Yeni yılda daha parlak bir cilde sahip olmak için bu pratik yöntemleri takip et!

Yeni yılda daha parlak bir cilde sahip olmak için bu pratik yöntemleri takip et!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Solgun cildi eski yılda bırakmaya, yeni yıla sağlıklı, parlak görünen cildinle adım atmaya ne dersin? Zaman hızla akıyor ve yeni yıl tüm hızıyla yaklaşıyor. O zaman bizce, hemen şimdi harekete geçmenin tam zamanı! Cilt bakım rutinini yenileyip, cildine uygun bakım ürünleri kullanarak doğal bir parlak görünüm elde edebilirsin. Tabii ki sana yardımcı olması için en pratik yöntemleri, en doğru ürünleri araştırdık ve hepsini seninle paylaşıyoruz. Hemen başlayalım mı? :)

İpucu 1: Düzenli olarak cildini temizle

Düzenli olarak cildini temizle

Cildini günlük olarak temizleyip, günlük kirden, fazla yağdan, makyaj kalıntılarından arındırmayı atlamamalısın. Özellikle cildin kuruysa, kışın soğuk havalardan daha fazla etkilenir. Bu nedenle cilt yüzeyindeki kalıntıları kurutmadan temizleyebilecek temizleme ürünlerini tercih etmelisin. Hem sabah hem de akşam, cildini Garnier Hyaluronik Aloe Temizleme Jeli ile kolayca, kurutmadan temizleyebilirsin. Doğal kaynaklı içerikleriyle gözeneklerimizin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Böylece cildimiz nazikçe temizlenmiş oluyor.

İpucu 2: Antioksidan açısından zengin gıdalar tüket

Antioksidan açısından zengin gıdalar tüket

Evet, yediklerimizin cildimizin parlaklığı üzerinde etkisi vardır. Resveratrol gibi polifenoller açısından zengin olan üzüm gibi meyveleri ve ceviz gibi kuruyemişleri tüketerek cildini içeriden de besleyebilirsin. Cilt hücrelerini güneşin zararlı UV ışınlarının yol açtığı hasardan korumaya yardımcı olmak için bu tür antioksidanları tüketerek serbest radikallerle mücadele edilebilir. Bu nedenle cildinin parlak olmasını sağlamak için sağlıklı, vitaminler, mineraller açısından zengin besinleri tüketmeyi unutmamalısın.

İpucu 3: Bol bol su iç

İpucu 3: Bol bol su iç

Sağlıklı görünen bir cilt her gün bol bol su içmek de oldukça önemlidir. Ciltlerine gıptayla baktığımız ünlü yıldızların en büyük cilt sırlarından birinin, gün içinde en az 2 litre su içmek olduğunu unutmamak gerekir. Düzenli olarak su içtikçe, gün geçtikçe cildinin daha parlak göründüğünü fark edebilirsin.

İpucu 4: Makyajını çıkar ve parla

Makyajını çıkar ve parla

Makyaj yaparak cildimizi aydınlatıcılarla, ışıltılı fondötenlerle parlak görünmesini sağlayabiliyoruz. Peki, ya sonra? Makyajımızı çıkarttıktan sonra cildimiz solgun görünebiliyor… İşte buna engel olmak için bizim bir favorimi var: Garnier Micellar Gül Suyu! Hızlı, nazik ve etkili bir temizleme sağlayan bu micellar su, yalnızca tek adımda makyajımızı temizliyor, cildimizi arındırıyor ve solgun, hassas cilde parlak bir görünüm veriyor. Özellikle Gül suyu içeren hoş kokulu formülünü çok seviyoruz. Yüzümüze, gözlerimize ve dudaklarımıza bir pamuk yardımıyla uyguluyoruz. Cildimiz çabucak temizleniyor.

İpucu 5: Nem, nem, nem!

Nem, nem, nem!

Parlak bir cilt görünümü için cildimizin nemli olması çok önemli. Su içerek içerden nemlendirdiğimiz gibi dışardan da susayan cildimizi neme doyurmamız gerekir. Bu nedenle hem gündüz hem de gece bakım rutininde cildini nemlendirmelisin. Aynı zamanda cildini düzenli nemlendirdiğinde daha dolgun bir cilt görünümüne de ulaşabilirsin. Peki cildini nasıl nemlendirmelisin? O zaman bir sırrımızı seninle paylaşalım: bizim susayan cildimizin nem kaynağı Garnier Hyaluronik Aloe Jel! Aloe vera ve hyaluronik asit, jel dokunun ferahlığında buluşuyor, cildimiz nemlenirken dolgunlaşıyor. Bizce hala denemediysen yeni yıl gelmeden denemen gereken ürünlerden!

İpucu 6: Kendini ve cildini şımart!

Kendini ve cildini maskeyle şımart!

Bu sene hepimiz çok yorulduk, biraz da yıprandık… Artık kendimizi şımartmayı bizce hak ettik! Hem kendini hem cildini şımartmak, hem de cildini yeni yıla hazırlamak için sana süper pratik bir önerimiz var: kağıt yüz maskelerinden yararlanmak! Evinin rahatlığında, kolayca yapabileceğin kağıt maskelerle cildine canlı bir görünüm kazandırabilirsin. Mesela bizim favori kağıt yüz maskelerimizden biri olan Garnier Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Yüz Maskesi’nden yardım alabilirsin. İçerisindeki nar özünün gücüyle cildine canlı bir görünüm kazandırıp hyaluronik asitin gücüyle cildini neme doyurabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?