Kısa Saç Şekillendirme Rehberi ile Göz Alıcı Kısa Saçlar

Kısa Saç Şekillendirme Rehberi ile Göz Alıcı Kısa Saçlar

Kısa saçlar son yıllarda en çok tercih edilen saç kesimlerinden biri! Eğer kısa saçların zor şekil aldığını düşündüğün için saçlarını bir türlü kestiremiyorsan, belki de bu yazımız seni ikna edebilir! Kısa saç şekillendirme aslında düşündüğün kadar zor değil, sadece doğru ürünleri ve doğru saç şekillendirme adımlarını takip etmen gerekiyor. Kısa saça şekil verme konusunda sana yardım etmeye geldik. Bakalım kısa saça nasıl şekil verilir?

Kısa saç nasıl şekillendirilir?

Kısa saç nasıl şekillendirilir?


Kısa saça nasıl şekil verilir sorusu için ihtiyacın olan cevap saç spreyinde gizli! Kısa saçların çabuk bozulmaya yatkın olduğ için saç modelini mutlaka saç spreyi ile sabitlemeni öneriyoruz. L'Oréal Professionnal Tecni Art Fix Design saç spreyi ile kısa saçlarını sabitleyebilirsin. Kısa saça yakışan saç renkleri ile yeni bir görünüm elde etmeye ne dersin?


Kısa kıvırcık saça nasıl şekil verilir?

Kısa kıvırcık saça nasıl şekil verilir?

Bu sezon pixie ve uzun bob saç kesimi oldukça popülerdi. Kısa saça maşa ile şekil verme işlemi sadece 5 dakikanı alacak. Modern ve farklı bir görünüm için ise saçlarınıdalgalı şekilde kullanabilirsin. Saçları doğal dalgalı olanlar çok şanslı, saç şekillendirici uygulayıp saçlarını dağıtınca kolaylıkla bu modele kavuşabiliyorlar. Düz saçları olanlar ise, maşa yardımıyla saçlarını dalgalandırabilirler. Kısa saçlı gelinlere özel saç modelleri arasında maşalı saçlar da yer alıyor!

Dağınık görünümlü kısa saçlar

Dağınık görünümlü kısa saç modeli uzun bir süre oldukça popüler olacak! Dağınık görünümü elde etmek için nemli saçlara da uygulanabilen şekillendirici köpük ve kremleri deneyebilirsin. Ardından saçlarını kökten uca parmaklarınla dağıtıp, kendiliğinden kurumasını sağla.

Kısa saçlar için kakül modelleri

Farklı bir görünüm isteyenler için kâküllü, kısa, modern saç stilini önerebiliriz. Saçlarının tepe noktasından başlayan uzun kâküllerle oldukça trendy bir görünüm elde edebilirsin. Saçlarının diğer kısımları ise asimetrik şekilde olunca, hacim veren saç spreyi uygulayıp sadece kurut ve sofistike görünümün hazır!

Evde kısa saç şekillendirme

Saçların kısa ama boyunu kısaltmadan daha değişik bir görünüme mi geçiş yapmak istiyorsun? Senin için en iyi tercih saçlarında asimetrik bir kesim denemek olur. Ense kısmı ve kulak kısmının oldukça kısa, üst ve ön kısımların ise uzun olduğu bu kesimle görünümünle fark yaratabilirsin! Matrix VolumeBuilder Hacim veren saç köpüğü ile saçlarını evde kolayca şekillendirebilirsin.


Kısa saçlar için saç örgüleri


Kısa saçlarını örmek için ihtiyacın olan te şey saç köpüğü ile kısa saça şekil vermek olacak. Saçlarını önce saç köpüğü ile dalgalandır daha sonra klasik örgü ile saçlarını ör. Saçlarını birkaç saat sonra açtığında buklelerin göz alıcı görünecek.

Photo Credit: Pixel Formula

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?