Bahar Cilt Bakımı Önerileri

Bahar Cilt Bakımı Önerileri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Baharda cildini yenilemek için uygulayabileceğin cilt bakım önerilerini bir araya getirdik!

Bahar mevsimine hızlı bir giriş yaptığımız bugünlerde, yeni mevsimde cildini de yenileyebilmen için harika cilt bakımı önerileri hazırladık. Yorucu kış mevsiminin yükünü cildinden atmaya ve bahar ve yazı yenilenmiş bir ciltle karşılamak için bahar cilt bakım önerilerimize kulak ver, genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip ol!

Cilt detoksu yap

Cilt detoksu yap

Bahar cilt bakımının ilk adımı: Detoks! Kışın kurutucu ve yorucu yükünü cildinden atmak için cildine detoks yapabilirsin. Peki nasıl? Bu konuda kil maskelerine çok güveniyoruz! Ciltte biriken ölü derileri ve fazla yağı arındırmak için kil maskelerini tercih edebilirsin.

L’Oréal Paris Saf Kil Detoks Maskesi, formülündeki 3 saf kil ve kömür ile mıknatıs özelliği göstererek ciltteki kir ve pürüzleri arındırma özelliğine sahip. Cildi kurutmadan detoks etkisi sağlayan bu kil maskesi, cildin ışıltısını ortaya çıkarıyor ve tazeliyor.

Cildine ışıltı kat

Cildine ışıltı kat

Cildine kış boyunca kaybettiği ışıltıyı geri kazandırmak için C vitamini serumlarını kullanabilirsin. C vitamininin cilde ışıltı verme, kırışıklık görünümünü azaltma ve düzensiz cilt görünümünü giderme özelliği, bahara girerken yenilenmeni sağlayacak.

La Roche Posay Saf C Vitamini Serumu, formülündeki saf C vitamini, salisilik asit ve neurosensine içeren formülüyle hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği bir C vitamini serumu. Eğer cildinde ışıltı kaybı, kırışıklık ve pürüzlü görünüm varsa, bu serumu mutlaka denemelisin. Gündüzleri SPF 50 içeren bir güneş kremi ile desteklemeyi ihmal etme!

Kırışıklıklarla vedalaş

Kırışıklıklarla vedalaş

Cildinde kırışıklıklar kendini gösterdiyse ve baharla birlikte bu görünümden kurtulmak istiyorsan, retinol en yakın arkadaşın olmalı! Ciltteki kırışıklıklar üzerinde gözle görülür bir etkiye sahip olan retinol içeren serumları bu bahar cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

L’Oréal Paris Revitalift Saf Retinol Gece Serumu, formülüdeki saf retinol sayesinde ciltteki en derin kırışıklıklarda bile etkili bir bakım sağlıyor. Geceleri uygulaman gereken bu serum ile yaza mükemmel bir giriş yapabilirsin. Tıpkı C vitamininde olduğu gibi retinol kullanırken de gündüzleri güneş kremini ihmal etmemelisin.

5 dakikalık yüz maskeleri

5 dakikalık yüz maskeleri

Bu bahar cildine yapabileceğin en büyük iyiliklerden biri de 5 dakikada etki gösteren kağıt yüz maskeleri uygulamak olabilir. Cildinin ihtiyacına göre seçebileceğin bu kağıt maskeler ile hızlı sonuç elde edebilir, cildini çabucak toparlayabilirsin.

Garnier Ampul Kağıt Maskelerin 5 dakikada cilde verdikleri etki, gerçekten de şaşırtıcı. C vitamini ve ananas özleri içeren maske ciltteki yorgun görünümü giderip ışıltı verirken, hyaluronik asit ve karpuz özleri içeren kağıt maske sıkılaştırıcı özelliği sayesinde yaşlanma belirtilerine etki ediyor, niasinamid ve lahana özleri içeren kağıt maske ise ciltte detoks etkisi yaratarak cildin dengelenmesini sağlıyor.

Garnier Ampul Kağıt Maskeler hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

Gece bakımını güçlendir

Gece bakımını güçlendir

Bu bahar, gece cilt bakımına da ağırlık vermeni şiddetle tavsiye ediyoruz! Neden mi? Çünkü harika bir gece serumu önerimiz var: Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate ile cildinin geceden sabaha daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir hem de mis gibi lavanta kokusu ile rahatça uykuya dalabilirsin.

30 gecelik uykusuzluk belirtilerinin görünümünü 3 gecede* düzenlemeye yardımcı olan bu gece serumu, cilt dokusunun iyileşmesine, parlamasına ve ince çizgi görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Üstelik o kadar güzel lavanta kokuyor ki, uyguladıktan sonra insan bebekler gibi uykuya dalıyor.

Gençlik ışıltısı

Gençlik ışıltısı

Cildinin kaybettiği gençlik ışıltısını geri kazanmak istersen, bu bahar cilt bakımının star ürünü Lancome Advanced Genifique serum olabilir. Mikrobiyom bilimi ve probiyotik türevleri içeren formülü ile cilt görünümünün yenilenmesine yardımcı oluyor.

Lancome Advanced Genifique Serum’u düzenli olarak kullandığında, 7 günde cilt gençlik ışıltısına kavuşuyor, 1 şişe sonunda ise kırışıklık görünümü azalmaya başlıyor.

Güneş kremi alışkanlığı

Güneş kremi alışkanlığı

Bu bahar düzenli olarak güneş kremi kullanmayı alışkanlık haline getirmek yapabileceğin en iyi şeylerden biri. Malum güneş, erken yaşlanma belirtileri üzerinde %80 gibi büyük bir ölçüde etkili. Bu yüzden evde olsan bile her gün güneş kremi uygulamalısın.

Eğer cildinde yaşlanma belirtileri varsa, hem cildine kırışıklık ve leke karşıtı bakım yapacak, hem de güneşten iyi bir şekilde koruyacak bir güneş kremi önerisi istersen, Vichy Capital Soleil UV-Age Daily Güneş Kremi’ni önerebiliriz. Netlock tekonolojisi ile çok daha uzun süre koruma sağlayan, leke ve kırışıklık görünümünü hedefleyen içerikleri ve su gibi incecik dokusu ile çok pratik bir şekilde uygulanan bu güneş kremi, bahar ve yaz aylarının favorilerinden.

Bu güneş kremini daha yakından incelemek için bu yazımıza tıklayabilirsin.

Tüm vücudunu nemlendir

Tüm vücudunu nemlendir

Kış mevsiminden çıkmak demek kupkuru bir vücut demek olabilir. Kışları vücudumuz o kadar çok kuruyor ki pul pul dökülüyor. İşte bu görünümün önüne geçmek ve cildinin iyi bir şekilde nemlenmesini sağlamak için CeraVe Nemlendirici Krem’i kullanabilirsin.

3 temel seramid, hyaluronik asit ve niasinamid içeren formülü ile cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olan, cildi mükemmel bir şekilde nemlendiren bu krem, tüm vücutta kullanılabiliyor. Yağlı bir his bırakmadan hemen emiliyor ve etkisi gün boyu sürüyor.

*Uykusuzluk çeken 52 kişinin katıldığı 4 haftalık klinik çalışma

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?