Makyaj Yapmadan Sivilce Lekelerini Nasıl Gizleyebilirsin?

Makyaj Yapmadan Sivilce Lekelerini Nasıl Gizleyebilirsin?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yüzündeki sivilce izleri ve diğer lekeler seni rahatsız mı ediyor? Kimi etmez ki! Yüzünün daha pürüzsüz ve kusursuz görünmesi için kendini makyaj yapmaya zorlama. Fondöten sürmeden, kapatıcı kullanmadan da cildindeki izleri gizleyebilirsin. Nasıl mı? Cildimveben editörlerinin bunun da çözümünü bulduğuna emin olabilirsin. Fresh görünüm yakalamak ve makyajdan uzak kalmak demek cilt kusurlarının ortaya çıkması demek değil. Minik dokunuşlar ve doğru cilt bakım ürünleri kullanarak cildini kusursuz göstermek senin elinde. 

Renkli nemlendiriciler ile tanış

Renkli nemlendiriciler ile tanış

Yaz aylarında keşfettiğimiz yeni bir güzellik rutinini hemen sana anlatmamız lazım. Artık günlük güzellik seanslarımızda fondöten, kapatıcı ve pudra gibi makyaj malzemelerini kullanmıyoruz onun yerine cildimize bakım yapan ve cilt kusurlarını doğal bir şekilde gizleyen renkli nemlendiricileri kullanıyoruz. 

Renkli nemlendiriciler, yüzde yok gibi bir görünüm bırakıyor, ten rengini eşitliyor ve en önemlisi cildimize bakım yaparak yoğun bir şekilde besliyor. Bu dönemde keşfettiğimiz en iyi renkli nemlendirici La Roche Posay Effaclar Duo(+) Unifiant oldu. Effaclar Duo bakım kreminin cilt lekelerine ve cilt kusurlarına karşı ne kadar etkili olduğunu biliyorsun. Bu bakım kreminin renkli olanı yani Unifiant sayesinde cilt lekelerini kısa vadede gizleyebilir, uzun vadede de lekelerinin azalmasını sağlayabilirsin. Effaclar Duo(+) Unifiant bakım kremini temiz cildine uygula ve iyice yay. Eğer makyaj yapma konusunda ısrarcıysan Effaclar nemlendirici kremin üzerine ten makyajı yapabilirsin. 

Renkli güneş kremi kullan

Renkli güneş kremi kullan

Güneş kremi kullanmamak cilt lekelerinin bir numaralı sebebi olabilir. Zararlı güneş ışınları cildinde kalıcı güneş lekerine yol açar ve bu lekeler bir ömür boyu cildinde kalabilir. Bunun önüne geçmek ve cildinde leke oluşmasını önlemek için güneş kremi kullanmalısın. 

Arkadaşlarımızla plaja giderken biz mutlaka renkli güneş kremi kullanıyoruz. Renkli güneş kremleri hem cildimize doğal bir örtücülük kazandırıyor hem de güneşin zararlı etkilerinden bizi koruyor. La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Tinted SPF 50 Renkli Güneş Kremi plaj çantamızın olmazsa olmazı! Normal, karma ve yağlı ciltlere uygun olan bu güneş kremi, UVA ve UVB ışınlarına karşı cildimizi koruyor, yüzümüzü yağlandırmıyor ve suya, tere karşı dayanıklı olduğu için etkisini saatlerce görebiliyoruz.

Cildin yağlı ve akneye eğilimliyse, gün içerisindeki yağlanmayı kontrol altına alıp mat görünmesini istiyorsan, La Roche Posay Anthelios XL Dry Touch Tinted SPF50+ güneş kremini de tercih edebilirsin. Ultra mat dokusu, beyaz iz ve yağlı his bırakmayan bu güneş kremi, yağlı ciltlerin de favorisi.

Doğru aksesuarlar kullan

doğru aksesuar

Ünlülerin havaalanı tarzlarını incelediysen büyük gözlük ve şapkanın ne kadar işlevsel olduğunu biliyorsundur. Göz altındaki koyu renkli halkaları gizlemek istediğin günlerde şapka veya güneş gözlüğü kullanmak senin en büyük kurtarıcın olacak. 

Yaz kış kullanabileceğin büyük gözlük ve şapkalar, yüzünde gölge oluşturarak cildindeki leke ve izlerin belirginliğini kapatacak. Tabii sen de bu sırada cilt bakım kremleri ve serumlar kullanarak cilt lekelerini tedavi etmeyi unutma! Geçici çözümlerle cildindeki lekeleri gizlemek yerine en iyi leke kremlerini kullanarak yüzünün daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsin. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?