​Sadece sarışınlar için: Sarı saçlara özel saç modelleri

​Sadece sarışınlar için: Sarı saçlara özel saç modelleri

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Sarı saç modelleri arasından sana en uygun olanı mı arıyorsun? O zaman doğru yerdesin! Herkesin sahip olmak istediği sarı saç rengine en çok yakışan, sarı saçın ışıltısını ve gösterişini ön plana çıkaran saç modellerini bir araya getirdik. İşte karşında en iyi sarı saç modelleri!

1. Half bun saç modeli

2.Half bun saç modeli

Half bun dediğimiz yarım topuz saç modeli sarışınlara çok yakışıyor! Bu görünümü saçını alt ve üst olarak iki tutama ayırıp, üst tutamı topuz yaparak elde edebilirsin. Hatta aksesuarlarla da görünümünü zenginleştirebilirsin. 

2. Kılçık örgü saç modeli

3.Kılçık örgü saç modeli

Uzun, sarı saçların varsa yarım kılçık örgü saç modeli bizce süper bir tercih olur! Saç rengin daha dikkat çekici görünür, daha havalı bir görünüm elde edersin. 

Editör önerisi: Bu havalı görünümünün kusursuz görünmesi için saç renginin de kusursuz görünmesi oldukça önemli. Özellikle dip boyası gelmiş saçlarının, görünümünü gölgelemesini hiç istemezsin değil mi? O zaman sana harika bir önerimiz var: L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey. Bu sihirli sprey ile 3 saniyede koyu diplerine veda edebilirsin! :)

3. Taç örgü saç modeli

4.Taç örgü saç modeli

Taç örgünün şıklığı tartışılmaz! Sen de sarı saçlarına taç örgü deneyerek şık bir görünüm elde edebilirsin. Taç örgüyü bilmiyorsan buraya tıklayabilirsin.

4. Dağınık topuz saç modeli

5.Dağınık topuz saç modeli

Salaş topuz saç modeli, şık olduğu kadar her ortamda da rahatlıkla kullanılabilir!

Editör önerisi: Salaş saçların şıklığını küllü sarı saçlarınla taçlandırmak istersen sana önerimiz, L'Oréal Paris Excellence Creme 8.1 Küllü Koyu Sarı saç rengi! Pro-Keratin ile zenginleştirilmiş içeriği ile uzun süre kalıcı renkler için ideal bir tercih. :)

5. Dağınık örgü saç modeli

6.Dağınık örgü saç modeli

Sarı saça örgü modelleri de son derece yakışıyor. Hele bir de dağınık saç örgüsü modelleri, sarı saçın romatik havasını da bir üst seviyeye taşıyor.

6. Klasik bob saç modeli

8. Bob saç modeli

Kısa saç modelleri arasında en popüler olanlardan biri de bob saç kesimi. Sarı saçlarının daha modern ve havalı görünmesi için, öne doğru hafifçe uzayan bob saç modelini deneyebilirsin.

7.Curtain Bangs / Perde kahkül modeli

9.Curtain Bangs / Perde kahkül modeli

Curtain bangs yani perde kakül saç modeli, son zamanların en popüler saç kesim trendlerinin başında geliyor. Eğer feminen ve kahküllü bir saç modeli denemek istiyorsan, bu modelin sarı saçlara çok yakıştığına emin olabilirsin.

8. Dalgalı klasik bob saç modeli

10. Dalgalı bob saç modeli

Dalgalı ve sarı saçlarında hareketli ve modern bir saç modeli denemek istersen, dalgalı bob saç modelini deneyebilirsin. Sarı saç modelleri arasında en enerjik ve havalı görünenlerden biri de bu saç modeli!

9. Sarı saça kahkül kesimi

11. Sarı saça kahkül kesimi

Sarı saça kahkül kesimi bizce çok yakışıyor. Bir anda çok modern ve havalı bir etki bıraktığı için, eğer sarı saçların varsa bu saç kesimini kesinlikle denemelisin.

10. Kahküllü bob saç modeli

12. Kahküllü bob saç modeli 

Sarı saç modelleri arasında, kısa ve kahküllü kesimlerin trend olduğunu söylemiştik. Eğer saçlarının uçları boyadan yıprandığı için kestirmek istiyor ve kısa bir model kullanmak istiyorsan, kahküllü bob modelini mutlaka düşünmelisin.

11. Kıvırcık bob saç modeli

Kıvırcık sarı saçlara bob kesimi de son derece yakışıyor. Saçların uzadıkça ağırlaşabilir ve kontrol etmesi zorlaşabilir. Bunun için çene hizasında bob kesimi tercih ederek, sarı saçlarına hareket katabilirsin.

12.  Long bob saç modeli

Omuzlara kadar gelen bob modeli de son zamanların favori saç modellerinden. Hele bir de sarı saçlarındaki istenmeyen turuncu tonlarını nötrlediğinde, bu sarı saç modelinin seni çok cool göstereceğine emin olabilirsin. Bizim sarı saçlarımızda kullandığımız Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan, mor pigmentler ve UV filtreleri içeren formülü ile sarı saçlardaki istenmeyen sıcak ve turuncu yansımaları nötralize ediyor. Saçın daha soğuk bir sarı tona sahip olmasını sağladığı gibi, daha ilk kullanımda işe yaramaya başlıyor.

13. Sarı saça saç aksesuarları

Sarı saça saç aksesuarları

Sarı saçların ışıltısını ön plana çıkarmak için tokalar ve saç aksesuarları da kullanabilirsin. Son zamanlarda çok moda olan çıtçıtlı tokalar, kemik mandal tokalar ve muz tokaları sarı saçlarında kullanarak saç trendlerini yakalayabilirsin.

14. Shag saç kesimi

18. Shag saç kesimi

Özellikle son dönemde Tiktok'ta karşımıza çok sık çıkan Shag saç modeli, sarı saçları hareketlendirmek için en iyi saç modellerinden biri. Özellikle de saçlarında balyaj veya röfle varsa, shag saç kesimiyle çok havalı bir görünüm elde edebilirsin.

15. Toplu küt saç modeli

Toplanmış küt saçın verdiği cool etkiyi sarı saça başka hangi saç modeli verebilir ki? Eğer küt saç modelini seviyor ama arada saçlarını toplamak da istiyorsan, saçlarını omuz hizasına yakın küt kestirebilirsin.

16. Uzun sarı saç modeli

Upuzun sarı saçlar birçoğumuzun hayali! Hem bakımlı, hem de upuzun görünen saçlar bize Rapunzel'i hatırlatıyor. Kabul etmek gerek, en çok bakım isteyen sarı saç modeli bu ama verdiği çekici görünüm için bizce buna değer!

Kısa Sarı Saç Modelleri

Kısa sarı saç modellerinin yükselişine hazır mısın? Bu senenin trendlerini takip etmek zor çünkü çok fazla trendy saç modeli var! Ancak senin her bir trendden haberdar olabilmen için sacsirlari.com olarak trend radarımıza takılanları hemen seninle paylaşıyoruz! Bu yılın trendlerinden biri de kısa sarı saç modelleri! Eğer sen de saçlarında değişime gitmek istiyorsan, hemen ilham almaya ne dersin? Saçlarını sarıya boyadıysan, kısa saç kesimi ile bu saç rengini ön plana çıkarmalısın.

Küt bob kesim saç modeli

Küt, bob kesim saç modeli

Son yıllarda en sık gördüğümüz saç modeli küt bob kesimi oluyor. Küt bob saç modelini biz en çok sarışınlara yakıştırıyoruz. Sarı saçlarını daha dinamik ve modern göstermek için kulak hizasında bob kesimi yaptırabilirsin. Önden arkaya doğru kısalan bu saç kesimini sen de düz şekilde kullanarak elegan bir görünüme imza atabilirsin.

kaküllü kısa sarı saç

Saçlarını bob modelinde kestirdin ve sarıya boyadın, harika görünüyorsun! Sarı saçlarının arasındaki turuncu yansımalar senin moralini bozmasın. Saç rengini açtıktan sonra mor şampuan kullanarak sarı saçlarındaki turuncu yansımaları yok ederek daha küllü görünmesini sağlayabilirsin.

Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı haftada bir kere kullanmak sarı saç rengin için yeterli olacaktır. İlk kullanımdan itibaren etki eden bu mor şampuan, saç renginin tam istediğin sarı tonuna ulaşmasını sağlayacak ve saçların küllü yansımalara kavuşacak! :)

Dalgalı uzun bob

1.Dalgalı uzun bob saç modeli

Uzun bob kesim bu sezonun trendlerinden! Sen de açık sarı saç rengine sahipsen dalgalı uzun bob saç modelini tercih edebilirsin.

Dalgalı uzun bob

Bu sezonun trend saç kesimlerinden uzun bob, dalgalı stilde kullanıldığında işte ortaya böylesine hareketli bir görünüm çıkıyor! Platin sarısı saçlarla da çok yakışan bu saç kesimine dalgalı bir görünüm vermek için geniş uçlu bir maşayla saçlarını şekillendirmen yeterli olur.

dalgalı uzun bob

Editör önerisi: Açık sarı saç rengine ulaşmayı istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Excellence Creme 10 Açık Sarı rengi! Zenginleştirilmiş 3'lü bakımıyla, yoğun ve uzun süre kalıcı bir açık sarı saç rengi için bizce denemen gereken saç renklerinden!

Asi dalgalar

Asi dalgalar

Sarı kısa saç kesim modelleri bizim işimiz! Hafif katlara sahip, ön kısımların arka ve yan kısımlardan birkaç kademe daha uzun olduğu bu kısa saç kesimi platin sarısı saç rengiyle beraber oldukça farklı bir görünüm ortaya çıkartmış.

dalgalı sarı kısa saç

Dalgalı saçlarının çok kabardığı günlerde şapka gibi saç aksesuarlarından yardım alarak kötü saç gününü kurtarabilirsin. Kötü saç günlerinin geçici olduğunu unutma! Havalı kısa saçlarınla her daim kusursuz görüneceksin. 

Uzun kâküllü kısa kesim

Uzun kâküllü kısa kesim

Daha önce hiç kâkül denemediysen ve saçlarını kısa kestirmek istiyorsan işte sana harika bir saç kesimi! Saçlarının ense ve yan kısımları kısa, üst ve kâkülleri uzun olan bu saç kesimi altın sarısı tonlarına da çok yakışıyor.

kısa sarı saç

Kısa saçlarına perçem kestirmek, saçlarının hacmini dengeleyecektir. Kaküllü saçların kötü görünme şansı yok! Saç spreyin ile saçlarını şekillendir ve hazırsın!

Katlı ve hareketli kısa saç kesimi

Katlı ve hareketli kısa saç kesimi

Kısa saçlarının hacimsiz ve cansız olduğunu düşünüyorsan onlara hareket katmak için saçının ön kısımlarından başlayıp arkaya doğru uzanan, uzunlu kısalı katlar şeklinde kestirebilirsin.

Kısa saç kesimi için hangi sarı rengini tercih etsem diye düşünüyorsan sana küllü sarı saç rengini öneririz. Küllü yansımalara sahip olan sarı saç boyası, saçlarda dinamik bir etki yaratıyor.

Yanları kazıtılmış saç kesimi

Yanları kazıtılmış saç kesimi

Biraz daha farklı ve orijinal bir saç kesimi istersen sana yan ve ense kısımlarının kazıtıldığı saç kesimini öneririz.

kısa sarı saç

Saçlarının ense ve yan kesimlerini kazıttıktan sonra saçlarını uzatması da çok keyifli olacak! Kısa saçlarının ön kısmı daha uzun olacağı için saçlarında modern ve havalı saç modelleri elde edebileceksin.

Perçemli kısa saç kesimi

Perçemli kısa saç kesimi

Saçın arka kısmının tamamen kısa, sadece ön ve yan kısımların hafif uzun olduğu kısa saç kesimi, şekil vermek adına seni yormazken aynı zamanda tüm bakışları da üstüne çekecek.

sarı kısa saç

Sarı kısa saç modelleri arasında en beğendiklerimizden biri asimetrik kaküller. Yüz hatlarının dengeleyen ve çok daha genç bir hava katan bu saç kesimini çok seviyoruz. Saçlarını sarıya boyattıktan sonra saç diplerinden gelen beyazlar seni üzmesin. Saçlarını boyatana kadar Magic Retouch Sarı Saçlar için Kapatıcı Spreyi kullanarak beyazlarını gizleyebilirsin. 

Kısa sarı saç modeli

14.  Kısa sarı saç modeli

Sarı saça kısa saç modelleri de çok yakışıyor! Şöyle cool ve asi bir stile sahip olmak istersen, saçlarını kısacık kestirecek cesaretin de varsa çok özgün bir havan olacağı kesin! Bize sorarsan sarı ve platin saç renklerine kısa saç modelleri inanılmaz yakışıyor.

Pixie saç modeli

16. Pixie saç modeli

Hem kısa hem de feminen bir sarı saç modeli denemek istersen, Pixie saç modeli tam sana göre olabilir. Bize sorarsan bu saç modeli çok modern bir hava katıyor.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?