Deniyoruz: Matrix Unbreak My Blonde serisi!

Deniyoruz: Matrix Unbreak My Blonde serisi!

hemen üye ol. herkesicinguzellik.com
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Üye Ol

Boyalı saçlar için özel bakım ürünleri kullanmanın ne kadar önemli olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Özellikle saç rengini açtırdıktan sonra mutlaka saçlarının ihtiyacına uygun şampuan, bakım kremi ve durulanmayan bakım kremi kullanman gerekiyor. Peki, açma işlemi uygulanan saçların kullanması gereken saç bakım ürünleri nasıl olmalı? 

Biz de bu soruyu araştırırken karşımıza Matrix Unbreak My Blonde serisi çıktı. Sarı saçları güçlendiren, canlandıran, saça bakım yapan bu bakım ürünlerini sabırsızlıkla denemeye başladık. Saç Sırları editörlerinin Matrix Unbreak My Blonde serisi yorumlarını öğrenmek için makalenin devamına bekleniyorsun. :)

Matrix Unbreak My Blonde serisi nedir?

Matrix Unbreakmyblonde serisi nedir?

Matrix Unbreak My Blonde serisi, renk açma işlemi uygulanmış saçlar için uygun olan saç bakım serisidir. Tüm seri, şampuan, bakım kremi, durulanmayan bakım kremi sistemi olarak düzenli kullanıldığında, sıradan şampuanlara göre saçlar 3 kat daha güçlü oluyor.

Unbreak My Blonde şampuan, saç kremi ve durulanmayan bakım kreminden oluşan bu bakım serisinin en büyük özelliklerinden biri ise sülfatsız olması! Sülfatsız şampuanları daha önce denemiştik ama ilk defa sülfatsız boyalı saçlar için olan bakım ürünleri deneme şansı bulduk. Matrix Unbreak My Blonde serisi, saçlara uygulanan kimyasal işlemler sonrasında yıpranan ve kuruma eğilimi olan boyalı saçları hedef alıyor. Saç açma işlemi uygulanmış sarı saçlar, Unbreak My Blonde ürünleri sonrası yeniden hayata dönüyor ve sarı saçların ışıltısı ortaya çıkıyor. 

Matrix Unbreak My Blonde serisinin saça faydaları nelerdir?

Matrix Unbreakmyblonde serisinin saça faydaları nelerdir?

Matrix Unbreak My Blonde serisi, saç açıcı gibi kimyasal işlem görmüş saç tiplerine uygundur. İşlem görmüş saçlarda meydana gelen mat ve solgun görünümü düzeltmeyi amaçlayan Unbreak My Blonde serisi, saç tellerini yumuşatarak rengi açılmış saçlara ikinci bir şans veriyor.

Saçlara ultra nemlendirme özelliği veren Matrix sülfatsız saç bakım ürünleri, kırılgan saç uçlarını güçlendiriyor ve boyalı saçların daha parlak, canlı ve yenilenmiş görünmesini sağlıyor. Saçlarını açtırdıktan sonra saç uçlarının matlaştığını ve sarı saçlarının cansız göründüğünü fark ediyorsan Unbreak My Blonde serisinin faydalarından yararlanma zamanı geldi demektir! :)

Matrix Unbreak My Blonde serisinin içeriği nedir?Matrix Unbreakmyblonde serisinin içeriği nedir?

Matrix Unbreak My Blonde serisinde ilk gözümüze çarpan içeriğindeki sitrik asit oldu. Turunçgillerde, en çok da limon ve misket limonunda yer alan sitrik asit, özellikle yağlı saç derisi için oldukça faydalı bir içerik. Saç diplerindeki aşırı sebumu kontrol altına alıyor ve saçlarının daha ferah, tazelenmiş görünmesini sağlıyor. Sitrik asit, saçlara enerji verir ve kan dolaşımının da hızlanmasına yardımcı olur. 

Boyalı saç bakımı için, özellikle de rengi açılmış saçlar için sülfatın ne kadar zararlı olduğunu daha önce anlatmıştık. Bu nedenle Matrix Unbreak My Blonde ürünlerinin sülfatsız olmasına çok sevindik. Sülfat içermeyen bu saç bakım ürünleri saçların daha yoğun nemlenmesini sağlıyor ve boyalı saçlarda görülen kuruluk problemini ortadan kaldırıyor. Sen de saç rengini açtırdıktan sonra sülfatı saç bakımından çıkararak saçlarına büyük bir iyilik yapabilirsin.

Matrix Unbreak My Blonde serisi kimler için uygundur?

Matrix Unbreakmyblonde serisi kimler için uygundur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Matrix Unbreak My Blonde serisini en çok saç açtırma işleminden sonra saçlarında kırık, matlaşma ve solgun görünüm olanlara, saçlarını güçlendirmek isteyenlere öneriyoruz. Sarı saç rengine ulaşmak için saçlarını açtırdın ve saçlarını sarıya boyattın. Harika göründüğüne eminiz, peki ya saç tellerin ne durumda? Saç açtırmak gibi kimyasal işlemler biz fark etmeden saçlarımızın kurumasına ve daha kırılgan bir hale gelmesine yol açabilirler. Matrix Unbreak My Blonde serisi de tam bu aşamada saç bakım rutinimize girerek sarı saçlarımızın sağlığını kurtarıyor.

Düzenli olarak Unbreak My Blonde şampuan, saç kremi ve durulanmayan kremi kullandığında kimyasal işlemlerin yarattığı hasarı onarabilir ve saçlarının eskisinden de parlak olmasını sağlayabilirsin. Sülfatsız saç bakım ürünleri, boya sonrası sertleşen saçları yumuşatıyor ve saçlara ultra parlaklık sağlıyor. 

Matrix Unbreak My Blonde serisi nasıl kullanılır?

Matrix Unbreakmyblonde serisinde 3 farklı ürün bulunuyor: Unbreak My Blonde şampuan, Unbreak My Blonde saç kremi ve Unbreak My Blonde durulanmayan bakım kremi

Unbreak My Blonde saç güçlendirici sülfatsız şampuanı her saç yıkamasında kullanmalısın. Şampuanı saç diplerine uygula ve ılık suyla bütün saçlarına yay. Bol su ile saçlarını durula. İşte bu kadar! :)

Unbreak My Blonde sülfatsız saç güçlendirici kremi da şampuanın tamamlayıcısı olarak her yıkamada kullanmanı tavsiye ediyoruz. Saç kremini saç boylarına ve uçlarına sür. Sürenin sonunda bol ılık suyla durula. 

Unbreak My Blonde durulanmayan bakım kremini ise nemli saçlarına uygula. Durulama gerektirmeyen bu kremi kullandıktan sonra saçlarının daha kolay şekil aldığını ve sarı saçlarının daha yoğun parlak göründüğünü fark edeceksin.

Unbreak My Blonde serisi kullananların yorumları

Unbreakmyblonde serisi kullananların yorumları

Gelelim bizim Unbreak My Blonde ürünleri yorumlarımıza! Kabul edelim, her ne kadar saç bakımına düşkün olsak da saç rengimizi açtırdıktan sonra saçlarımızda meydana gelen sertliğin ve kuruluğun önüne geçememiştik. Neyse ki imdadımıza Matrix Unbreak My Blonde ürünleri yetişti. Bu serideki şampuan, saç kremi ve durulanmayan kremin sülfat içermemesi saçlarımız için çok büyük şans! Çünkü bugüne kadar kullandığımız sülfat içeren ürünlerin saçlarımızı daha çok kuruttuğunu anlamış olduk. 

Unbreak My Blonde ürünlerini düzenli kullandıkça, işlem görmüş saçların yumuşadığını ve sert, kaba görünümünün azaldığını fark ettik. Artık saçlarımızdaki sarı yansımalar daha belirgin ve ışıltılı görünüyor. Sen de sarı saçlarına bakım yapmak ve saçlarındaki matlığı üzerinden atmak istiyorsan Matrix Unbreak My Blonde ürünleri ile en kısa zamanda tanışmalısın. 

Üye Ol
Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?