Yaz Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Yaz Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Yaz aylarının gelmesiyle beraber artık cilt bakım rutinimizde de değişiklikler yapmanın zamanı geldi demektir! Sıcaklıklar yükselmeye başladıkça, cildimizde de değişimler gözlemlemeye başlarız. Cildimiz sıcaklardan dolayı daha fazla yağ üretebilir, yağlanabilir ya da daha fazla neme ihtiyaç duyabilir. İşte bu nedenle cilt bakım rutinimizi doğru ürünlerle yeniden düzenlemeli, yaz aylarına özel bir bakım rutini edinmeliyiz.

Sen de cilt bakım rutinini yaz aylarına uyarlamak istiyorsan doğru yerdesin! Sana özel önerilerimizle buradayız! :)

1. Cilt temizliği

Cilt temizliği

Yazın sıcağın, nemin ve terin etkisiyle cilt daha derinlemesine bir temizliğe ihtiyaç duyabilir. Özellikle kir dolan gözenekleri iyi bir şekilde arındırıp siyah noktaya dönüşmesini engellemek için yazın kil maskelerinden yüksek verim alabilirsin.

Kiehl's Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, beyaz kil içeren formülü ile cildi mükemmel bir şekilde arındırıyor, ölü derilerden arındırıyor ve gözeneklerin gözle görülür bir şekilde küçülmesini sağlıyor.

2. Nemlendirme

Nemlendirme

Yazın vücudumuz da, cildimiz de su kaybına uğruyor. Bu nedenle bol su içerek vücudumuzu nemli tutmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde cildimize dışarıdan da nem desteği vermeliyiz. Bizim özellikle yaz aylarında kullanmayı tercih ettiğimiz Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream, jel formülüyle ciltte ağırlık yaratmadan hızlıca emiliyor ve cildi 24 saate kadar nemlendiriyor.

3. Güneş koruyucu

Güneş koruyucu

Geldik yaz aylarının en önemli cilt bakım ürünlerinden olan güneş koruyuculara! Cildimveben.com editörleri olarak, yaz-kış demeden, cildimizi güneşe karşı koruma altına almayı unutmuyoruz. Eminiz ki sen de, güneş ışınlarının cildine nasıl zararları olduğunu biliyorsundur. Erken yaşlanma, kırışıklıklar, lekeler, sadece bu zararlardan birkaçı… Bu nedenle cildine güneş ışınlarının zarar vermemesi için düzenli olarak güneş koruyucu kullanmayı alışkanlık haline getirmelisin.

Bizim cilt bakım rutinimizden eksik etmediğimiz, yüksek UVA ve UVB korumasına sahip olan Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Aqua Gel, jel formülü ile çok kolay bir şekilde uygulanıyor, cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor ve ferah bir his veriyor. Yağlı ciltler için son derece uygun olan bu güneş kremi, yazın kullanması en rahat ürünlerden biri.

Dördüncü adım: Göz çevresi bakımı

Dördüncü adım: Göz çevresi bakımı

Yaz aylarında göz çevresi bakımını da ihmal etmemiz gerekiyor. Cildimizin geri kalanı gibi, yüzümüzün en ince derisin olan göz çevremiz de yaz aylarına özel bir bakım hak ediyor! Tabii ki göz çevremiz için de artık bir efsane haline gelmiş olan Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado göz bakım kremi kullanmayı ihmal etmiyoruz.

Avokado yağı içeren bu göz bakım kremi, göz çevresini yoğun şekilde nemlendirip, ışıltılı bakışlara sahip olmamızı sağlıyor. Sabah ve akşam bakım rutininde Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado kullanarak göz çevrenin sağlıkla parlamasını sağlamayı unutmamalısın! :)

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?