​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri


Hepimizin sabah hazırlanırken acelesi oluyor, itiraf edelim kimse kahvesini yudumlarken yavaş yavaş hazırlanmıyor. Şimd, önerdiğimiz pratik saç modelleri sayesinde, hem farklı saç modelleri deneyecek hem de hazırlanma süreni yarı yarıya azaltacaksın. Kalan zamanında da kahveni yavaş yavaş içebilirsin! 

Hem işe, hem de okula giderken çabucak hazırlanmanı sağlayacak saç modellerinden ilham almak isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Dağınık topuz

Dağınık topuz

Dağınık topuz modeli okula geç kalanların en sık yaptığı saç modellerinden biri.

Pratikliği ile okul saç modellerinin en vakit almayan stillerinden. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan yukarıdaki videomuzu izleyebilirsin! :)

Dağınık topuz

Öncelikle tüm saçını tepede topla, ardından lastik tokayla topuz görünümü ver. Adı üstünde, dağnık bir saç modeli olduğu için saçlarının kusursuz görünmesi için çaba sarf etmene gerek yok! Ancak kabaran, elektriklenen saçlarının görünümünü bozduğunu düşünüyorsan L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi'nden yardım almanı öneririz.

Romantik topuz

Romantik topuz

Pratik saç modellerinde topuz modeli en üst sıralarda yer alıyor. Eğer romantik ve zarif saç modellerini seviyorsan bu model tam sana göre. Saçının önünden aldığın örgü tutamlarını ensende burarak topuz görünümü ver. Daha sonra L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile saç stilini sabitle. Bu sprey sayesinde hem saçların gün boyunca parıl parıl olacak, hem de bozulmadan sabit kalacak! :)

Örgülü topuz

Örgülü topuz

Pratik saç modelleri arasında en sevdiklerimizden biri de burada! Saçlarını topladıktan sonra ikiye ayır ve bir tutama topuz görünümü ver. Son olarak diğer tutamı ör ve örgüyü topuzun etrafına sar. Bu pratik saç toplama stilini her sabah okula ya da işe giderken yapmak isteyeceksin! İşe giderken hayat kurtaracak pratik saç modelleri için tıkla!

Pratik dalgalar

Pratik dalgalar

Kolay saç modelleri denilince aklına dalgalı saç modeli gelir miydi? Şimdi kim uğraşacak maşayla, fönle! Ama bu önerimiz maşa ve fön ile yapılmıyor, yalnızca düzleştiriciye ihtiyacın var. Peki, pratik dalgalara nasıl kavuşacaksın? Saçlarını basit bir şekilde ör ve saç düzleştiricisi örgüyü düzleştir. Saçlarını açtığında doğal dalgalı halini çok seveceksin :)

Editör önerisi: Isısız şekilde, kolayca saçlarını dalgalandırmak için yukarıdaki videomuzu da izlemelisin! Eğer saçlarına maşa ya da düzleştirici uygulayacaksan da ısının etkilerine karşı koruma altına alman gerekiyor. Düzleştirme işleminden önce saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamanı öneririz. Bu durulanmayan krem, saçı 230 derece ısıya karşı koruyor. Ayrıca saçının şekillendirdikten sonra pürüzsüz, ışıl ışıl görünmesini sağlıyor.

Örgülü çift yarım topuz

Örgülü çift yarım topuz

Son dönemin trend saç modellerinden yarım topuzu bu kez örgülerle süslüyoruz. Yapımı da pratik olan bu saç modelini elde etmek için saçının ön kısmını arkaya doğru ördükten sonra uçlarını topuz haline getirip topla. Hazırsın!

Örgülü atkuyruğu

Örgülü atkuyruğu

Birisi pratik saç yapımı mı dedi? İşte tam da bundan bahsediyorduk! Bu saç modelimiz üşengeç olup, güzel bir saç modeli isteyenlere :) Bu görünümü elde etmek için kulağının üzerindeki saçlarını ördükten sonra saçını arkada atkuyruğu yap. İşte bu kadar kolay!

Editör önerisi: Sabahları duş almak için vaktin yoksa ve saçlarının yağdan arınıp hafiflemesini istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan! Bu kuru şampuan saçlarının hafifleyip hacimli görünmesini sağlarken tazelik hissi veriyor. Hatta çantanda bulundurup gün içinde de saçlarını tazeleyebilirsin!

Ters örgülü topuz

Ters örgülü topuz

Her zamanki klasik topuzuna gizemli bir hava vermeye ne dersin, hem de pratik şekilde! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dururken saçının arka kısmını ör. Ardından örgü oluşunda saçlarını topuz yap. Herkes saçını nasıl yaptığını soracak!

Çift topuz

Çift topuz

“Ne kadar sevimli!” dediğini duyar gibiyiz. Bu saç modeli sevimli olduğu kadar çok da pratik. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da tepede atkuyruğu yapıp örüyorsun. Ardından bu örgülere topuz şekli verip tel tokalarla sabitliyorsun. Ne kadar pratik bir model değil mi?

Kolay dalgalı saç modeli

Kolay dalgalı saç modeli

Bu saç modelini bir gece önceden yapıp, sabah dalgalı saçlarla uyanabilirsin! Saçlarına L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi uyguladıktan sonra bir saç bandının etrafına saçlarını sar. Bu şekilde uyu ve sabah uyandığında pratik saç modelin hazır :)

Örgülü yarı toplu saçlar

Örgülü yarı toplu saçlar

Kulağının üst kısmından bir tutam saçını ördükten sonra saçlarını yarım şekilde topla. Sonrasında da oluşan minik örgüyü yarıp topladığın tutamın içerisinden geçir. Ortaya çıkan hoş görünümün yapımının bu kadar pratik olduğuna inanamadın değil mi?

Taç örgü

Taç örgü

Genelde pratik saç modellerinden olduğunu pek kimse bilmez ama taç örgüleri yapmak sanıldığından çok daha kolay! Saçlarının her iki yanını da klasik örgü şeklinde ördükten sonra başının üzerinde tel tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Kolay şık topuz

Kolay şık topuz

Son dakikada katılman gereken bir davet çıktıysa bu pratik saç modeli stili tam senlik! Saçının önden 2 tutamını burgu şeklinde toplayıp arkada atkuyruğu oluştur. Atkuyruğunun boy kısımlarını bu burguların arasına gizleyip tel tokayla sabitle ve topuzun hazır!

Kurdele saçlar

Kurdele saçlar

Yine sevimli mi sevimli bir saç modeli ile karşındayız! Pratik saç yapımı denildiğinde aklımız hep topuzlara, atkuyruğuna gitse de, yapılışını öğrenince eminiz ki en favori pratik saç modelin bu olacak! Saçının üst kısmını arkada topuz yapıp oluşan bombeli kısmı ikiye ayır ve her iki tarafı da tel tokayla sabitle. Sonrasında da saçının boy kısımlarını ortaya yerleştirip tel tokayla sabitle. İşte bitti bile!

Yan örgülü açık saç modeli

Yan örgülü açık saç modeli

Pratik açık saç modellerinden en beğendiğimize geldi sıra! Saçının ön kısmından başlayarak kulak hizan boyunca ör. Şeffaf lastik bir tokayla sabitledikten sonra hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarının bu stilde dalgalı görünmesini istersen L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü hafif nemlendirdiğin saçlarına uygulamanı öneririz.

Yarım topuz

Yarım topuz

Acele acele bir yerlere yetişmeye çalışıyorsan tek yapman gereken saçının ön kısmını balıksırtı şeklinde örüp topla. Ardından topuz şekli verip lastik tokayla sabitle. İşte şimdi yetişmen gereken yere gidebilirsin çünkü pratik saç modelin hazır!

Yarım örgülü saç modeli

Yarım örgülü saç modeli

Yarın toplu saçların her halini seviyoruz ama yarım örgülerin yeri her zaman başka… Şık olduğu kadar çok da pratik bir saç modeli olan yarım örgüleri elde etmek için saçlarının her iki tarafını da örüp arkada bu örgüleri birleştirmen yeterli.

Çiçek şeklinde yarım topuz

Çiçek şeklinde yarım topuz

Saç modelini gördüğünde yapılışının ne kadar zor olacağını düşündün mü? Eğer düşündüysen kesinlikle yanılıyorsun çünkü kendisi pratik saç modelleri arasında favorilerimizden! Saçını yarım atkuyruğu yapıp atkuyruğunun boy kısmını saçının altında geçirdikten sonra klasik örgü şeklinde ör. Sonrasında örgüleri gevşetip topuz görünümü ver. İşte pratik saç yapımı diye buna denir!

Senin için derlediğimiz tüm kolay saç modelleri içeriklerimiz için tıkla!


Photo Credit: Istockphotos.com, Unsplash.com

Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!