C Vitamini Göz Çevresinde Kullanılır mı?

C Vitamini Göz Çevresinde Kullanılır mı?

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Son günlerin en çok konuşulan ve en çok talep gören içeriklerinden biri, kesinlikle C vitamini! Kullandığımız nemlendiricilerde, serumlarda, hatta göz kremlerinde bile C vitamini içeriğini arar olduk. Peki bu antioksidan içerik, göz çevremizdeki renk değişikliklerine, koyu halkalara, şişkinlik görünümüne etki ediyor mu? Hatta göz çevresinde C vitamini kullanmak ne kadar doğru? İşte tüm bu soruların cevabı yazımızın devamında. :)

Göz Morluklarına C Vitamini İyi Gelir Mi?

Göz altı morlukları eğer o bölgedeki renk eşitsizliklerinden kaynaklanıyorsa, C vitamini içeren bir göz kremi veya maskesi göz altı morluklarının azalmasına yardımcı olacaktır. Düzenli olarak göz çevresinde C vitamini kremleri kullandığında çok daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsin. C vitamini göz altı morluklarına etkisi, koyu görünümü gidermeye yöneliktir.

Göz Çevresi Bakımında C Vitaminine İhtiyacın Var mı?

Göz Çevresi Bakımında C Vitaminine İhtiyacın Var mı?

Tüm göz kremleri aynı etkiye sahip değildir, bu nedenle özel ihtiyaçlarımıza göre bir göz kremi seçmemiz oldukça önemlidir. Göz çevresinde şişkinlik, kırışıklıklar ve koyu halkalar için de C vitamini içeren cilt bakım ürünlerini tercih edebiliriz. Çünkü C vitamini, bu bölgedeki cildin temelini ve rengini güçlendirmeye yardımcı olabilecek bir antioksidandır.

Göz Çevresi Ürünlerindeki C Vitamini Konsantrasyonu Ne Kadar Yüksek?

Göz Çevresi Ürünlerindeki C Vitamini Konsantrasyonu Ne Kadar Yüksek?

Göz çevresindeki cilt, yüzün en hassas kısmıdır, bu nedenle göz kremlerindeki C vitamini konsantrasyonu, yüzümüzün geri kalanında kullanabileceğimiz bir antioksidan serum veya kremden çok daha düşük olma eğilimindedir. C vitamini genel olarak cilt tarafından tolere edilirken, bazı durumlarda cilt tahrişine neden olabilir, bu nedenle göz altı bölgesi için daha düşük konsantrasyon çok önemlidir.

Göz Çevresine C Vitamini Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Göz Çevresine C Vitamini Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Göz çevresine C vitamini içeren ürünleri kullanırken, özellikle serum formda ürünler kullanarak daha etkili sonuçlar elde edebiliriz. Göz çevresi serumları, losyon ve kremlere göre daha yoğun bakım sağlamaları ile biliniyor. Sadece birkaç damla serumla bile hayalimizdeki cilt görünümüne kavuşabiliriz.

Göz çevresine C vitamini serumu kullanmanın faydaları:

  • Koyu halka görünümü düzelir,
  • Göz çevresi şişkinliği azalır,
  • Kazayağı görünümünde azalma görülür,
  • Göz çevresi ışıltı kazanır,
  • Göz çevresi nemlenir, daha pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Göz Çevresine Hangi C Vitamini Serumunu Kullanmalı?

Kiehl’s Powerful Strength Line Reducing Eye Serum

Bizim bu konudaki favorilerimizden biri, Kiehl’s Powerful Strength Line Reducing Eye Serum. İçerisindeki %10.5 stabilize edilmiş saf C vitamini, Tri-Peptid kompleksi ve Hyalüronik asit ile göz çevresindeki koyu halka, kaz ayağı, ince çizgi ve şişkinlik görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda göz çevremize daha aydınlık bir görünüm veriyor. Sen de ışıl ışıl bakışlara sahip olmak istersen bu C vitamini göz serumunu mutlaka incelemeni tavsiye ederiz.

C vitamini göz maksesi önerisi

C vitamini göz maksesi önerisi

Göz çevresindeki koyu halka görünümü ve göz altı torbalarının görünümünü azaltmak için Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi'ni kullanabilirsin. Portakal suyu ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde bu kağıt göz maskesi, sadece 15 dakikada göz çevresini yoğun bir şekilde nemlendirerek göz altı torbalarının ve koyu halkalarının görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Göz Çevresine C Vitamini Nasıl Uygulanır?

Göz Çevresine C Vitamini Nasıl Uygulanır?

C vitamini göz serumlarını uygulamadan önce cildinin iyi bir şekilde temizlendiğinden ve makyajdan arındığından emin olmalısın. Temizleme, tonik ve serum adımından sonra, nemlendirme adımından önce göz çevrene C vitamini uygulamak için doğru zamandır. Yüzük parmağınla göz çevrene hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsin.

C Vitamini Makyaj Altına Sürülür Mü?

C vitamini serum ve maskeleri makyaj öncesi uygulanabilir fakat cildin ürünü iyice emmesi için araya 15-20 dakika kadar konmalıdır. Sonrasında iyi bir güneş kremi ile desteklenebilir.

C Vitamini Serumu Günde Kaç Kez Kullanılmalıdır?

C vitamini göz serumu ve kremlerini sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayabilirsin.

C Vitamini Göz Serumu Kırışıklıkları Azaltır Mı?

Göz çevresi çok ince ve çabuk kırışabilen bir bölgedir ve buradaki kırışıklıklar için daha çok hyaluronik asit ve kolajen kremleri daha uygundur. C vitamini daha çok koyu halka görünümünü gidermeye ve aydınlatmaya yardımcı olur.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?