Cilt Lekeleri için C Vitamini Serumu Önerisi

Cilt Lekeleri için C Vitamini Serumu Önerisi

Cilt lekeleri, hiperpigmentasyon ve sivilce izleri gibi koyu lekeleri gidermek için kullandığımız C vitamini serumunu birlikte inceliyoruz!

Ciltteki lekeler bazen canımızı sıkabiliyor. UV kaynaklı lekeler ve geçen sivilcelerin geride bıraktığı koyu izleri gidermek için kullanabileceğine en iyi içeriklerden biri de C vitamini. C vitamini içeren serumlar, leke giderme konusunda gerçekten de çok başarılılar. Bu yazımızda, cilt lekelerimiz için deneyip, çok severek kullandığımız Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution serumu, tüm detaylarıyla inceliyoruz!

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum

Ciltteki lekeler, çoğunlukla güneşin zararlı ışınları yüzünden kaynaklanıyor. Aynı zamanda geçen sivilceler pek çok kez arkalarında koyu lekeler bırakabiliyorlar. İşte ciltteki bu koyu renklerin azalmasını sağlamak için sık sık başvurduğumuz bir içerik var: C vitamini. Bir meyve asidi formu olan C vitamini, antioksidan özelliği sayesinde, ciltteki koyu lekeleri azaltma, cilde daha aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm verme konusunda en popüler cilt bakımı içeriklerinden.

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution serum ise, lekeler konusundaki başarısını C vitamininden alıyor. Eğer cildinde koyu lekelerin varlığı dikkatini çekiyorsa, eşit bir cilt tonu görünümü hedefliyorsan, bunun için C vitamini içeren Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution serumu, günlük cilt bakım rutinine dahil edebilirsin.

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’un formülü

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’un formülü

Leke giderme ve cilt tonu eşitlemede C vitamininin gücünden bahsetmiştik. Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution serumun formülünde ise aktive edilmiş C vitamini bulunuyor. Ciltteki hiperpigmentasyona neden olan serbest radikallerin dengelenmesini sağlayarak, ciltte melanin yoğunlaşmasını azaltmaya yardımcı oluyor. Böylece koyu lekelerin oluşmasını engelliyor.

Formüldeki şakayık özü, C vitamini ile birlikte ciltteki renk eşitsizliklerini gidermeyi hedeflerken, salisilik asit ile ciltteki ölü derilerin giderilmesine yardımcı oluyor. E vitamini ile cildin nemlenmesini sağlarken, beyaz huş ağacı özü ile cildin yatışmasını ve arınmasını sağlıyor.

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’un Etkisi

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’un Etkisi

Öncelikle, cilt bakımı ürünlerinden iyi sonuç almak için, düzenli olarak kullanman gerektiğini unutma. Minimum 1 ay düzenli kullandığında, cilt bakım ürünlerinin işe yaradığını göreceksin. Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’u cilt bakım rutinine dahil edip, sabah ve akşam olmak üzere cildine uyguladığında, cildindeki koyu lekelerin azaldığını, cildinin gözle görülür bir şekilde daha eşit tonda olduğunu fark edeceksin.

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum Nasıl Kullanılır?

Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam temiz cildine, Kiehl’s Clearly Corrective Dark Spot Solution Serum’u 2-3 damla tampon hareketlerle uygulayabilirsin. Formülünde C vitamini ve salisilik asit gibi asit içerikleri barındıran cilt bakım ürünlerini mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi ile birlikte kullanmalısın. Aksi takdirde, cildindeki lekelerin geçmesini bir yana bırak, yenilerinin oluşmasına bile sebep olabilirsin.

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?