Deniyoruz: Hyaluronik Asit Serumlarından La Roche-Posay Hyalu B5 Dolgunlaştırıcı Serum

Deniyoruz: Hyaluronik Asit Serumlarından La Roche-Posay Hyalu B5 Dolgunlaştırıcı Serum

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Hyaluronik asit serumları çok popülerken, biz de son dönemin en popüler serumlarından biri olan La Roche-Posay Hyalu B5 Serum'u denedik! Bu serumu, deneyen 10 kadından 9’unun sevdiğini de duyunca yakın markajımıza aldık!

Hyalüronik asitin cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Hyalüronik asitin cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Öncelikle Hyalüronik asitin ne olduğundan, cildimize etkilerinden bahsetmek isteriz. İnsanlarda cilt yaşlanması, genetik ve çevresel faktörler olmak üzere birçok etmen tarafından uyarılmaktadır. Aktif bir hayat süren kadınların, sağlıklarını ve genç görünümlerini korumak için ‘’tüm doğru şeyleri’’ yapmalarına rağmen (beslenme, uyku döngüsü, egzersiz) 20’li yaşları boyunca dolgun ve sıkı olan ciltleri, 30’lu yaşlardan sonra hyalüronik asit seviyeleri giderek azaldığı için dolgunluğunu ve sıkılığını kaybetmektedir.

Hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan bir şeker molekülüdür. Kendi ağırlığının 1000 katına kadar su tutma özelliğine sahiptir. Hyalüronik asit seviyelerimiz yaşla birlikte azalır. Azalan hyalüronik asit seviyesiyle beraber cilt, parlaklığını, elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybeder. Yorgunluk belirtileri daha belirgin hale gelir.

50 yaşına gelindiğinde ise cilt, hyalüronik asit seviyesinin %50’sini kaybeder. Bu nedenle hyalüronik asit içeren serumlar; etkili bir şekilde yaşlanma karşıtı bakım yaparlar. Şimdi de bu çok yetenekli molekülü içeren, La Roche-Posay‘in yeni çıkarttığı Hyalu B5 Serum’u inceleyelim. 

Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı La Roche-Posay Hyalu B5 Serum

Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı La Roche-Posay Hyalu B5 Serum

Hyalu B5 Serum, cildin nem bariyerini yenileyerek, dolgunlaştırıcı ve onarıcı etki sağlayan yaşlanma karşıtı günlük bakım serumudur. Çift moleküllü saf hyalüronik asitin dolgunlaştırma ve su tutma özelliği, B5 vitamininin de onarıcı özelliği ile bu etkileri sağlamaktadır.

Yaşlanma karşıtı bakım sağlayan Hyalu B5 Serum’un cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Yaşlanma karşıtı bakım sağlayan Hyalu B5 Serum’un cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Su bağlayıcı bir bileşen olan hyalüronik asit; cildin üst katmanı epidermiste ve cildin alt katmanı dermiste derin hidrasyon (nemlendirme) sağlar. Kırışıklıkların ana nedeni olan epidermisteki su kaybı, büyük moleküllü hyalüronik asit tarafından önlenir. Böylece ince çizgileri yeniden dolgunlaştırarak cildin üst yüzeyine etki eder.

Düşük moleküler ağırlıklı hyalüronik asit, tüm epidermis katmanlarına ve dermise kadar nüfuz edebilen küçük boyutlu moleküllerde parçalanır. Bu şekilde, cildin içerisinde derin dolgunlaştırıcı etki ile hücresel yenilenmeyi desteklemek için kolajen sentezini uyarır. Böylece cilde dolgunluk verirken, cilt elastikiyetini de arttırır.

Çift moleküllü hyalüronik asit ve B5 vitamini arasında tamamlayıcı bir etki vardır. Bu iki etken madde yeni hücrelerin oluşumu ve cildin onarımı sağlar. Hyalüronik asit içerikli Hyalu B5, bu etken maddelerin birleşimi sayesinde, hassas ciltlerin bile kullanabileceği, yaşlanma karşıtı serum haline dönüşür.

Hyalu B5 Serum’u kimler kullanabilir?

Hyalu B5 Serum’u kimler kullanabilir?

Hassas cilt dahil tüm cilt tiplerinin kullanabileceği Hyalu B5 Serum’u;

 • Aktif şehir hayatı yaşayan solgun ve yorgun görünen nemsiz cilde sahip kişiler,
 • Cildine düzenli olarak dolgu ve botoks yaptıran kişiler,
 • Cildinde sarkma ve kırışıklık problemi yaşayan, daha dolgun ve cildi sıkı görünsün isteyen kişiler,
 • 25 yaş üstü saf hyalüronik asit içerikli ürün arayan kişiler

kullanabilirler.

La Roche-Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serum nasıl kullanılır?

La Roche-Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serum nasıl kullanılır?

Dermatologlar ve oftalmologlar tarafından test edilen çift moleküllü hyalüronik asit içeren Hyalu B5 Serum; sabah ve akşam, göz çevresi dahil kullanılabilmektedir.

Onarım işlemi gerektiren bir alana sahip göz çevresi, cildin geri kalanından 4 kat daha incedir. Kolajen ve elastin açısından fakir olan göz çevresi daha hızlı sarkar. Aynı zamanda 1 günde ortalama 20.000 kez gözümüzü kırparız. Tüm bunlar genç bir cilde giden yolda,  göz çevresi için ayrı bir bakım kremi kullanmamız gerektiğinin göstergesidir.

Hyalüronik asit içerikli Hyalu B5 Serum ve Göz Çevresi Bakım Kremi, sabah ve akşam temiz cilde uygulanır. Yani sabah uyanınca yüzümüzü temizledikten, akşam yatmadan önce de makyaj ve kirden cildimizi arındırdıktan sonra yaşlanma karşıtı bu serumu ve göz çevresi bakım kremini kullanabiliriz.

La Roche-Posay Hyalu B5 serumun en sevilen özelliklerinden biri, Hyaluronik asit içeriğine rağmen cilt tarafından çabucak emilip, yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor olması. Bu sayede üstüne rahatlıkla makyaj yapılabilen yaşlanma karşıtı bu serumu ve göz çevresi bakım kremini keyifle günlük bakım rutinine eklemeni tavsiye ederiz. :)

Aynı zamanda en önemli yaşlanma karşıtı ürün olan güneş koruyucu bakım kremini dört mevsim boyunca her sabah kullanmayı unutmamalısın. 

La Roche-Posay Hyalu B5 Serum Kullananların Yorumları

La Roche-Posay Hyalu B5 Serum Kullananların Yorumları

La Roche-Posay Hyalu B5 Serum kullananların yorumlarını merak ediyor musun? O zaman deneyenlerin, senin için derlediğimiz yorumlarını aşağıda bulabilirsin!😊 

Etkisi hakkındaki yorumlar:

 • "Ürün piyasadaki diğer ürünlere göre daha uygun fiyatlı fakat çok daha etkili, ilk kullanımdan itibaren dolgunlaştırıcı bir etkide bulunduysa, düzenli kullanımda mucizeler yaratabileceğini düşünüyorum."
 • "Ürünü kullandığım anda etkisini cildimde hissettim. Hem hyaluronik asit hem de b5 vitamini içeriyor. Bu markanın birkaç ürününü daha kullanıyorum bu serumu da rutinime ekledim."
 • "Çok yağlı cildimde bile asla yapışkan bir his bırakmadı. Hep aradığım canlı bir cilt görünümüne sonunda kavuştum diyebilirim."
 • "Hassas cildimde bir sorun yaratmadı zaten bu markayı da hassas ciltlere uygun ürünler çıkardığı için tercih ediyorum. İlk kullanımdaki etkisine göre fiyatı da gayet makul."
 • "Şişesinin küçük olduğunu düşünmüştüm alırken fakat bir damlası ile tüm yüzünüzü nemlendirebiliyorsunuz. Üstelik etkisi gün boyu devam ediyor."
 • "Ürünü 1 aya yakındır kullanıyorum tüm cilt kusurlarında etkili bir ürün olduğunu düşünüyorum. Cilt tonumu eşitledi ve kırışıklıklarım azaldı. Kesinlikle bitince yenisini alacağım bir ürün oldu."
 • "Ürünü kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra ailem ve arkadaşlarım cildimdeki değişikliği farketmeye başladı. Daha aydınlık ve dolgun bir cilt görünümü isteyen herkese bu serumu tavsiye ederim."
hyalu b5

Kullanımı hakkındaki yorumlar:

 • "Cildime masaj yaparak uyguluyorum ve kolayca emiliyor. Uygulama sonrasında cildimi daha dolgun ve nemli hissettim. Tavsiye ediyorum."
 • "Ürün akışkan ve cilt tarafından güzel emiliyor. Ben makyaj altına uyguluyorum, cildimi daha sağlıklı ve canlı gösteriyor. Dolgun cilt hissin ilk kullanımdan itibaren hissetmeye başlıyorsunuz."
 • "Gece temiz cildime bu serumu sürüyorum. Sabah uyandığımda sadece güneş koruyucu ile çıkıyorum çünkü cildimi çok sağlıklı gösteriyor. Bu doğal görünüme bayıldım. Bir numaralı ürünüm oldu artık kendisi"
 • "Ürünü gece yatmadan önce kullanıyorum, uyandığımda o nemli his hala devamediyor üzerine makyaj yapıp çıkıyorum. En sevdiğim ürünlerden biri oldu cilt bakımımda."
 • "Bu ürünü kullandıktan sonra ekstra bir nemlendiriciye ihtiyaç duymuyorum hiç. Güzel kokusu ile tüm gece cildime bakım yapmasını seviyorum."
hyalu b5 serum

İçeriği hakkındaki yorumlar:

 • "Ürün içeriği olarak b5 ve hyalüronik asit çok başarılı. Dokusunu ve kokusunu çok sevdim. Kullandıktan sonra nemli bir his bırakıyor."
 • "İçeriğindeki hyalüronik asit cildi çok güzel nemlendiriyor ve uzun süreli bir canlılık veriyor cilde."
 • "Göz çevresi kremi ile birlikte kullanıyorum, ürünlerin içerikleri gerçekten harika. Karma cildime uygun bir temizleyici sonrası akşamları uyguluyorum. Tavsiye ederim."
 • "Hyalüronik asit içeren ürünlerin nemlendirmesini çok seviyorum. Bu ürünü kullandığımda da ilk hissettiğim o müthiş nem ve getirdiği aydınlık bir cilt görünümü oldu. Kesinlikle bittikçe alacağım bir ürün."
Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?