Beyaz İz Bırakmayan En İyi Güneş Kremleri

Beyaz İz Bırakmayan En İyi Güneş Kremleri

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Güneş kremi alırken ilk önce SPF yani kaç faktör koruması olduğuna daha sonra da yüzümüzde beyaz iz bırakıp bırakmadığını araştırıyoruz. Yüzümüzde beyaz iz bırakan güneş kremleri ne kadar iyi olursa olsun bizim plaj çantamızda yer bulamıyor. Gerçi beyaz iz bırakan güneş kremlerinin de ne kadar iyi olduğu tartışılır... Peki, güneş kreminin yüzde beyaz leke bırakıp bırakmadığı nasıl anlaşılır? Senin için yüzde beyaz iz bırakmayan güneş kremlerini tek tek denedik ve değerlendirdik. Güneş kremi almadan önce listemize göz atmalısın. 

La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50

La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid SPF 50

Beyaz iz bırakmayan güneş kremi denilince bizim aklımıza ilk olarak La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid güneş kremi geliyor. Adeta görünmez bir yapısı olan bu güneş kremi cildinde varla yok arasında bir etki yaratıyor. SPF 50 koruması sayesinde cildini UVB ve UVA ışınlarına karşı korurken, yüzünü yağlandırmıyor ve beyaz iz bırakmıyor. 

Anthelios Invisible Fluid güneş kreminin yüksek spektrumlu koruması, güneş ışınlarının cildine zarar vermesini engeller, yüzünde adeta kalkan görevi görür. Sivilce yapmayan, yüzünü yağlandırmayan ve bembeyaz göstermeyen bir güneş kremi arıyorsan La Roche Posay güneş kremini hemen sepetine eklemelisin. Güneş kreminin yapısı ince olmasına rağmen suya, tere ve kuma dayanıklı, plajda istediğin gibi hareket edebilirsin!

Vichy Ideal Soleil SPF 50 +

Vichy Ideal Soleil SPF 50 +

Yüzünde beyaz iz bırakmayan güneş kremi arayanlar için Vichy Ideal Soleil SPF 50 + güneş kremini öneriyoruz. Güçlendirici ve yatıştırıcı Vichy Termal Suyu içeren güneş kremi, cildini yağlandırmadan en yüksek korumayı sağlıyor. Güneş kremi sürdükten sonra yüzünde yapışkan, yağlı ve aşırı parlak bir görünüm oluşuyorsa Vichy güneş kremine bayılacaksın. Doğal bir şekilde yüzde mat bir bitiş sağlayan Vichy güneş kremi cilt tonunu eşitleyerek cildindeki leke görünümünü azaltıyor. 

Vichy Ideal Soleil güneş kreminin içeriğindeki PhE-Resorcinol, yüzündeki koyu leke görünümlerinin azalmasına yardımcı oluyor. Güneş kreminin yüksek koruması cildindeki yeni leke oluşumunu engellerken, bir yandan da cildinde var olan lekelerin azalacak! Daha ne olsun?

Cerave Yüz Kremi GFK 20

Cerave Yüz Kremi GFK 20

Hem cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek hem de güneşten korumak istiyorsan seni CeraVe Yüz Kremi GFK 20 ile tanıştıralım. Yüz ve boyun cilt kalitesini arttırmayı amaçlayan CeraVe krem, cildini besleyerek kurumasını ve ince çizgilerin erken oluşmasını engelliyor. İçeriğindeki GFK 20 ise zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlayarak cildinin erken yaşlanmasını ve lekelenmesini önlüyor. 

CeraVe yüz kreminin formülündeki 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asit cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlıyor. Yüzüne krem uyguladıktan çok hızlı bir şekilde emilmiyor, gün içinde kontrollü salınım teknolojisi sayesinde cildini nemli hissedebiliyorsun. 

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50

İleri derecede güneş koruması isteyenler Kiehl's güneş kremini mutlaka denemeli. Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50, incecik yapısıyla cildini güneşten korurken, yüzünde oldukça hafif bir etki bırakıyor. Güneş kreminin ileri UVA ve UVB koruması sayesinde cildine hasar veren çevresel faktörlerden de korunuyorsun. 

Kiehl's güneş kreminin hafif losyon kıvamındaki yapısı yüzünde ağırlık yaratmaz. Güneş kreminin losyon formu sayesinde yüzünde beyaz iz kalmıyor, cildin yoğun bir şekilde nemleniyor. 

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

En iyi güneş kremleri listesinde olan SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50, cildinde beyaz leke bırakmadığı gibi yüzündeki leke görünümünü azaltarak cildinin iyileşmesini sağlıyor. Yani iki etki bir arada. 

Advanced Brightening UV Defense SPF 50, tüm cilt tipleri için uygun. Cildinde yağlanma ve parlama yapmıyor, cildinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. İçeriğindeki traneksamik asit, niasinamid ve mika içeren formülü cilt tonundaki eşitsizliği dengeliyor, yüzünün daha ışıltılı görünmesini sağlıyor. 

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi GKF50

Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi GKF50

Açık renkli cildinin güneş kremlerine karşı hassas olduğunu düşünüyorsan henüz Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi GKF50 ile tanışmadın demektir! Garnier güneş kremi, hassas, açık tenli ve çilli yüzler için uygun çok yüksek koruma sağlayan güneş kremlerinden biri. UVA, UVB ve uzun UVA ışınlarına karşı koruma sağlayan Garnier güneş kremi, yüzünde beyaz iz bırakmadan doğal bir koruma sağlıyor. 

Yüksek faktörlü güneş kremlerinin yapısının çok kalın ve yoğun olduğu düşünülür. Bizdeki bu ön yargıyı yıkan Garnier Ambre Solaire güneş kremi, yüksek koruma sağlarken ciltte ağır bir his yaratmıyor. Hafif formülü sayesinde cildimizde yok gibi bir his sağlıyor.

Lancome UV Expert Youth Shield Milky Bright SPF 50

Lancome UV Expert Youth Shield Milky Bright SPF

Güneş ışınlarından korunmak, cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek ve bütün bunları cildinde beyaz iz bırakmadan yapmak istiyorsan Lancome UV Expert Youth Shield Milky Bright güneş kremini kullanmaya başlayabilirsin.

Lancome güneş kremi, uzun UVA filtreleri sayesinde cildini koruyarak güneşin zararlı etkilerinin seni etkilemesini önler. Hafif ve sütsü kıvamı cildini besler ve cildini nemlendirerek güneş kaynaklı kurumasına engel olur. Yüzünde beyaz iz bırakmayan bu güneş kremini yıl boyu kullanabilirsin. 

La Roche Posay Anthelious Ultra Hydrating Cream SPF 50 + 

La Roche Posay Anthelious Ultra Hydrating Cream SPF 50 +

Şimdi seni en fonksiyonel güneş kremi ile tanıştırmak istiyoruz. Malum, güneş kremlerinin ambalajlarında hep göz çevresine uygulamayın yazar, tıpkı yüz kremleri gibi. Fakat La Roche Posay'in yeni Anthelious Ultra Hydrating Cream SPF 50 + güneş kremi tüm yüze VE göz çevresine de uygun! UVA, UVB ve Infrared A ışınlarına karşı cildimizi koruyan güneş kremi, yüzümüzde de beyaz iz bırakmayınca bu listeye eklemek istedik. 

Anthelious Ultra Hydrating Cream SPF 50 + güneş kremi hafif yapısı sayesinde ciltte beyaz iz bırakmıyor, yağlandırmıyor ve yapışkan bir bitiş sağlamıyor. Hızlı emiliyor ve uzun süre ciltte yoğun nemli bir görünüm yaratıyor. Terlemeye karşı dayanıklı olan bu güneş kremini biz her tatilimizde yanımızda taşıyacağız gibi görünüyor. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?