Tatil Dönüşü Cilt Lekeleri İçin Hangi Yüz Serumlarını Kullanmalısın?


Yaz aylarını her ne kadar çok sevsek de cilt üzerindeki etkilerini sevip sevmediğimiz tartışılır. UV ışınları her zaman cildimize iyi gelmez. Güneşin cildimizde bıraktığı pürüzler ve güneş lekeleri bize yaz aylarından kalan minik hatıralar. Peki, yaz sonrasında bu cilt sorunlarını nasıl iyileştirebilir ve kontrol altına alabiliriz?

Cilt bakım guruları yaz aylarında leke karşıtı cilt bakımı yapmanın ne kadar riskli olduğunu çok iyi bilirler. Özellikle tatilde lekeler için cilt bakımı yapmak neredeyse imkansız hale gelir. Bu nedenle biz yazın genellikle yeni lekelerin oluşumunu engellemek için güneş kremini ihmal etmeyip, var olan lekeleri gidermek için de tatil sonrasını seçiyoruz. Sen de tatil dönüşünde cildini şehir hayatına hazırlamak için leke karşıtı serumlardan yardım alabilirsin. 

Normal ve kuru cilt tipleri için: Saf C vitamini önerisi

Saf C vitamini serumu kullan

Tatil sonrası cildinde meydana gelen güneş lekeleri için antioksidan cilt serumları kullanmanı öneririz. Cildin yenilenmesine yardımcı olan antioksidan serumlar, leke görünümünü azaltıyor ve ince kırışıklıkların azalmasını sağlıyor. 

En çok sevilen antioksidan serumlarından biri SkinCeuticals C E Ferulic serum, formülündeki %15 saf C vitamini sayesinde normal ve kuru cildinin yenilenmesine katkıda bulunuyor, ince kırışıkları azaltıyor ve sıkılık kaybını gidererek cilde daha genç ve ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Tatilde denize ve havuza girdikten sonra yıpranan, nemsizleşen ve matlaşan cildini C vitamini serumuyla daha canlı göstermeyi başarabilirsin. %15 saf C vitamini içeren yaşlanma karşıtı antioksidan serumu günde bir kez kullanman yeterli olacak. 4-5 damla avucuna dök ve temiz cildine uygula. Yüze, boyuna ve dekolte bölgesine uygun olan C vitamini serumu iki hafta içinde sonuçları göstermeye başlayacak.

Editörün Önerisi: Yazın C vitamini kullanmak epey riskli bir konu. Bu yüzden gündüzleri SPF 50 içeren güneş kremi uygulamayı ve dışarıda olduğun süre boyunca 2 saatte bir yenilemeyi unutmamalısın.

Yağlı ve normal cilt tipleri için: Saf C vitamini önerisi

Yağlı ve normal cilt tipleri için: Saf C vitamini önerisi

Karma ve yağlı bir cildin varsa C vitamini serumu kullanmaya çekiniyor olabilirsin. Klasik C vitamini serumları cildinde aşırı parlama yarattıysa SkinCeuticals Phloretin CF serumu denemeni öneririz. Phloretin CF C vitamini serumunda %10 saf C vitamini bulunuyor. 

Tatil sonrası yağlı, karma cildinde yaşlanma belirtileri, leke görünümü ve cilt tonu eşitsizliği problemleri yaşıyor olman çok normal. Kontrolsüz UVA ve UVB ışığına maruz kalan cildinde elastikiyet kaybı, güneş lekeleri ve ince kırışıklar oluşabilir. Cilt lekeleri kendini daha hızlı gösterse de ince kırışıklıklar zamanla daha belirgin bir hale gelebilir. Bu yüzden tatil dönüşü mutlaka saf C vitamini serumuyla cildine bakım yapmalı, UVA ve UVB ışınlarına karşı gelişmiş çevresel koruma sağlamalısın.  Phloretin CF serumu, düzenli kullanımda cilt tonunu eşitliyor, cildine doğal bir ışıltı kazandırıyor ve seni daha genç gösteriyor. İşte tam şehir hayatına yakışan bir cilt görünümü! 

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tipleri için: Saf C vitamini önerisi

Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tipleri için: Saf C vitamini önerisi

C vitamini serumu ararken en seçici olan cilt tipleri kesinlikle yağlı ve akneye eğilimli olan gruptur. Oldukça hassas olan bu cilt tipinde bazı serumlar istenmeyen aknelere ve gözenek problemine yol açabilir. Tatil sonrası oluşan güneş lekeleri için SkinCeuticals Silymarin CF C vitamini serumu kullanmanı tavsiye ederiz. 

Silymarin CF serum, %0,5 silymarin, %15 l-askorbik asit, %0,5 ferulik asit ve %0,5 salisilik asit içeriyor. Böylece yağlı ve akneye eğilim gösterebilen ciltler için ideal sonuçlar ortaya çıkarıyor. Ciltteki aşırı yağlanmayı azaltan bu serum, formülündeki %15 saf C vitamini sayesinde yaşlanma karşıtı etki de sunuyor. Silymarin CF serumun en sevdiğimiz özelliği, cilt kusurlarına sebep olabilecek yağ oksidasyonunu azaltarak cilt dokusunu arındırması ve cilde daha net bir görünüm kazandırması. Tatil sonrası pürüzsüz ve eşitlenmiş görünen bir cilt için artık aradığın serumu buldun! 

Tatil sonrası cilt bakım serumu nasıl kullanılır?

Tatil sonrası cilt bakım serumu nasıl kullanılır?

Tatil sonrası güneş kremi kullanmayı bırakmamalısın. Özellikle tatil sonrası oluşan güneş lekelerini kontrol altında tutmak ve artmasını önlemek için yıl boyunca güneş kremi kullanmanı tavsiye ederiz. 

Güneş lekeleri olanlar için önerdiğimiz en iyi güneş koruyucularından biri Skin Ceutıcals Advanced Brightening Uv Defense Spf50. İçeriğindeki % 1 Traneksamik Asit ve% 2 Niasinamid dahil olmak üzere güçlü bileşenlerle zenginleştirilmiş olan güneş kremi, cilt görünümünü eşitleyerek güneş lekelerinin görünümünü azaltıyor. SPF 50 özelliğiyle gün boyu cildini güneşten korurken aynı zamanda UV kaynaklı cilt lekelerini de onararak yüze pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Temiz cildine C vitamini serumu uyguladıktan sonra mutlaka güneş kremi sürmelisin. İhtiyaç duydukça cildindeki güneş kremini tazelemeyi unutma. 

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancome.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

Tüm ürünlerde geçerli %25 indirimi kaçırma!

Kodu Kopyala