Colorista Hair Makeup ile Saç Makyajını Deniyorum!

Colorista Hair Makeup ile Saç Makyajını Deniyorum!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Instagram’da sık sık karşıma çıkan, herkesin konuştuğu yepyeni trend saç makyajını sizler için denedim! L’Oréal Paris Colorista Hair Makeup’ın en beğendiğim 3 rengi ile hem uygulama ipuçlarından, hem de ürün hakkındaki deneyimlerimden bahsedeceğim :) Sen de merak ediyorsun değil mi? Seni hemen yazımın devamına alalım!

Sonuna kadar okumayı unutma, biz kıvırcıklar için de farklı bir uygulama yöntemi keşfettim!

Saç makyajı nedir?

L'Oréal Paris Colorista Washout, Spray'den sonra son dönemde favorim olan Colorista Hair Makeup ile makyajımızda kullandığımız farklı renkleri saçlarımıza da uygulayıp, saçlarımıza makyaj yapabiliyoruz! :) Yapman gereken ise saç rengine uygun rengi bulmak ve hemen denemek!

Saç makyajının avantajları nelerdir?

İstediğin gibi renklerle oyna!

Colorista saç makyajı ile aynı yüzümüz gibi saçlarımıza da 1 gün kalıcı makyaj yapıyoruz! Hem de her saç renginde anında görünür renklere ulaşabiliyoruz! Hair Makeup’ın kahverengi saçlar için 8, sarı saçlar için de 7 farklı renk seçeneği var. Tek yapman gereken istediğin rengi seçmek ve tarzını yaratmak! İşte bu kadar! :)

İstersen tek renkle, istersen birkaç rengi karıştırıp tarzını özgürce yaratabilirsin. Harika değil mi!

İlk şampuanlamaya kadar kalıcı!

Colorista Hair Makeup ilk şampuanlamaya kadar kalıcı. Eve döndükten sonra makyajını nasıl temizliyorsan, Hair Makeup’ı da saç makyajını da yıkayarak temizleyebilirsin! Ertesi gün de hemen başka bir Colorista Hair Makeup rengini deneyebilirsin!

Bulaşmaya karşı dayanıklı!

Colorista Hair Makeup’ın formülü kuruduktan sonra bulaşmaya karşı dayanıklı. Saçlarına uyguladıktan sonra kolayca kuruyor ve sabitleniyor. Böylece kıyafetlerine bulaşmıyor ve dilediğin görünümün tadını çıkarabiliyorsun! Yani L'Oréal saç makyajını bizim için kolay hale getiriyor! :)

Saçların yumuşacık!

Colorista Hair Makeup’ın en çok sevdiğimiz özelliğinde sıra! Jel yapısı ile saçlarımızı kurutmuyor, renk sonucunu ise anında görüyoruz!

Colorista Hair Makeup Renkleri

Colorista Hair Makeup’ın kahverengi saçlara özel 8, sarı saçlara özel 7 farklı renk seçeneği ile saç rengin ne olursa olsun anında görünür renk sonucu veriyor. 

Copper

Colorista Hair Makeup’ın en beğenilen renklerinden biri olan Copper tonu, bakır görünümüyle benim de favorilerimden!

Hot Pink

Pembe saç renginin en şeker hali Colorista Hair Makeup Hot Pink! Sarı saç renklerine uygun bu tonla eminim ki havalı görüneceksin!

Rose Gold

Takılarımızdan sonra saçlarımızda da rose gold trendini Colorista Hair Makeup Rose Gold rengiyle ulaşabiliyoruz.

Red

Kırmızının en canlı, en havalı tonlarından birine Colorista Hair Makeup Red rengiyle ulaşabilirsin.

Plum

Gizemli halleriyle mürdüm tonları kahve tonlarındaki saçlara saç makjyajında bambaşka bir hava veriyor!

Grey

Gri saç renkleri son dönemde popülerliğini kaybetmiyor! Colorista Hair Makeup Grey rengiyle havalı görünmemek neredeyse imkânsız! :)

Green

Yeşil saç renkleri ve koyu renkler saçlar birleşince ortaya çıkan görünüm beni asla şaşırtmadı! Bu cool görünüm ile sen de saçlarınla fark yaratabilirsin!

Colorista Hair Makeup Kullananlar

L'Oréal Paris Colorista'nın Hair Makeup'ını sevenlerden olarak ben bu ürünü çok sevdiğimi belirtmeliyim. Festivallerde, konserlerde, etkinliklerde kullanarak herkesten farklı görünümlere kolayca ulaşabiliyorum! :)

Colorista Hair Makeup Nasıl Kullanılır?

Gelelim Colorista Hair Makeup nasıl uygulanır! Ürün kuruduktan sonra hiçbir yere bulaşmıyor ama sen yine de uygularken omuzlarına bir havlu örtmeyi unutma :)

Dolaşmış saçlarını bir tarak yardımıyla nazikçe ayır.

Fazla ürüne ihtiyacın yok, uygulaman gereken miktar yalnızca bu kadar. Ben bugün renkli bir örgü deneyeceğim, hadi ismini de #unicornbraid koyalım. Bu yüzden saçlarımı üç parçaya ayırdım, bir parçası için Colorista Hair Makeup #dirtypinkhair rengini seçtim.

Az miktarda boyayı ince bir saç tutamına uyguluyorum.

Üst taraflara doğru degradeli bir geçiş sağlamak için önce saç uçlarımdan başlayıp parmaklarımda kalan ürünü üst kısımlara doğru uyguluyorum.

Boya hala ıslakken saçlarımı tarayarak boyanın her yere eşit dağılmasını sağlıyorum.

Saçımın ikinci tutamı için ise Colorista Hair Makeup #bluehair rengini seçtim. Onu da bir önceki adımları takip ederek saçıma güzelce uyguluyorum.

Eğer saçların düzse kurumaya bırakabilir ya da kurutma makinesi ile kurutabilirsin. Benim gibi kıvırcık-dalgalı saçlara sahipsen saçlarınızı parmakların yardımıyla şekillendirmeni ve bir vigo yardımıyla yukarı hareketlerle kurutmanı öneririm. Kuruduktan sonra dilersen saçlarına su bazlı olmayan bir serum uygulayabilirsin.

Örgümü tamamlayıp, saç aksesuarlarımı da takarak görünümümü tamamlıyorum. İşte bu kadar kolay.

Biliyorsunuz biz kıvırcıklar her ürünün farklı bir uygulama yöntemini bulmak zorundayız. Ben de bu ürünün bizim için çok kolay ve havalı duran bir uygulama yöntemini daha buldum. Eğer saçlarınızda daha hafif, daha doğal bir görünüm istiyorsanız bu yöntem tam size göre.

L'Oréal Paris saç makyajının en güzel renklerinden Colorista Hair Makeup #purplehair rengiyle başlıyorum, elime yine oldukça az bir miktar alarak iki elimin parmaklarına ürünü yayıyorum.

Sanki bir krem ya da köpük sürüyormuşum gibi uçlardan başlarayarak yukarı doğru hareketlerle avucumdaki ürünü saçlarıma yediriyorum. Güzelce dağılması için işlemi birkaç kez tekrarlıyorum.

Biraz #bluehair biraz da #dirtypinkhair renkleriyle aynı işlemi tekrarlayıp degradeli bir görünüm sağlıyorum. Birkaç dakika kendi kendine kurumaya bıraktıktan sonra, TA DAA! Saç makyajım hazır!

İşte yıllardır istediğim renkli, çılgın görünüm saçlarımda.

Özellikle ikinci uygulamanın tam da biz kıvırcıklar için olduğunu düşünüyorum, bu yöntemi keşfettikten sonra ürünü daha da sevdim. Yazın festivallerde de kolayca trendleri yakalamanı sağlayacak yeni Colorista Hair Makeup saç makyajı hakkında sen ne düşünüyorsun?

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?