi gereken bir ürün. Sen de deneyince bize hak vereceksin. 😊

Ayak Peelingi Nedir?

Ayak Peelingi Nedir?

Ayak peelingi de aslında maske ile aynı işleve sahip. Hatta bazı ürünler, peeling ayak maskesi olarak da geçebiliyor. Hem maske gibi etki veren hem de peeling etkisiyle ölü derinin atılmasını sağlayan bu ürünler için kullanışlı olduklarını söyleyebiliriz. Ancak sadece peeling özellikli ürünleri tercih etmek istiyorsan da bu gibi ürünlerin ayaklarındaki ölü deriyi temizleyip, daha sağlıklı, parlak ve yumuşak bir görünüm kazandırdığını belirtelim.

Evde Ayak Peelingi Nasıl Yapılır?

ayak peeling

1. Adım: Doğru ürünleri seç

Ayak peelingi evde nasıl uygulanır sorusuna vereceğimiz yanıt, yine maske kullanımından çok da farklı değil. Satın almış olduğun ürünün üzerinde yazan talimatlara uyarak peeling adımını gerçekleştirebilirsin. 

Kiehl's Exfoliating Body Soap

Kiehl's Exfoliating Body Soap

Jojoba çekirdeği tozları, ponzataşı ve parakaksi yağı ile ciltteki ölü derileri gidermeye ve kirin vücuttan atılmasına yardımcı olan bu peeling sabunu özellikle bacaklarda ve ayaklarda son derece etkili. Sedir ağacı, sandal ağacı ve okaliptüs yağlarının aromatik birleşimiyle ciltte temiz, yumuşak ve enerjik bir his verirken mükemmel bir koku da bırakıyor. Etkisi karşısında şaşkınlık geçirdiğimiz bu peeling, anında temizlenmiş ve parlak bir cilt görünümü sunarken, sağlıklı ışıltı ve yumuşak bir his kazandırıyor. 😊

2. Adım: Ayaklarını temizle

Kim demiş peeling sadece yüze yapılır diye? Ayaklarındaki ve bacaklarındaki ölü deriyi atmak için vücut peelingi yapan sabunları kullanabilirsin. Peelingi sabunu kullanmadan önce ayaklarını ılık suyla temizleyerek peelinge hazırlamalısın. 

3. Adım: Peelinge başla

Ayak peelingi için sabunu ayaklarına dairesel hareketlerle uygula. Suyun etkisiyle yumuşayan ayaklarının hafifçe soyulduğunu temizlendiğini göreceksin. Bu aşamada mutlaka ılık veya sıcak su kullanarak peelingin devam etmesini sağlamalısın. 

Editörün önerisi: Dairesel hareketler sayede ayaklarındaki kan dolaşımını da harekete geçirmiş olacaksın ve ayakların çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Yalnızca unutmaman gereken bir nokta: Ayak derisinin daha dayanıklı ve sert olduğunu düşünerek peeling uygularken bastırmamalısın.

4. Adım: Ayak maskesi yap

Ayak peeling maskesi veya soyulan ayak maskesi olarak bilinen maskeleri ayda bir kullanabilrsin. Peeling jel içeren bu ayak derisini soyan maske, ayaklarındaki ölü derilerin atılmasını sağlıyor ve ayak derisini yeniliyor. Ayak bakımı maskesi için temiz ayaklarını maskenin içine yerleştirmen yeterli! Evde soyulan ayak maskesi de yapabilirsin.

Ayak maskesi tarifi için bebek yağı ve şekeri karıştırabilirsin. Şeker granülleri topuklarında peeling etkisi yaratarak ölü derilerden kurtulmana yardımcı olur. 

5. Adım: Ayaklarını nemlendir

5. Adım: Ayaklarını nemlendir

Peeling sonrası ayaklarını nemlendirerek yumuşacık görünmelerini sağlayabilirsin. CeraVe Yenileyen Ayak Kremi'ni topuklarından başlayarak ayaklarının tamamına uygula. 3 temel seramid, salisilik asit ve amonyum laktat içeren ayak bakım kremi sayesinde serteleşen topukların daha yumuşak görünmeye aşlayacak. Ayak bakım kremini düzenli olarak her gün uyguladığında çatlak topukların nemlenecek ve ölü derilerden kurtulmuş olacaksın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?