Cilt Nemlendiren Güneş Kremini Deniyoruz!


Cildi güneşten korurken aynı zamanda nemlendirmek mümkün mü? Bu sorunun yanıtını şimdi veriyoruz!

Cildi yaz-kış güneşin zararlı etkilerinden korumanın ne kadar önemli olduğunu biliyorsun. Sadece yazın değil, kış aylarında, hatta evdeyken bile UVA ışınlarından cildi korumanın önemi büyük. Erken yaşlanma belirtileri, lekeler, hatta cilt kanserine kadar gidebilecek durumlara engel olmak için güneş koruyucu kremini aksatmadan uygulamalısın. Peki, güneş kreminin aynı zamanda cildini nemlendirmesini istemez misin? Özellikle kuru ve hassas ciltlilerin çok sevineceği bir haberimiz var: Cilt nemlendiren bir güneş kremi bulduk ve hemen denedik!

Güneş kremi cildi nemlendirir mi?

Güneş kremi cildi nemlendirir mi?

Güneş kremlerinin esas önceliği ve görevi, cildi UVA/UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı korumaktır. Bununla beraber cilt problemlerine yönelik diğer özellikleri ise her güneş kreminde aynı değildir. Bu yüzden cilt tipine ve ihtiyacına göre güneş kremi seçmek de çok önemlidir. Örneğin lekeli bir cilde sahipsen güneş lekelerini engelleme özelliği olan bir güneş kremi tercih edebilir, yağlı bir cilde sahipsen de parlamayı kontrol edecek bir güneş kremi kullanabilirsin. Cildine uygun hangi güneş kremini kullanman gerektiğini öğrenmek için bu testi çözebilirsin.

Kuru ciltlilerin en sık sorduğu soruların başında ise “Güneş kremi cildi nemlendirir mi?” geliyor. Güneş kremini cilt bakım rutininin son adımında uygulamak gerektiği için kuru ciltlerin nemlendirme ihtiyacını gidermek zaman zaman zor olabiliyor. Bu yüzden de nemlendirme özelliği olan güneş kremleri kurtarıcı oluyor. La Roche Posay’in Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+ güneş kremi, kuru ve hassas ciltlerin çok severek kullanacağı bir güneş kremi. Biz de bu güneş kremini çıkar çıkmaz denedik ve yorumladık!

La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+

La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+

Kuru ve hassas ciltler için yüksek güneş koruması sağlayan La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+ cildi nemlendirme özelliği ile ön plana çıkıyor. Formülündeki gliserin ve termal su sayesinde cildi nemlendiriyor ve yatıştırıyor.

Anthelios Ultra Hydrating güneş kreminin bir diğer iyi özelliği ise XL-PROTECT filtreleme özelliği sayesinde cildi UVA ve UVB ışınlarına karşı en optimum düzeyde koruyor. UV ışınlarının yanında, hava kirliliği ve stres kaynaklı zararlara karşı da cildi koruyor.

La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+’nin yapısı

La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+’nin yapısı

Nemlendirme özelliğine sahip bir güneş kremi olarak La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+’nin yapısı son derece kremsi ve hafif. Sürer sürmez cilt tarafından hızlı bir şekilde emiliyor, geriye yağlı bir his ve beyaz iz bırakmıyor.

Nemlendirme etkisi o kadar iyi ki, cildin çok kuru olmadığı sürece nemlendirici adımını es geçip bu güneş kremini tek başına bile kullanabilirsin. Eğer cildin çok kuru ise destelemek için altına nemlendiricini de uygulayabilirsin. La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+, gün içinde cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruduğu gibi ciltte kuru bir his oluşmasının önüne geçiyor ve tekrar nemlendirmeye gerek kalmıyor. Eğer gün içerisinde cildini ferahlatmak ve nemlenmesini sağlamak istersen, La Roche Posay Termal Suyu'ndan yardım alabilirsin.

Editörün Önerisi: Eğer cildinde kusurlar varsa ama güneş korumasından da feragat etmek istemiyorusan, La Roche Posay Anthelios Ultra Hydrating Cream SPF 50+ Tinted'ı da kullanabilirsin. Pigmentli formülü ile cilt tonunu eşitlerken aynı zamanda cildini nemlendirerek güneşten koruyabilirsin.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?