Hyaluronik Asit'in İyi Geldiği 5 Cilt Sorunu

Hyaluronik Asit'in İyi Geldiği 5 Cilt Sorunu

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son zamanların en popüler cilt bakım içeriklerinden biri olan hyaluronik asitin iyi geldiği 5 cilt sorununu listeledik!

Hyaluronik asit, cilde nem ve dolgunluk vermede, yaşlanma karşıtı bakım yapmada en etkili ve popüler içeriklerin başında geliyor. Peki, hyaluronik asitin hangi cilt problemlerine iyi geldiğini biliyor musun? Cilt problemine göre doğru içerik kullanımını öğrenerek, gözle görülür farklar elde edebilirsin. "Hyaluronik asit ne işe yarar?" diye soruyorsan, sorunu cevaplamaya geldik: İşte hyaluronik asitin iyi geldiği 5 cilt sorunu!

1- Dolgunluk kaybı

Dolgunluk kaybı

Zaman geçtikçe, cilt eski dolgunluğunu kaybedebilir. Ciltteki kolajen ve hyaluronik asit miktarı azaldıkça, cilt gençlikteki gibi dolgun görünmeyebilir. Yaşla birlikte ciltte hyaluronik asit üretimi azaldığı için aslında bu son derece normal bir durum. Cildine dolgunluk kazandırmak için hyaluronik asit içeren ürünler kullanabilirsin. Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülü tutma kapasitesi olan hyaluronik asit sayesinde cilt eski dolgun görünümüne kavuşabilir.

Cildinin 10 yıl önceki dolgunluğunu geri kazandırmak için sana mükemmel bir hyaluronik asit serumu önerimiz var: L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serumu, formülündeki 3 farklı molekül ile derin dolgunlaştırıcı bir etkiye sahip. Bu serumun içerisindeki makro hyaluronik asit molekülü cildin üst katmanlarını nemlendirirken, mikro hyaluronik asit molekülü de daha alt katmanlara inerek dolgunlaştırma etkisinde bulunuyor. 50 kat daha küçük formu ile yeni nesi hyaluronik asit molekülü ise cildin daha alt katmanlarına nüfuz ederen derin dolgunlaştırıcı bir etki sağlıyor. Böylece düzenli olarak kullanımda ciltte iğnesiz dolgu etkisi elde ederek dolgunlaşma meydana geliyor. L'Oréal Paris Hyaluronik Asit Serumu'nu düzenli olarak kullandığında sen de cildindeki bu derin dolgunlaştırıcı etkiyi gözlerinle görebilirsin.

2- İnce çizgiler

2- İnce çizgiler

İnce çizgiler, yaşlanma belirtilerinin ilk göstergeleri. Cildinin nemsiz kalması, ince çizgi oluşumunu hızlandırabilir. Hyaluronik asit ise, cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek ve dolgunlaşmasını sağlayarak ince çizgi görünümünü azaltmaya yarayan içeriklerden.

Hylauronik asit içeren serumlar ve nemlendirici kremler kullanarak cildindeki ince çizgi görünümünü azaltabilir, etkili ve her cilt tipine uygun bir yaşlanma karşıtı bakım yapabilirsin. 

Günlük olarak kullanabileceğin L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Krem, formülündeki 2 çeşit hyaluronik asit molekülü ile cildi yoğun bir şekilde nemlendirirken, cildin epidermis tabakasına kadar inerek cilt dolgunlaştırma özelliğine sahip. Üstelik içerisindeki SPF 20 ile cildi güneşin zararlı ışınlarından da korumaya yardımcı oluyor.

3- Nemsizlik

3- Nemsizlik

Nemsizlik, pek çok soruna neden olabilen bir durum. Cildini iyi bir şekilde nemlendirmediğinde, ince çizgi, kırışıklık, mat ve cansız görünüm gibi cilt problemlerine davetiye çıkarabilirsin. Bu yüzden nemli, sağlıklı ve canlı görünen bir cilt için hyaluronik asit içeren kremler kullanabilirsin.

Hyaluronik asitten yoğun bir sonuç almak ve cildini anında yoğun bir şekilde nemlendirmek için hyaluronik asit içeren gece kremlerini kullanabilirsin. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gece Kremi, maske dokusuyla cildine gece boyunca nem vererek sabahları nemlenmiş, pürüzsüz bir ciltle uyanmanı sağlayacak.

4- Gerginlik hissi

4- Gerginlik hissi

Ciltteki gerginlik hissi, özellikle de cildini yıkadıktan sonra artıyorsa iyi bir şekilde nemlendirmeye ihtiyaç var demektir. Böyle durumlarda, doğru yüz temizleme jelini seçmenin de önemi büyük. Cildini kirden ve fazla yağdan arındırırken kurumasına da engel olmak için hyaluronik asit içeren yüz temizleme jellerini tercih edebilirsin.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisindeki Temizleme Jeli, cildi yoğun bir şekilde temizlerken formülündeki hyaluronik asit ile nemlenmesini ve pürüzsüzleşmesini de sağlıyor. Yüzünü yıkadıktan sonra gerilmesine engel olmak için, nemlendirme etkisi ile bu yüz temizleme jelini kullanabilirsin.

5- Göz çevresindeki kaz ayakları

Göz çevresindeki kaz ayakları

Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde kendisini göstermeye başlıyor. Göz çevresinde ortaya çıkan ince çizgiler yani kaz ayağı görünümünü gidermek için hyaluronik asit içeren göz kremlerini kullanabilirsin. Göz çevresine yoğun bir nem vererek, ince çizgilerin azalmasını sağlayabilirsin.

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Göz Kremi, göz çevresindeki kırışıklık görünümünü azaltıyor, yoğun bir şekilde nemlendirerek pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Günlük olarak bu kremi cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, bir süre sonra göz çevrenin çok daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?