Karamel Ombre Modelleri


Karamel ombre modasını başlatıyoruz! Karamel saç rengini sevmeyen yoktur heralde, değil mi? Karamel rengi saçlara yeni bir soluk getirmek istersen karamel ombre modellerini deneyebilirsin. Farklı ombre modellerinden olan karamel ombre, saçları daha parlak ve canlı gösterecek. Sen de yeni gelen sezonu trend bir saç modeliyle karşılamak istiyorsan karamel ombre fotoğraflarına yakından bakmalısın. Karamel ombreye dair merak ettiklerini yazının devamında bulacaksın ama biz şimdiden karamel ombrenin her cilt tonuna yakışacağını söyleyelim. 

Karamel ombre nedir?

Karamel ombre nedir?

Karamel ombre, saç boylarının ve uçlarının karamel tonuna boyandığı, saç diplerinin ise doğal renginde kaldığı saç modellerinden biridir. Sarı ombre, gri ombreden sonra karamel ombre moda olmaya başladı. Karamel ombrenin bu kadar çok sevilmesinin nedeni her saç rengiyle uyum sağlaması! Böylece her renk saç üzerine karamel renklendirme yapılabiliyor. 

karamel ombre

Karamel ombre modelleri her ne kadar uzun saçlarda öne çıksa da karamel ombre kısa saçlarda da harika görünüyor! Karamel rengin sıcak tonları saçları daha canlı, parlak ve enerjik gösterir. Sen de yeni saç renkleri denemek istiyor ama dip boyası yaptırmak istemiyorsan doğal saç renginin üzerine karamel ombre yaptırmayı düşünebilirsin. 

Karamel ombre kimlere yakışır?

Karamel ombre kimlere yakışır?

Karamel ombre her cilt tonuna çok yakışıyor. Özellikle sıcak cilt alt tonu olanlarda daha canlı ve enerjik görünüyor. Eğer soğuk cilt alt tonun varsa, küllü karamel tonlarında ombre yaptırabilirsin. Küllü ombre soğuk ciltlere çok yakışır! 

Karamel ombre esmer ve bronz tende çok çekici görünüyor. Yaz mevsiminde bronzlaştıktan sonra yeni bir saç rengi istersen ışıltılı karamel ombreyle yepyeni bir görünüm sağlayabilirsin. 

Karamel ombre nasıl yapılır?

Karamel ombre nasıl yapılır?

Karamel ombre yapmak düşündüğünden daha kolay! En iyi karamel saç boyalarını kullanarak saç boylarını renklendirebilirsin. Karamel ombreyi kulak hizasından aşağı doğru uygulamanı tavsiye ediyoruz. Saç boyasının daha profesyonel uygulanması için tarakla yaymalısın. Böylece saçlarının ortasında çizgi şeklinde bir iz kalmayacak. Saç boyunun tamamına karamel boyayu uyguladıktan sonra boya kutusunun üzerinde yazan süre boyunca beklemelisin. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durulayarak karamel ombrene kavuşabilirsin. Karamel saç boyası, her ton doğal saç renginin üzerinde kendini belli edecektir. 

Karamel ombrenin bakımı nasıl olmalı?

Karamel ombrenin bakımı nasıl olmalı?

Karamel ombrenin ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesi için boyalı saç bakım rutini uygulamalısın. Her banyoda boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi uygulamanı öneririz. Haftada 2-3 kere boyalı saç maskesi yapmak saç renginin ömrünü uzatır ve karamel saçlarındaki ışıltıyı korumanı sağlar. 

Karamel ombreli saçlarını şekillendirirken yüksek ısıdan uzak durmalısın. Yüksek ısı saçlarının kurumasına, cansız görünmesine ve kırılmasına yol açabilir. Saç şekillendirici bakım kremleriyle karamel saçlarına istediğin modeli verebilirsin. Mutlaka ısı kullanmak istersen ısı koruyucu saç serumları kullanmanı tavsiye ederiz. 230 dereceye kadar saçlarını koruyan serumlar sayesinde saçlarına zarar vermeden şekillendirebilirsin. 

Farklı karamel ombre modelleri

farklı karamel ombre modelleri
karamel ombre saçlar
karamel ombre


karamel ombre saç modeli


karamel ombre saçlar


karamel ombre saç rengi


karamel ombre saç renkleri


karamel ombre saçlar


karamel ombre saç rengi


karamel ombre saç modeli


karamel ombre saç


karamel ombre dalgalı saç


karamel ombre örgü


karamel ombre dalgalı saç modeli


karamel ombre kıvırcık saç modeli


karamel ombre su dalgası saç modeli


Hemen üye ol!

Sana özel içerik ve ipuçlarını görebilmek için hemen üye ol!

Daha kişisel bir deneyim ister misin?

Lancôme.com.tr’de %25 İndirim Fırsatı

HerkesiçinGüzellik’e katıl ve %25 indirimi kaçırma!