Gergin Yüz Hatları: Boyun, Çene ve Gıdı Masajı


Daha sıkı ve gergin yüz hatlarına sahip olmak için masaj tekniklerini denemeye ne dersin? Boyun masajı yapmak, boyun bölgesindeki kan dolaşımının hızlanmasına ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı oluyor. Boyun, çene ve gıdı masajı yapanlara baktığımızda ciltlerinin daha gergin göründüğünü fark ediyoruz. Peki, bizim neden onlar gibi sıkı cildimiz olmasın? Hemen boyun, çene ve gıdı masajı tekniklerini öğreniyoruz ve masajla cilt sıkılaştırmaya başlıyoruz. Yüz yogası nasıl yapılır, yüz nasıl sıkılaştırılır? Hepsini anlatıyoruz. Hazır mısın?

Boyun masajı nasıl yapılır?

 Boyun masajı nasıl yapılır?

Boyun bölgesinde cildimiz çok ince ve hassas olduğu için erken kırışıklık eğiliminde olabilir. Boyun bölgesini güneşten yeterince korumamak ve yüzümüz kadar krem sürmemek gibi nedenlerden dolayı da boyun bölgesinin daha erken yaşlandığını görürüz. Boyun bölgesindeki kırışıkları yavaşlatmak ve daha sıkı görünmesini sağlamak için boyun masajı tekniklerini öğrenmelisin. 

Dekolte masajı da denilen boyun masajı için aşağıdan yukarı doğru parmaklarının kenarlarıyla ilerlemelisin. İlk önce boyun bölgesinin sağına ve soluna doğru masaj yap. Son olarak boyun bölgesinin tam ortasına aşağıdan yukarı doğru ilerle ve kan dolaşımını hızlandır. Cildinin biraz kızardığını görebilirsin, bu çok normal. Boyun derisinin sıkılaşması için egzersiz yapmayı da unutmamalısın. Başını tam olarak geriye doğru ittir ve 5 saniye bekle. Bu hareketi günde 10 kere yaparak boyundaki derin kırışıkların azalmasına yardımcı olabilirsin. 

Editörün önerisi: L'Oréal Paris Revitalift Filler %1.5 Saf Hyaluronik Asit Kırışıklık Karşıtı Serum'u hem yüzüne hem de boynuna uygulayabilirsin. Loreal kırışıklık karşıtı serum belirgin şekilde cildi nemlendirir, pürüzsüzleştirir, dolgunlaştırarak ince kırışıkların azalmasına yardımcı oluyor. İlk önce temiz boynuna serumunu sürmeli daha sonra boyun masaj hareketlerini yapmalısın.

Çene masajı nasıl yapılır?

Çene masajı nasıl yapılır?

Çene yogası ve çene masajı yapanlar, çene hatlarının daha belirgin, keskin ve pürüzsüz göründüğünü söylüyorlar. Yüz yogası çene bölgesinde uygulanan hareketler, çene bölgesini ortaya çıkarmak için yapılıyor. Böylece tıpkı jawline estetiğinde olduğu gibi çene hattının daha keskin görünmesi sağlanıyor. Peki, evde çene masajı ve çene yogası nasıl yapılır?

Çene yogası yapmak için parmaklarının dış kısmını çenenin tam ortasına yerleştir. Aynı anda her iki parmağını da çenenin dış kısmına doğru ilerlet. Bu çene masajı hareketini yaparken çene kemiğine hafif baskıda bulanabilir ve çene derisini ittiterek ilerleyebilirsin. Çene yogası hareketini günde 10-15 kere günde iki kere tekrarlamanı öneririz. Özellikle sabah uyandığında ve gece uyumadan temiz cildine çene masajı yapmak çok iyi gelecek. 

Editörün önerisi: Yüz yogası yapmadan önce cildini nemlendirmeni öneriyoruz. Vichy Liftactiv Supreme Gündüz Bakım Kremi, çene bölgesine yoğun nem sağlar ve derin kırışıkların azalmasına yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerinin görünümünün anında ve gün boyu azalmasına yardımcı oluyor. Day Proof Kompleksi ve Rhamnose içeren formülü sayesinde uzun süreli etki sağlar. Böylece çene masajı etkilerini gün boyu cildinde hissedebileceksin.

Gıdı masajı nasıl yapılır?

Gıdı masajı nasıl yapılır?

Gıdı sarkmasına karşı gıdı masajı ve gıdı yogası yapılması öneriliyor. Çene altı gıdı yok etmek için kırışıklık karşıtı nemlendiriciler ile birlikte günlük olarak gıdı masajı hareketleri de yapmalısın. Nemlendirici kremini sürmeden önce yapacağın hareketler sayesinde gıdının sıkılaşmasını ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.

Çene altı gıdık nasıl gider? Gıdı masajı yaparak çene altındaki sarkan gıdını toparlayabilirsin. Gıdı masajı için kaşık kullanmalısın. İki kaşığın arka tarafını gıdı altına yerleştir ve öne doğru ittir. Sanki gıdını tarar gibi gıdıdan çene ucuna doğru ilerle. En etkili gıdı yogası hareketlerinden biri olan kaşık yöntemi sayesinde gıdı hattını düzleştirebilirsin. 

Editörün önerisi: Gıdı masajı yaptıktan sonra gıdı sıkılaşması için Kiehl's Super Multi-Corrective Cream SPF 30 kullanmanı öneririz. Yüzde ve gıdı böglesinde kullanılabilen bu krem, cildi sıkılaştırıyor ve sarkmayı önlüyor. Güneşin neden olabileceği erken yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olmak için SPF 30 UV koruması için Kiehl's kremi her yüz yogasından sonra kullanmalısın. Yüz masajı yapmak, kan don dolaşımını hızlandıracağı için sonrasında mutlaka nemlendirici sürerek hücre yenilenmesini desteklenmelisin.

Yüz yogası faydaları nelerdir?

yüz yogası faydaları
  • Yüz yogası yapmak cildindeki kan dolaşımını hızlandırır.
  • Cilde enerji kazandırır. 
  • Yüz yogası ciltteki kırışıkların azalmasına yardımcı olur.
  • Cilt sarkmasını önler.
  • Ekonomik ve masrafsızdır. 
  • Yüzdeki hücre canlılığını korur ve kasları çalıştırır, böylece yüz yogası sonrası cilt daha parlak görünür. 
  • Yüz masajı sayesinde yüz hatları rahatlar ve gergin görünüm azalır.

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Seni daha yakından tanıyarak ilgini çekecek içerikleri sana önerebiliriz!