Kışın Cilt Kuruluğunu Önlemenin 7 Yolu

Kışın Cilt Kuruluğunu Önlemenin 7 Yolu

Kış aylarını sevenler burada mı? :) Uçuşan kar taneleri, içimizi ısıtan sıcacık içecekler, kar altında yapılan yürüyüşler… Tabii bu güzel kısımları bir yana, soğuk ve sert hava şartları nedeniyle cildimiz kuruyor, solgun görünüyor, neme ihtiyaç duyuyor. Peki kışın ortaya çıkan bu cilt kuruluğunu önlemenin yolu var mı? İşte bu yazımızda seninle, bizim favorimiz olan ürünleri, kışa özel bakım ipuçlarını paylaşıyoruz! Şimdi bu kış, cilt kuruluğuna savaş açmaya ne dersin?

1.Evini Kışa Hazırla:

evini kışa hazırla

Hava ne kadar kuru olursa cildimiz de o kadar kuru olur. Havadaki su miktarını en üst düzeye çıkarmak için en çok vakit geçirdiğin odaya, bir hava nemlendirici yerleştirmeni öneririz. Bu hava nemlendirici, havadaki nem seviyesini artırarak cilt bariyerinin nemli kalmasına yardımcı oluyor. Ek olarak, havadaki ekstra kuruluğu önlemek için, oda ısısının orta sıcaklıkta tutulduğundan emin olmalısın.

2.Beslenme Düzenine Dikkat Et:

Beslenme Düzenine Dikkat Et:

Yediklerimiz ve cilt sağlığı arasında doğrudan bir bağlantı olduğundan, yediklerine de oldukça dikkat etmelisin. Özellikle kış aylarında, ceviz, zeytinyağı, avokado gibi zengin besin değerlerine sahip gıdaları beslenme düzenine mutlaka eklemeni öneririz. Bununla beraber, her gün, bol bol su içmek de gerekiyor. Hatta dehidrasyona neden olabildikleri için alkol ve kahve tüketimi konusunda da dikkatli olmak gerekiyor.

3.Gece Bakımını Atlama:

gece bakımı

Kış gecelerinde sıcacık bir banyo sonrasında hemen kendini uykuda bulanlardan mısın? O zaman çok önemli bir noktayı atladığını sana söylemeliyiz: Gece bakım rutini! Gece biz uykudayken cilt dokumuz kendini yeniler. Bu nedenle ona destek olacak, cildini onarıp cilt görünümünü yenileyecek bakım ürünleri kullanmanı öneririz.

Midnight Recovery Concentrate

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri, Kiehl’sın artık ikon haline gelmiş Midnight Recovery Concentrate’i! Bu gece bakım iksiri, 1 haftada kırışıklık görünümünde %19 azalma sağlıyor. Biz, gece cildimizi temizledikten sonra 2-3 damla Midnight Recovery Concentrate uyguluyoruz ve sabah daha aydınlık, yenilenmiş ciltle güne başlıyoruz! :)

4.Nemlendirici ile Cildin Neme Doysun:

Nemlendirici ile Cildin Neme Doysun:

Önceden de bahsettiğimiz gibi kışın hava şartları oldukça zorlu. Bu nedenle cildimiz daha fazla neme ihtiyaç duyuyor. Ancak bu zorlu hava şartlarında bile cildimizi neme doyuran, en zor hava koşullarında bile nemi cildimize 24 saat boyunca hapseden süper bir yardımcımız var: Kiehl’s Ultra Facial Cream!

ultra facial krem

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu nemlendirici krem, 2.3 kat nemlendirme özelliği ile gün boyu cildimizin ihtiyacı olan nemi karşılıyor. Cilt tarafından hızlıca emilen hafif dokusu, yumuşak ve nemlenmiş bir cilt görünümü sağlıyor. Sabah ve akşam bakım rutinimizde, temizlenmiş cildimize uyguluyoruz ve yumuşacık, nemlenmiş cildimizin tadını çıkartıyoruz!

5.Göz Çevresi Bakımını İhmal Etme:

göz çevresi bakım

Tabii ki göz çevremiz de kış şartlarından nasibini alıyor ve göz çevremiz de bolca neme ihtiyaç duyuyor. Özellikle göz çevremiz oldukça hassas bir yapıda olduğundan, bu hassas bölgeyi etkili şekilde nemlendirip bakım yapacak, göz çevresine özel ürünler kullanmak gerekiyor.

kiehls avokado krem

Avokado yağı içeren ve bir deneyenin bir daha vazgeçemediği Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado, göz çevresi bakımında bizim de vazgeçilmezlerimizden! Avokadonun besleyici etkisiyle, göz çevremizin anında neme doyduğunu hissedebiliyoruz. Böylece göz çevremizi gün boyunca nemli tutarak capcanlı bakışlara sahip olmamızı sağlıyor.

6.Serumların Gücünü Keşfet:

Serumların Gücüne İnan

Hangi mevsim olursa olsun, cildimizi dış faktörlere karşı korumamız gerekiyor. Hava kirliliği, UV ışınları gibi çevresel faktörler cildin koruyucu kalkanı olan cilt bariyerine zarar veriyor. Böylece erken yaşlanma belirtileri ortaya çıkabiliyor… İşte bu duruma engel olmak için çevresel faktörlere karşı cildimizi koruma altına alabilecek ürünler kullanmamız gerekiyor.

super serum

Kiehl’s Vital Skin-Strengthening Super Serum da bu konudaki bizim en sevdiklerimizden! Cilde doğru oranda etki eden 11 kda Hyalüronik asit içeriği ile cildimizi nemlendiriyor, güçlendiriyor. Aynı zamanda içerisinde bulunan Hint Fesleğeni, Şizandra Üzümü ve Kırmızı Ginseng Kökü’nden oluşan bitkisel kaynaklı kompleks ile çevresel faktörlere karşı cildin güçlenmesine, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı oluyor.

7.Yaşlanma Belirtilerine Engel Ol:

yaşlanma belirtileri

Kış aylarında da anti-aging bakıma devam ediyoruz! Hatta süper güçlü bir kremle, yaşlanmanın 7 belirtisine karşı koyabiliyoruz. Kiehl’s Super Multi Corrective Cream yenilenen formülüyle, ince çizgi, kırışıklıklar, mat ve donuk cilt dokusu gibi yaşlanmanın başlıca belirtilerine etki ediyor.

kiehl’s Super Multi Corrective Cream

Phytomimetic A Vitamini, ProxylaneGX ve Chaga Mantarı gibi süper güçlü içeriklere sahip bu kremi hem gündüz hem de gece bakım rutinimizde, cildimize bakım yapmak için kullanıyoruz. Böylece hem cildimiz canlanıyor, hem ince çizgi ve kırışıklık görünümü azalıyor hem de daha sıkı, pürüzsüz görünümlü bir cilde sahip olabiliyoruz. Daha ne olsun? :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?