Evde saç güzelliği ritüeli: 10 dakikada yumuşacık, parlak saçlar!

Evde saç güzelliği ritüeli: 10 dakikada yumuşacık, parlak saçlar!

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Gür, parlak, dolgun saçlar… Güzel ve bakımlı saç anlayışın nasıl olursa olsun, saçların sağlıklı olduğunda kusursuz görüneceği kesin! Eğer mükemmel saç bakımı adı altında sadece şampuan ve saç kremi kullanıyorsan, rutinindeki çok önemli adımları atlıyorsun demektir; evde derinlemesine besleme ve onarıcı bakım! Güzellik bilinci olan kadınların hepsi bu sırrı biliyor ve haftada birkaç kez bu bakımı uyguluyor. Peki, neden bunu yapıyorlar? Çünkü ciltlerine olduğu kadar saçlarına da çok değer veriyorlar. :)

Ancak senin için iyi bir haberimiz var: saçlarının sağlıklı uzamasını, parlamasını, onarılmasını ve canlanmasını sağlayabilirsin. Hadi önerilerimize başlayalım!

10 dakikada evde saç bakımı nasıl olur?

Evde saç bakımı denilince çoğumuzun aklına, çeşitli yağlar almak, sonra da bu yağları evde birbirine karıştırmak ve saçlara uygulamak geliyor. Ancak bizim önerdiğimiz bu bakımlarla, bir sürü yağ almana, karışımlar hazırlamana hiç gerek yok.

Bu konuda 2 favori ürünümüz var: Elseve Dream Long Buhar Maskesi ve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Maske. Şimdi, bu 2 maskeyle saçlarına nasıl çabucak bakım yapabileceğini, saçlarına nasıl etkileri olacağını açıklıyoruz! :)

1.Buhar maskesiyle anında onarılan saçlar!

1 kullanımda saçlarındaki yıpranmayı %100 onaran bir maske düşün! Kullanmaya başladığımız ilk günden beri favoriler listemizin üst sıralarında yer alan Dream Long Buhar Maskesi, 2 adımda saçlarımızı onarabilmemizi sağlıyor.

Buhar maskesinin bonesi kendiliğinden ısınıyor, besleyici balsamı ise Hint yağı, bitkisel kaynaklı keratin ve vitaminler içeriyor. Böylece saçlar çok yoğun şekilde besleniyor, 1 kullanımda %100 onarılıyor.

Saçlarında kırıklar varsa, son dönemde yıprandığını fark ettiysen, saçlarının sağlıklı şekilde kırılmadan uzamasını istiyorsan tam sana göre diyebiliriz!

Nasıl kullanılır?

Bu maskenin kendiliğinden ısınan bonesi ve çok özel, besleyici balsam kremi bulunuyor. Önce balsam kremi uygulanıyor, sonra da boneyi takıyorsun. Sonrasında da bone üzerinden saçlarına hafifçe masaj yapmaya başlıyorsun ve sihir ortaya çıkıyor! Kendiliğinden ısınan bonenin ısısıyla, besleyici balsam saç tellerine işliyor ve saçların onarılmaya başlıyor. Ve işin en güzeli yanı da tüm bu olanların 10 dakikada gerçekleşmesi. :)

Boneyi taktıktan sonra 10 dakikanın geçmesini beklerken de dilediğin gibi hareket edebilirsin. İster sosyal medyada gezin, ister müzik dinle, istersen de telefonla konuş! Süre dolunca da boneni çıkar ve saçlarını durula. İşte bu kadar! :)

2.Hindistan cevizi yağıyla yumuşacık, yaz kokan saçlar!

Bakım ürünleri besleyici formülleri, saç görünümünü anında iyileştiren içerikleriyle düzenli kullanımda saçlarında gelecekte oluşabilecek hasarları önleyebilir. İşte bu besleyici formüllerden biri Hindistan cevizi yağı! Saçı besleyen, nemlendiren, dipten uca parlak, sağlıklı görünmesini sağlayan ve tabii misler gibi kokan bu özel içeriği çok seviyoruz!

Neyse ki evde Hindistan cevizi maskesi karışımları hazırlamamıza da artık hiç gerek kalmadı! :) Elseve Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Banyo Öncesi Saç Maskesi’ni uyguladıktan sonra saçların için ne kadar iyi bir şey yaptığını anlayacaksın.

Saç bakım rutinimizin süper starı, kuruluktan cansızlığa, en sık yaşanan saç sorunlarını hedefleyen bakım maskesi saçlarımızı dipten uca besliyor.

Hindistan cevizi yağı ve değerli yağlar bu saç maskesinde buluşmuş ve ortaya bu harika karışım çıkmış. Saçları 2 kat besliyor ve de bunu yaparken saçı ağırlaştırmıyor. Yani "maskeden sonra saçlarım ağırlaşır mı" diye düşünenler varsa çok hafif bir formüle sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

Nasıl kullanılır?

Bu maskeyi ister banyodan önce, istersen de banyo sırasında kullanabilirsin. Banyodan önce sadece 10 dakikanı alacak bu uygulama saçlarında gözle görülecek bir değişiklik yaratacaktır. Banyodan önce Elseve Mucizevi Hindistan Cevizi Yağ Banyo Öncesi Saç Maskesi'ni saçlarının uçlarına ve boylarına uygula ve bu şekilde yaklaşık 10 dakika kadar bekle. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla yıkadığında yumuşacık saçlarına şok olacaksın! :)

Eğer vaktin varsa ve saçlarına daha uzun zaman ayırabiliyorsan, Hindistan cevizi maskeyi gece yatmadan önce de uygulayabilirsin. Saçının uç ve boylarına maskeyi uygula, saçlarını bir havluya sar ve bu şekilde güzel bir uyku çek! Sabah uyandığında saçlarını güzelce durula. O mis gibi koku gece boyunca saçlarına iyice işlemiş olacak, saçların mükemmel görünecek! :)

Tabii istersen de banyo rutinin sırasında, şampuandan sonra da uygulayabilirsin. Banyoda saçlarının boy ve uçlarına uygulayıp saçlarını durulayabilirsin.

Söz konusu saç bakımı olduğunda, artık evde de kolayca bakım yapabileceğini biliyorsun. Peki bu önerimizi dikkate alıp, uygulamaya şimdi başlamaya ne dersin? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?